Strana 131 od 260 PrvaPrva ... 3181121127128129130131132133134135141181231 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.301 do 1.310 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1301
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Zamena tissot 784-2(2481) komplet novim miyota ili vostok kalibrom

    ...čisto razmišljam glasno....onaj ko ima neki sat koji voli,sviđa mu se izgled,koji ga nosi i koristi i kome je važno da ima živi mehanizam,kome je najvažnije da sat lepo i precizno radi i ne interesuje ga što bi tim zahvatom umanjio neku prodajnu vrednost sata(jer i nije na prodaju), i onaj ko ne želi da šalje sat u slučaju neke popravke u ovlašćeni servis(zapravo ne servis već ovlašćeno prodajno mesto,odnosno ovlašćenu kurirsku službu),gde redovan servis sata košta kao ceo mehanizam(gore navedeni),ne daj bože da je još nešto i pokvareno...
    ...zapravo celi problem je monopolističko ponašanje švajcarskih proizvođača da rezervnih delova ima samo u njihovim preskupim servisima zatvorenog tipa,bez ikakve žive,ljudske komunikacije...a ja moram da se mlatim po bg ili ns za neku sitnicu....

    i još nešto što sam primetio-ima prelepih jeftinih kvarcnih satova klasičnog vintage dizajna kojima bi više odgovarao meh automatic,zapravo mnogo više je takvih lepih satova sa modernim kvarc,solar i sl...ma sve naopako...da ne postavljam novo pitanje o zameni kvarcika automatikom....

  2. #1302
    Novi član
    Član od
    9.10.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zamena tissot 784-2(2481) komplet novim miyota ili vostok kalibrom

    Pozdrav, nedavno sam dosao na inovatovnu ideju za digitalni sat, koju bi stavio na kickstarter.
    Zanima me koliko bi kostalo sklapanje celog sata (sat bi bio vrlo jednostavan, bez kazaljka i imao bi samo lcd ekran)

    Ovo verovatno nije pitanje za ovu temu, ali kad bi neko mogao da me uputi, bio bih zahvalan

    Hvala unapred

  3. #1303
    Novi član
    Član od
    9.10.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć sa ženski seiko sat

    Potrebna mi je pomoć za ženski sat seiko (slično izgleda kao muški seiko 5), koji je kupljen 2000. godine (ako je bitnonzbog modela). Satić je bio kod lokalnog časovničara da mu zameni bateriju i da ga očisti jer dugo nije nošen.. Od tada datumar mu ne radi i zanima me da li i kako može da se popravi. Datum stoji na 8 a samo dane okreće.
    Hvala

  4. #1304
    Mlađi član
    Član od
    26.10.2012.
    Poruke
    91
    Lajkovi
    688
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Casio G-SHOCK 100CM 8A

    Citat Misha V kaže: Pregled poruke
    Posedujem Seiko 5 sa oznakom 6119-7108, i nemam pojma kako se podesava oznaka za dan. Datum se steluje pritiskom krunice na unutra, al za dan nemam pojma. Oznaka za dan je inace dvostruka, na engleskom i sa rimskim brojevima. Trenutno se vrte brojevi, kako namestiti na engleski. Trenutno ga podesavam tako sto vrtim kazaljke dok ne dodje na tacan dan. A i tada stoji na rimskim brojevima. Verovatno postoji neki laksi i brzi nacim. Molim pomozite, unapred hvala!
    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Hvala.
    Čim ima dvojezični prikaz (odnosno dvostruki prikaz) znači da je unutra 6119C.
    Evo i par linkova:
    6119A
    http://www.thewatchsite.com/files/Se...uals/6119A.pdf
    6119B
    http://www.thewatchsite.com/files/Se...uals/6119B.pdf
    6119C
    http://www.thewatchsite.com/files/Se...uals/6119C.pdf

    U tvom satu je problem to što ne radi brza promena dana i zato ne možeš promeniti prikaz dana (sa brojeva na engleski i obrnuto). Okretanjem kazaljki nećeš ništa postići kada je u pitanju promena prikaza dana u nedelji. Drugim rečima sat je zreo za servis.
    Da javim da je problem resen, sat je bio na servisu. Nista nije bilo problematicno osim tone prasine koja nije dozvoljavala da se krunica dovoljno duboko pritisne za promenu dana. Sat je sa servisa stigao kao nov, jedino sto malo zuri, pa moram da ga vratim da se podesi. Hvala svima na pomoci.
    VLADAN P and taunus like this.

  5. #1305
    Novi član
    Član od
    23.9.2008.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Hamilton khaki H776450

    Sat je koriščen. Kada se krunica za podešavanje vremena izvruče sekundara se ne zaustavlja.
    Koliko znam, kod nekih mehanizama je to normalno (npr. SEIKO). Na netu sam našao da ovaj sat ima mehanizam koji bi trebalo da zaustavlja sekundaru. Ako je tako, da li se to može popraviti?
    Pozdrav.

  6. #1306
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Hamilton khaki H776450

    To bi trebalo da je ovaj model
    Pitajte časovničara-maxresdefault.jpg
    Ako jeste, u njemu je ETA 2892, koja poseduje funkciju hakovanja, i trebalo bi da zaustavi sekundaru kada se krunica izvuce na drugi polozaj.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #1307
    Novi član
    Član od
    23.9.2008.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton khaki H776450

    Jeste, to je taj model. Da li je u pitanju kvar koji se može popraviti bez zamene delova?

  8. #1308
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Hamilton khaki H776450

    Iskreno, stvarno ne znam nikoga da mu se desilo tako nesto.

    Sad, ne bih zeleo da lupam i nagadjam sta, kako, najbolje da odneses sat kod casovnicara da pogleda to.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #1309
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Hamilton khaki H776450

    @aktiva - samo nam potvrdi - kada izvučeš krunicu na drugi polaožaj (maksimalno što može), naravno - pošto si je prvo odvio do kraja da sama iskoči, - sekundara ne stane a možeš da podešavaš vreme?
    No time to lose

  10. #1310
    Novi član
    Član od
    23.9.2008.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton khaki H776450

    Tako je. Vreme se podešava bez problema, ali sekundara i dalje ide.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •