Strana 81 od 260 PrvaPrva ... 317177787980818283848591131181 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 801 do 810 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #801
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Skrećemo sa teme zato što se tema zove "Pitajte časovničara".Dakle ako imaš određen problem sa kvarom mehanizma i sl.( u tvom slučaju to je problem sa Tissot-om i njegovim mehanizmom ) onda je ovo prava tema u suprotnom možemo pričati o svemu i svačemu pa i generalno o ruskim satovima ali to čini temu nepreglednom. Zato postoje odgovarajući forumi i podforumi.
    VLADAN P and MMario like this.

  2. #802
    Mlađi član
    Član od
    23.6.2014.
    Poruke
    49
    Lajkovi
    210
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    skrećemo sa teme zato što se tema zove "pitajte časovničara".dakle ako imaš određen problem sa kvarom mehanizma i sl.( u tvom slučaju to je problem sa tissot-om i njegovim mehanizmom ) onda je ovo prava tema u suprotnom možemo pričati o svemu i svačemu pa i generalno o ruskim satovima ali to čini temu nepreglednom. Zato postoje odgovarajući forumi i podforumi.
    previše se držiš pravila al dobro u redu

  3. #803
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Poštovanje pravila ( za one koji žele da učestvuju u radu Foruma) nije stvar izbora.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #804
    Mlađi član
    Član od
    23.6.2014.
    Poruke
    49
    Lajkovi
    210
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat vladan p kaže: Pregled poruke
    poštovanje pravila ( za one koji žele da učestvuju u radu foruma) nije stvar izbora.
    poštovanje pravila--spomene se nešto drugo ispada da je čovjek nekoga ubio, najbolje da me za sankcije obrišeš sa foruma

  5. #805
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Hajde da budemo konstruktivni. Imamo podforum koji se bavi ruskim satovima, a nalazi se ovde: Ruski satovi

    Na sva pitanja vezana za njih ćemo rado odgovoriti.
    Markoni BG likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #806
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    ivannxxx
    Ovo je 6. (uzaludno potrošeni) post koji se bavi tvojim nerazumevanjem skretanja sa teme i potreba za poštovanjem pravilnika.
    Registacijom na ovaj Forum prihvatio si i obavezu poštovanja pravilnika.
    Da si ga pročitao shvatio bi posle prve Skydrummer-ove intervencije o čemu se radi i on ne bi morao da troši svoje vreme na tvoje edukovanje.
    Da si ga pročitao znao bi i da se ne citira post na koji se odgovara u prvoj sledećoj poruci.
    ---------//-------------------- moderatoru ne predlažu sankcije koje se članu čine kao najbolje.

    Svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju!
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #807
    Mlađi član
    Član od
    23.6.2014.
    Poruke
    49
    Lajkovi
    210
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    ivannxxx
    Ovo je 6. (uzaludno potrošeni) post koji se bavi tvojim nerazumevanjem skretanja sa teme i potreba za poštovanjem pravilnika.
    Registacijom na ovaj Forum prihvatio si i obavezu poštovanja pravilnika.
    Da si ga pročitao shvatio bi posle prve Skydrummer-ove intervencije o čemu se radi i on ne bi morao da troši svoje vreme na tvoje edukovanje.
    Da si ga pročitao znao bi i da se ne citira post na koji se odgovara u prvoj sledećoj poruci.
    ---------//-------------------- moderatoru ne predlažu sankcije koje se članu čine kao najbolje.

    Svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju!
    podsjećaš me na vojnog zapovjednika, onda smisli nešta drugo ak ti se ne sviđam,meni će biti drago

  8. #808
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Smišljeno
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #809
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdravljam.
    Zanima me da li je svaki Seiko 6309 menanizam isti u smislu da se može prebaciti iz jednog u drugi sat? Naime imam stari Seiko koji je prestao raditi posle manjeg pada, časovničar traži suludu sumu za popravku za koju mogu kupiti starog Seika sa istovetnim mehanizmom koji bi transplantirao (naravno ne lično) u mog starojka.

    Buni me što je moj Seko 6309-8660 koji ima krunicu i ulaz za steam na broju 4, a potencijalni donatori imaju krunicu na broju tri...

    Drugo pitanje, da li su balansi i spirale svih seiko 6309 mehanizama kompatibilne?

    Hvala.

  10. #810
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Jedno pitanje za casovnicare i entuzijaste, tj treba mi jedna informacija. Naime gledao sam da sredim jedan sat za drugara, ali mi casovnicar rece da nema deo za njega. Verujem mu jer je malo redji mehanizam (Durowe 1055 u Laco satu). E vidim da mi je napisao na papir da je deo "spirala - balans". Posle mi je preko telefona rekao da mogu da to nadjem i pod "untra" (valjda sam dobro cuo). E sad mene zanima na koji je tacno deo mislio i kako se naziva na engleskom.

    Ja sam mislio da je mozda osovina balance (balance staff) ali ona ima okret, mislio sam da je samo spirala ali koliko vidim i ona stoji na mestu (doduse nisam gledao pod lupom) jedino onda ostaje balansa/balansvela (ili ona zajedno sa piralom).
    Usput me zanima da li neko ima trazeno za taj mehanizam ili da li moze da "sredi" ovo moje. Dobar mi je casovnicar, ali ne bih da ga cimam opet za ovaj sat, posto mi rece da ne moze da nadje deo a da je mogao da sredi to bi vec odradio.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •