Strana 1 od 260 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Pitajte časovničara


    Pozdrav svima,

    Hteo bih da započnem temu koja bi vrlo lako mogla da se opiše na sledeći način:

    "Sve što ste hteli da znate o satovima a niste znali koga da pitate"


    Naravno sa fokusom na ona usko stručna pitanja. U ovoj temi napišite sva ona pitanja i nedoumice koje imate po pitanju prvenstveno mehanizma ali i satova uopšte na koja biste želeli da dobijete odgovor profesionalaca.

    Ja ću se svakako potruditi da prikupim sve odgovore od lokalnih časovničara, ali bih svakako hteo da iskoristim i priliku da pitam one koji rade u proizvodnji satova u renomiranim kompanijama.
    Naime, sledeće nedelje ćemo prisustvovati sajmu satova u Beču, gde ćemo sigurno imati priliku da pričamo sa vrhunskim stručnjacima iz ove oblasti.

    Na prethodnom sajmu na kojem sam prisustvovao imao sam čast sa razgovaram sa časovničarima iz sledećih kompanija:

    Lange & Sohne
    Vacheron Constantin

    Naravno postavite i ostala pitanja koja biste rado pitali ove ljude da imate priliku. Mozda pitanja o edukaciji i sl.

    Očekujem zanimljiva pitanja.

    Pozdrav.
    Priložene slike Priložene slike Pitajte časovničara-pitajte-casovnicara-svet-satova-forum.jpg  

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ah časovničar...velika je želja moja bila da budem taj precizni mehaničar,ili kako bih reko sajdžijski tehničarma neću više da budem geometar po njive da me šiba vetar,da me juri tamo neki ratar što mu nije metar ovde nego tamo,ma što ja da strahujem za glavu samooću jednu malu,toplu radnju u centru varoši moje a unutra po zidovima okačeni satovi stoje,vide se danju kroz veliki stakleni izlog,a narod gleda i svraća da pozdravi majstora izvrsnog, svog zanata,pedantnog, na radnom pultu složenog alata,što služi za popravku mehaničkog sata za njih sam tata-mata a za kvarcne imam raznih caka da se ponovo čuje tika-taka,i za svakog će biti otvorena moja vrata,da sa ponosom okačim iznad velikog sata,majstor Nick sve vrste kvarova otklanja i sa ljubavlju sve popravljabravoinače pitam koja se škola završavala za časovničare,koji je to smer bio,da li još uvek postoji neka škola kod nas a ako ne ima li neki kurs,obuka za časovničare,vel pozz svima!

  3. #3
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    ja sam se raspitivao da li postoji neki kurs u Nisu,ali nema od toga niista. Inace sam nabavio neki udzbenik za srednju skolu profila casovnicar i tu ima dobrih stvari,naravno osnovne ...

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Dve poruke su obrisane. Molim članove da se ,zbog preglednosti teme, zadrže na konkretnim pitanjima bez rasplinjivanja poruka.
    Hvala.
    Zagor likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    29.9.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav svima,

    Zanima me da li ima neki stari sajdžija u Beogradu kome ja ne bih smetao da naučim da popravljam stare satove.Mogao sam to dok sam bio mlađi ali eto nikad nije kasno ako je srećno?

  6. #6
    M81
    M81 je offline
    Novi član
    Član od
    9.12.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav nov sam na forumu pa ne znam gde da pitam I imam problem sa satom Zeit Flugel kome je ispalo srednje dugme za navijanje. Nadam se da pitanje za repliku B. ne predstavlja problem na forumu .
    Poslednja ispravka: VLADAN P (9.12.2012. u 14:45)

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pitanje o re**ici predstavlja problem te je u tom smislu tvoje pitanje modifikovano.
    Obrisan je deo koji se odnosi na istu.
    Nadam se da je Zenit original?
    Poslednja ispravka: VLADAN P (9.12.2012. u 14:46)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #8
    M81
    M81 je offline
    Novi član
    Član od
    9.12.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pitajte časovničara-091220121339%5B1%5D.jpg zeit je original kupljen u nemackoj model Flieger-Quartz chrono 2 ,a sto se tice breitlinga on je bio poklon da li je rep. ili ne ne znam ,pozadi ima seriski broj i sajdzija je rekao da on nema kljuc za otvaranje tog sata i zato mi je potrebna pomoc jer se baterija istrosila ,ako neko ima neku informaciju o tome gde bih mogao samo da zamenim bateriju neka mi odgovori na PM jer je sat prelepo uradjen ,toliko da ima original B. tekst pozadi sa seriskim brojem i 3d logom propelera u kome se nalazi Breitling logo sa krilima ,jedino sto sam uocio na njemu da ne odgovara je rec Annversary a pise se anniversary ,evo i slike bas tog sata.*nisam nikakav preprodavac vec samo zahvalan na tako lepom poklonu koj bih rado nosio iako je fals *

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Čim je reč loše napisana, odmah se vidi da je replika, jer nijedan proizvođač satova neće sebi dozvoliti takvu brljotinu, a naročito renomirani proizvođač kao što je Breitling. Ovo ukazuje na to da je replika iz Kine, jer Kinezi zapravo precrtavaju latinicu, baš kao kada bismo mi morali da reprodukujemo njihovo ili arapsko pismo.

    Što se tiče zamene baterije, taj ključ bi trebalo da ima svaki servis. Imaš na vrhu link 'servisi', pa pogledaj koji ti je najbliži. Teško je preporučiti časovničara ako ne znamo odakle si, ali spisak će pomoći. Pozovi servis telefonom i opiši kućište, pa će ti odmah reći, ali mislim da samo nisi imao sreće sa konkretnim majstorom. Imam nekoliko satova koji se zatvaraju na sličan način i nikada nije bilo problema sa otvaranjem.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Neki casovnicari nece da rade sa replikama, pa zbog toga kazu tako nesto.
    Inace kao sto Nesa kaze, to je standarndi kljuc, i tu ne sme da bude problema.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •