Strana 31 od 260 PrvaPrva ... 212728293031323334354181131 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 301 do 310 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #301
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    mehanizam UNITAS 6326

    podesavao sam ga preko wildspectra android aplikacije i dobio odlican rezultat. Proveren u preksi , sat vec dvadesetak dana nisam "riktao" samo navijam i nosim. no sada ne bih mogao da se setim koju polugicu sam pomerao. Nadam se da sam postupio tacno kako video klip pokazuje. Upitao bih cemu sluzi polugica 1, cemu sluzi polugica 2, sta se dobije kada polugicu 2 pomerimo u pravac A a sta u pravac B i sta se dobije kada polugicu 1 pomerimo u pravac C a sta u pravac D.Pitajte časovničara-unitas_6325slika1.jpgPitajte časovničara-unitas_6325slika2.jpg

    da li rezultat pomeranja obe polugice registruje aplikacija wildspectra
    upitao bih jos da li je ista stvar i na mehanizmu FHF 76

    Pitajte časovničara-fhf_76.jpg

    UNITAS 6326 (6325) je cest mehanizam u cortebert , aretta , omikron mehanizmima iako vidjam da ih aretta i omikron potpisuju svojim imenima.

    FHF 76 je cest u satovima darwil iako na mehanizmu pise da je darwil 7041 (ipak je FHF)

  2. #302
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    pozdrav druze! sigurno si pomerao polugicu broj 1 jer ona sluzi za podesavanje brzine oscilacija balanse....

  3. #303
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    pomeranjem poluge 1 u smjeru c skraćuješ špiralu i on ubrzava
    pomjeranjem u produžuješ špiralu i sat kasni
    pomjeranjem poluge 2 ljevo ili desno porktavaš pravilni položaj kamena roloplatoa naspram ankera tj. beat eror.
    Shmizla, VLADAN P and somy like this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #304
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    hvala vam na brzim odgovorima. sta je to tacno beat error. kako se manifestuje ako to nije dobro namesteno?
    da li sat moze u nekom trenutku da pokazuje da ima dobar broj otkucaja a da ga beat error unazadi u tacnosti?
    da li beat error moze da se vidi na aplikaciji android wildspectra?

    oprostite na stotinu pitanja no zarazio sam se ovim hobijem iako sam totalni pocetnik.

  5. #305
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    beat eror u principu ne utječe na tošnost sata nego na pravilnost rada kak je grafički prikazano na wildspectra nenam je r sa njime nisam radio ali na klasičnom vibrografu dobiješ 2 paralelne crte
    u žargunu se kaže da sat šepa
    uzrokuje nepravilne poluamplitude
    lakše zastane
    mjeri se u ms a može se izračunavati iz greške kuta amplitude

    ako znaš engleski ovde ti je ljepo objašnjeno kak to izgleda na timegraferu
    How to use a timegrapher - YouTube
    bdw na google play puštena je 1.0 ver programa za regulaciju pod nazivom TICKOPRINT
    https://play.google.com/store/apps/d...ckoprint&hl=hr
    somy likes this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  6. #306
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Beat eror Kao StO je rekao watch ne utice na tacnost Ovdje se radi Asimetricnim Okretajima nemirnice okretaje nemirnice mozemo opisati iz pomoc okretajnog ugla . AKo sät stoji mirno definira se pozicija nemirnice u nultom polozaju Beat eror znaci da se nemirnica neponasa isto u svakom polozaju i Nije simetricna i nemirnica se ne okrece isto u oba smera dozvoljeni Beat eror je 0,7 ms
    Neznam bolje da objasnim
    somy likes this.

  7. #307
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Prva popravka za seiko 5 - mala pomoć?

    Evo ovako. Imam taj stari Seiko 5, ili bolje da kažem, kopiju. Bio sam dosadan unuk i baka je morala da mi ga kupi. Bilo mi je zanimljivo što je lik rekao da je AUTOMATIK! Ti ga nosiš on se sam navija:O :O :O

    Elem, razbio sam mu bio staklo jednom prilikom, i časovničar je zamenio to staklo, ali je ubrzo posle toga prestao da radi. Ne sećam se da li je bio tačan, ali se sećam da sam bio zadovoljan njime. Stoji mi u fioci već godinama, i setio sam se da ga pogledam. Otvorio sam zadnji poklopac bez ključa, mora da ga je bio slabo stegao ili se olabio od drndanja po fioci i ushvatio sam da je sat prenavijen. Uspeo sam nekako da ga "odvijem" i sad se veoma lako navija. Nema onu zaštitu od preteranog navijanja. Međutim i dalje ne radi. Ona jako tanka opruga je cela.

    Da pitam ovde šta bi mogao biti onda uzrok tome da ne radi? Da li se u slučaju kad se prenavije dešava da nešto i pukne? Ne mogu ovako vizuelno da ustanovim.

    Da li je mehanizam sa slike bar neki kvalitetniji pa da ga nosim časovničaru, ili je neki skrnavan pa da mi nije žao da započnem ovu avanturu sam? (moram da pitam) Mogu li ja to sam da popravim uopšte?

    Za alat, ću pronaći, ako neko hoće da mi napiše šta mi je potrebno, nega napiše ime-termin alata, i naći ću sam šta je i gde da nabavim.

    Krunicu ću sam naći kako da odvijem, sigurno ima na YT Samo me interesuje dakle, da li mogu sam da otklonim kvar, ukoliko neko može da mi iz iskustva kaže šta bi moglo biti.

    Prilažem slike cifera i stakla koje je očajno zamenjeno (ali sam ja kao klinac bio presrećan što mi sat uopšte radi), i sliku mehanizma, čisto da mi kažete kakav je to mehanizam (dobar loš...).

    Na prvoj slici se vidi da je na 1 otpao taj delić sa cifera. To mora da je posledica udara još iz starih dana, ili ga je časovničar bio zalepio pa se sad nekako odlepilo. Čime bi to moglo da se zalepi?

    Pitajte časovničara-dscn2954.jpgPitajte časovničara-dscn2963.jpgPitajte časovničara-dscn2965.jpg
    Poslednja ispravka: Shmizla (14.12.2013. u 10:19) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu

  8. #308
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prva popravka za seiko 5 - mala pomoć?

    Baš smo pre neki dan komentarisali Seiko 5 kopije , i ja reče da su retke . Dobro stvarno mislim da su kod nas retke ali eto nađe se . Mehanizam mi liči na neke ruske ali sigurno nije ruski ( oni nisu pravili kopije Seika 5 ) nego neka kineska kopija. Tako da ne radi se o nekom vrednom mehanizmu pa stoga i isplativost njegovog servisa je diskutabilna. Šta bi mogao biti kvar , stvarno ne znam. Mnogo je faktora posebno kada je kopija u pitanju. U slučaju da si prenavio oprugu može da doće do pucanja glavne pogonske opruge. "Ona jako tanka opruga.." = balansna opruga. Sve u svemu , pored toga što na forumu nije dozvoljeno raspravljati o kopijama , mislim da sat treba da sačuvaš kao uspomenu a pazariš jednu novu ili polovnu petardu ( Seiko 5 ) pa da vidiš šta je makina .

  9. #309
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prva popravka za seiko 5 - mala pomoć?

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Baš smo pre neki dan komentarisali Seiko 5 kopije , i ja reče da su retke . Dobro stvarno mislim da su kod nas retke ali eto nađe se . Mehanizam mi liči na neke ruske ali sigurno nije ruski ( oni nisu pravili kopije Seika 5 ) nego neka kineska kopija. Tako da ne radi se o nekom vrednom mehanizmu pa stoga i isplativost njegovog servisa je diskutabilna. Šta bi mogao biti kvar , stvarno ne znam. Mnogo je faktora posebno kada je kopija u pitanju. U slučaju da si prenavio oprugu može da doće do pucanja glavne pogonske opruge. "Ona jako tanka opruga.." = balansna opruga. Sve u svemu , pored toga što na forumu nije dozvoljeno raspravljati o kopijama , mislim da sat treba da sačuvaš kao uspomenu a pazariš jednu novu ili polovnu petardu ( Seiko 5 ) pa da vidiš šta je makina .
    Ko je spominjao kopije! Ovo je kao u onom filmu: Original falsifikata.
    Isplativost bi se u tom slučaju da je loš mehanizam ogledala u tome da ja kroz njega naučim delove mehanizama, a i kako da upotrebim po neki alat. Recimo da je ovo UČILO u svrhu sticanja novih znanja. Da ne zaboravimo ja sam ipak uskoro mašinski inženjer ovo je sve u rok službe

    A da je seiko 5 pouzadan sat to sam već više puta čuo.

  10. #310
    Novi član
    Član od
    31.12.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prva popravka za seiko 5 - mala pomoć?

    Posedujem Certinu typex02,imam problem sa sekundarom. Zastane na par sekundi pa se odblokira, i dodje na mesto gde treba, znaci bez kasnjenja, samo ubrza unapred. U cemu je problem?

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •