Strana 8 od 60 PrvaPrva ... 4567891011121858 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 598
Like Tree901Likes

tema: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

  1. #71
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Samo da dopunim Vukasov odgovor - mint je veoma star glagol u engleskom, a označava proces kovanja novca, tj. utiskivanje otisaka u metal. Usled izvesnih promena, ovaj oblik je počeo da označava nešto što bi se moglo uslovno prevesti kao 'tek iskovan', tj. 'tek izašao ispod čekića', ili 'as if freshly minted' (=iskovan). Na engleskom se obično nalazi u okviru idioma 'in mint condition'.
    Poslednja ispravka: Neša (18.1.2012. u 14:38)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #72
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Casio Edifice EFE-503D-7AV

    i sta ono znaci NOS?
    Nenosen Originalni Sat?
    Nekako Ocuvan Sat?
    Netaknut Ocev Sat?
    Nepipnut Ocev Sat?
    Neki Osrednji Sat?
    Neciji Omanji Sat?
    Vukas, DrAgod and nikola.beograd like this.

  3. #73
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Casio Edifice EFE-503D-7AV

    ^
    Pa laneni, mislim .........
    Pogledaj prethodnu stranu ove iste teme?!!?
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  4. #74
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Casio Edifice EFE-503D-7AV

    Rolex Speedmaster sa Žute voćke...
    Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci-slika-rolex-speedmaster-10-din-6917432v288h216.jpg

    Samo fali njegov brat blizanac, Omega Dejtona Oyster Perpetual Filip
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  5. #75
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Casio Edifice EFE-503D-7AV

    Citat laneni kaže: Pregled poruke
    i sta ono znaci NOS?
    Nenosen Originalni Sat?
    Nekako Ocuvan Sat?
    Netaknut Ocev Sat?
    Nepipnut Ocev Sat?
    Neki Osrednji Sat?
    Neciji Omanji Sat?
    Skracenica od New old stock. U USA rasprostranjeno desavanje na primer - firma koja je robna kuca kupi 60-tih vecu kolicinu satova, deo proda a deo ostane i onda bankrotiraju. Upravnik nudi sve zajedno na prodaju a kupac je firma koja nema veze s asatovima pa i oni seljakaju kutije sa satovima koje su dobili samo zato sto su isli u paketu sa stvarima koje su im stvarno trebale i koje su im osnovna delatnost. I tako se kutije seljakaju dok se neko ne smiluje da pogleda na ebay koliko to kosta. Zato firme i koriste cesto ebay za rasrodaju NOS stvari - taman se otresaju robe koja im ne treba i koju ne mogu da prodaju u svojoj radnji jer se time ne bave (npr. prodaju opremu za pecanje a kupili su od firme u bankrotu pored opreme za pecanje jos par kutija sa raznom robom).
    Naravno, kod nas je NOS skoro neverovatna pojava, jednostavno nemamo toliko veliko trziste da bi ista zaostajalo -sve se odnese kuci ako nikome ne treba

    Inace, preporucujem tekst:
    http://www.politika.rs/rubrike/Hroni...-dzaku.sr.html

    U prevodu, lepo je kad prodavci varaju obican svet, ali ako nabasaju na nekog malo jaceg onda nastaje belaj.

  6. #76
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Ljudi jedno pitanje , vidim ovde neke komentare da se nik gangana izbegava pri on-line kupovini tacnije na zutoj vockici, a sad vidim da prodaje satove na berzi polovnih satova, da li je to isti prodavac, i da li su oni komentari na pocetku topica bili ne primereni??

    Hvala poz

  7. #77
    Novi član
    Član od
    29.2.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Thanks for that, it's much appreciated!

  8. #78
    Novi član Avatar korisnika Kingofserbia
    Član od
    20.10.2011.
    Lokacija
    Gornja Pcinja-Srbija
    Poruke
    14
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Postovana gospodo,
    Posto sam se nacitao silnih postova a bogami i podosta uvreda na moj racun i na moje prozivanje.O svojoj reputaciji na svim online trgovinama necu puno da govorim to govore moji kupci kojih je preko 1000 po mojoj evidenciji sirom Srbije i Sveta normalno zadovoljnih.
    Medjutim ovde se javljaju i oni koji nisu bili zadovoljni kupovinom mojih satova.Iskren da budem ovde nije mesto za takvu temu i raspravu,ali ipak imam potrebu da se oglasim.Zapravo dva clana ovde opisuju moje satove koji su replike ili vec sta,dok gospodin moderator*sima hrabri*pise kako je od mene kupio sat kome hvali pola cifera i zuri nekih 20 minuta na 1 sat.Postovani gospodine*sima hrabri*voleo bih da mi date link prema tom satu koji ste kupili od mene a takodje i ocenu koju ste meni dali.Mislim da je sa vase strane bas nekorektno i neprofesionalno da sirite neistine koje imaju uvredljiv karakter a takodje i posledice po mene i moje trgovine,stim u vezi moracu ozbiljno da se pozabavim sa vasom neistinitom izjavom.Ovaj post pisem da svi clanovi foruma Svet Satova procitaju a takodje i dodjemo do prave istine.Koliko se secam nikada na zutom sajtu nije kupio od mene sat sa nikom sima hrabri ili ste tamo negde pod nekim drugim nikom.Molim vas za objasnjenje.Sto se tice druga dva clana njihovi komentari su beznacajni i bez nekih bitnih argumenata.
    Za resavanje ove neistine molim moderatora da se oglasi i dokaze svoje tvrdnje.Pozdrav i svako dobro svim ozbljnim clanovima i ljubiteljima satova.King

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Pa, meni je King Kong of Serbia prodao sat za koji je u opisu pisalo da je "perfektno ocuvan i u odlicnom radnom stanju", a dobio sam sat kome nedostaje pola cifera i koji zuri 20 minuta na sat vremena. A tako ga je majstorski slikao da su refleksije na staklu pokrile osteceni deo cifera... zna covek pos'o!
    Na srecu, cena nije bila visoka, a i to mi je bilo prvo iskustvo na limunadi, tako da sam zadovoljan jer me je "skolovanje" vrlo malo kostalo...
    Poslednja ispravka: Kingofserbia (15.3.2012. u 3:47)
    Moj potpis !!!!

    Praznoj glavi ne pomaze ni prst na celo !!!

  9. #79
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Poštovani g. Kinže,
    lepo je sto ste se konacno oglasili ovde. Bas sam se pitao hocete li ikada zaviriti i na Forum, ili ste nalog otvorili samo da biste koristili forumsku berzu, ali s obzirom na to koliko smo cekali da se oglasite, odgovor je prilicno jasan.

    Uglavnom, vrlo rado cu okaciti slike sata koji sam od vas kupio (doduse, tada ste se drugacije zvali, ali je taj vas alter ego u medjuvremenu suspendovan, ko zna zasto?), a vi cete onda okaciti svoje fotografije sata, one iste koje ste okacili i na limundo. Pretpostavljam da ih cuvate, kao svaki ozbiljan prodavac.

    Doduse, na vas odgovor cemo morati da sacekamo, jer ste banovani sa ovog foruma na nedelju dana, zbog postavljanja u potpis reklama i linkova ka (svojim) aukcijama, sto je Pravilnikom Foruma najstroze zabranjeno. Bilo bi lepo da pomenuti procitate, a zao mi je sto ce vase poslovanje ovim cinom jos jednom osetiti "posledice", i sto sam u to, silom prilika, bas ja umesan.
    Naravno, vasa privremena suspenzija nece uticati na to da se ova stvar razjasni do kraja.

    Pozdrav!
    Djordje, popovac 76, eee and 6 others like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #80
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    king
    posto je ovo forum moracete se pomiriti sa cinjenicom da, eto, clanovi ne dele vase misljenje i iskrenu konstataciju da se o ovoj temi ne pise "na ovom mestu". Jasno da iz vaseg ugla poimanja stvari i odnosa dolazi i arbitraza o bezznacajnosti ostalih komentara ali dajte, bez obzira na svu tu bezznacajnost, objasnite zasto ste to suspendovani sa Limunda i sa koliko se nikova pojavljujete na oblasima.

    LP

    Videh da se Sima javio dok sam kucao pa deo teksta koji se odnosio na vase slike sata sa limunda morade u korpu.

Slične teme

  1. Online prodavnice satova - Linkovi
    By HellKid in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 29.10.2022., 19:50
  2. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  3. Online kupovina Casio satova u Srbiji
    By spaled in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.3.2012., 17:22
  4. Domaći časopisi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •