Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Baron
  • 1 Post By Baron

tema: Tricijum

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Tricijum

    Bio sam na kongresu vezanom za radioaktivnost, i priča o tricijumu. Prezentuje profa kako je potopio diver u 200ml tricium-free vode u trajanju od 2h. Od početne vrijednosti 0 došao je do 6400TU.
    Radioaktivnost se vrlo lako nalazi u mokraći vlasnika ovih divera, iako se radi o beta-zračenju koje nebi zrebalo da lako prolazi kroz kvalitetno kućište sata, kroz debelje staklo.
    Najviše su u stvari pogođeni radnici u fabrici, pomenuo je fabriku u Bernu gdje je izmjerio zaista visoke vrijefnosti TU.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Milos G. likes this.

  2. #2
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.614
    Lajkovi
    23609
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Tricijum

    Ja sam bio ubeđen da je tricijum mnogo bezazleniji od radijuma, a imajući u vidu mnogo kraći period poluraspada i intenzitet zračenja. Svakako vredna informacija.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tricijum

    Nisam siguran koliki je uticaj na organizam. Ali i beta radioaktivnost može prekinuti dvostruke veze na DNK, a onda prilikom ponovnog spajanja može doći do mutacije. Sa zračenjem čovjek nikad nije siguran, koje su to doze štetne, za razliku od toksičnosti kod koje se zna prag štetnosti.
    Tricijum se lako detektuje i često se koristi kao traser. U atmosferi je zastupljen od 60-ih godina i vremena intezivnih nuklearnih proba. Poluraspad od 13 godina i nije tako mali.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Milos G. likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •