Strana 7 od 60 PrvaPrva ... 345678910111757 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 598
Like Tree901Likes

tema: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

  1. #61
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Evo sta se dogodilo pre nekoliko dana na limundo. Trebalo bi da svi obratimo vise paznje kada kupujemo nesto preko oglasa. Postoji nekoliko prodavaca koji imaju vise naloga, daju sami sebi pozitivne ocene, sve u svemu svasta se radi. Ovde su bile u pitanju racunarske komponente i telefoni, ali je doticni mene zvao za moj oglas u kom kupujem dva sata, navodno ih ima oba


    Limundo - veoma lose iskustvo - vodite racuna

  2. #62
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Casio Edifice EFE-503D-7AV

    Uglavnom imam pozitivna iskustva. Nekoliko puta sam se opeko kupovajuci satove preko limunda ali su bili manji novcani iznosi u pitanju. Steta je sto sem negativne ocene ne mozeta nista vise da ucinite takvim ljudima.
    Cesto se desava da se satovi "pakuju" da se koriste kucista drugih satova(najcesce ruskih jer su jeftini) u kojima se ubacuju mehanizmi i brojcanik koji je neretko farban ili retusiran, pa se tako desav da covek prodaje Omegu Geneve a da na poklopcu pise Seamaster.... ili da su kazaljke zlatne(zute) a kuciste sata i cifer srebrni (sivi). da ne pricamo o krunicama koje mogu da budu sa nekih drugih satova... ili pa kais... da da kais "kozni" a u stvari neka plastika. Jednom prilikom sam kupio odlican sat a prodavac stavio plasticni kais... zamisli te to.
    Moje lose iskustvo je bilo kada sam kupio sat kome su otvori na nosacima za kais bile "pojedene" tako da su iglice spadale sa istog. To su sitni detalji na koje prodavci ne skrecu paznju i ne navode kao manu. Sto bi jedan reko, bitno je da se okrece i radi...
    Najgori su oni sto slikaju "losim aparatima" pa kao nisu slike dobre ili ih slikaju tako da se ne vide mane istog.
    Otvorite sirom oci, postavite vise pitanja prodavcu da bi imali argumente za eventualnu negativnu ocenu.

  3. #63
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Casio Edifice EFE-503D-7AV

    Citat laneni kaže: Pregled poruke
    , pa se tako desav da covek prodaje Omegu Geneve a da na poklopcu pise Seamaster....
    Ovo je, inače, sasvim legitimna kombinacija, a uglavnom ovakvi satovi datiraju s početka (i sredine) šezdesetih.


    Citat laneni kaže: Pregled poruke
    Jednom prilikom sam kupio odlican sat a prodavac stavio plasticni kais... zamisli te to.
    Ja bih bio vrlo srećan na tvom mestu. Kaiš ćeš ionako menjati, pre ili kasnije. Ja ga menjam istog trenutka kad kupim stari sat, pre svega iz higijenskih razloga.
    Osim toga, stariji satovi u dobrom stanju se sve teže nalaze, a kaiš uvek možeš da nađeš, kakav god hoćeš.
    Ukratko: ne propuštajte dobar sat zbog lošeg kaiša.
    Izuzetak su NOS varijante, gde se podrazumeva originalan kais, ili kupovina nekog hi-end sata kome se cena drastično menja ukoliko ima/nema originalan kais ili, još važnije, metalnu narukvicu. Ali, u tom slučaju obavezno pitajte prodavca i za to, ukoliko već sam nije napisao.
    Poslednja ispravka: sima hrabri (18.1.2012. u 7:40)
    VLADAN P, Vukas and vlajo like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #64
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Casio Edifice EFE-503D-7AV

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Izuzetak su NOS varijante
    @Sima možeš li da objasniš šta su to NOS satovi, potražila sam pojam u temi "Terminologija o satovima", ali ga nisam našla, guglanjem takođe, znači ostaješ ti . Često se za starije satove koristi i reč mint stanje, znam otprilike šta ovo znači, ali bi lepo bilo da se definiše i ubaci u temu "Terminologija o satovima", zajedno sa NOS-om.
    EDIT
    Našla sam na engleskom, ali bi trebalo definisati i na naškom new old stock
    DrAgod likes this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  5. #65
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Nekorisceni satovi iz starih zaliha, sto bi na naskom rekli "k`o nov"
    Clarissa likes this.

  6. #66
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    jah, k'o nov, ili bolje receno - stari model koji se ne proizvodi XY godina, ali nov, sto ce reci nenosen, u originalnoj ambalzai, sa svim etiketama, nalepnicama, folijama.
    VLADAN P, skydrummer and Clarissa like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #67
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Odlično pitanje Clarissa, baš sam skoro simi spominjao ove termine. A šta znači mint i stempl, znam da na srpskom ništa ne znače i pretpostavljam da znače da je sat u dobrom ili odličnom stanju ali sa druge strane pretpostavke su majke svih zaj.ba . Dakle razlika između stempl, mint, nos i ima li još neki vispren "stranjski" izraz kojim se opisuje stanje sata ? Hvala unapred
    Inače primetio sam da na limundu pojedini pišu štempl ( ne treba biti lingvista pa videti da tu nešto šmrdi ). E a to me podseti na onaj crtać i rečenicu:"... šinko mešo je na štolu...".
    Poslednja ispravka: skydrummer (18.1.2012. u 13:40)
    Clarissa likes this.

  8. #68
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    štempl

    OT

    Kako ne znaš ? to je sat koji je Širli Templ nosila u filmu Mala princeza iz 1939.
    A označava NOS sat u mint stanju.
    ... Čekamo Simu ili nekoga ko zna
    Djordje and Vukas like this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  9. #69
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Štempl = u super stanju, k'o novo
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #70
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Štempl, tj stempel (švapski), pored toga što označava razne vrste štampe, ima konotaciju kao, otprilike "friško odštancovano", k'o novo, što rekoste malopre. A mint condition (a nije pepermint ali asocira) vodi poreklo iz oblasti filatelije, nešto kao "bez trunčice (prašine npr)". Svodi se na isto kao prethodno.
    Samo čekam kad će preprodavci i "stručnjaci" da krenu sa domaćim izrazima tipa "nepovlačen" (kao zavesa ili kuhinjska krpa) i slično.

    Al ste brzi na tastaturi.

Slične teme

  1. Online prodavnice satova - Linkovi
    By HellKid in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 29.10.2022., 19:50
  2. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  3. Online kupovina Casio satova u Srbiji
    By spaled in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.3.2012., 17:22
  4. Domaći časopisi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •