Strana 31 od 46 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 301 do 310 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #301
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Kao neko ko nikada nije imao problem sa iritaciom, bilo da sam se brijao sa zutim bik-om od 35 din, ili feather-om, moram da pitam kakve veze ima izbor brijaca sa tim? Inace koristim Edvin Jagger i Feather i nemam apsolutno nikakvih primedbi, naprotiv...
    Kako izbor brijača ne bi imao veze s tim.To je isto kao da pitaš kakve veze ima izbor auta s udobnošću vožnje.Zar se mogu usporediti BMW7 i Renault Clio. Tako je i sa brijačima. Zar nisi nikad čuo za Feather ili Above the tie brijač. U Feather možeš staviti najoštriji žilet i nema šanse da se porežeš. Sa Above the tie isto tako. Recimo sa S1 ili M2.
    Ali zato oni imaju 4 puta višu cijenu od Merkura ili EJ89 bl. Dečki, znate onu narodnu, kol'ko para toliko muzike.Upravo tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #302
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    ne znam druže šta da ti kažem, koliko para toliko muzike, ja sam dao za merkura jedno 60evra i nisam nikom smeo da kažem koliko je skup bio, a da dam dvesta evra za brijač to je suludo krajnje, pa da sam donald tramp ne bih dao toliko

    i ovako sam i ovaj merkur preplatio kao da imam desetine hiljada evra mesečnih primanja

    99% populacije se brija brijačem od jednog evra

  3. #303
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Kao neko ko nikad nema problema sa iritacijom, @23jewels, naravno da ne primecujes razliku. Ja lice mogu da brijem i motornom testerom, nista mi ne fali, ali vrat je problem. Kupio sam vintage Gillete SuperSpeed Adjustable, nije bio preskup, i s njim mi je mnogo lakse brijanje, a i stelovanje pomaze. Itekako ima razlike, isto kao i izmedju zileta - skoro sam upao u vatrenu diskusiju sa covekom koji smatra da je svaki zilet isti i da nema razlike tu

    Iskren da budem, verovatno i ostale sitnice oko brijanja imaju veze. Veliku razliku sam primetio i kad sam poceo da koristim pravi sapun sa cetkom, umesto konzervisane pene. Sigurno ima i toga da sam sa novim brijacem ponovo ucio brijanje ispocetka, i naucio ga bolje, ili naucio da budem pazljiviji, itd. Ima razlike, ipak, itekako.
    bojanjurcic72 likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #304
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Samo da se prijavim da sam se i ja učlanio u 'sektu'. Jedan drugar mi je objasnio nekoliko zanimljivih stvari u vezi sa brijanjem i poslušao sam ga, a rezultati su odlični. Do sada sam koristio Gillette Mach3, koji je veoma teško očistiti kako valja, ulošci su mu skupi, a ume i da iritira kožu. Kupio sam neku početničku opremu, da se tako izrazim, a sadrži sledeće:

    - Sapun Arko (46 dinara u Rodi)
    - Nožići Gillette Platinum
    - Brijač neki Wilkinson, ima ga u raznim prodavnicama (nekoliko stotina dinara)
    - Četkica Balea od prirodne dlake
    - Aftershave Brion (99 dinara, ima neki vintage šmek, slaže se uz Darwilove satove )

    Ukratko, ceo 'arsenal' košta manje od 4-5 patrona za Gillette Mach 3, svakako da će duže trajati, a koža mi nije iritirana. Dok sam koristio prethodni pribor za struganje, nisam smeo ni da pomislim da stavim aftershave na bazi alkohola, a ovim sam se pošteno ispljuskao i nije bilo ni najmanjih problema. Em je efekat bolji, em je mnogo jeftinije od onoga što sam koristio, em nema iritacije. Kako reče jedan pametan čovek, dosta mi je bacanja para na opremu za šišanje ovaca, kako je nazvao ono što se prodaje kao fancy, super, moderno i tako to.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #305
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    186
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Koliko traje jedan zilet? Ja isto razmisljam da sa mach 3 predjem na pravi brijac. Ja sam razmisljao da kupim malo kvalitetniji brijac koji ce trajati mnogo godina, zanima me samo koliko cesto se menjaju zileti i da li je realno mnogo veca "opasnost" da se porezes tokom brijanja.

  6. #306
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    186
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Da pojasnim: Osnovni razlog za ovu ideju kod mene je sto sam, zajedno sa porodicom, odlucio da probamo da, sto je vise moguce, eliminisemo plastiku iz zivota. Uzasavam se ogromnih kolicina djubreta od plastike koje dnevno proizvodimo i izbacujemo i ono sto radimo planeti je strahota ciji kraj se vec nazire. Mi sa malo truda mozemo da smanjimo kolicinu plastike za bar 70%, kada bismo svi to uradili ucinak bi bio ogroman. Poceli smo tako sto smo prestali da kupujemo plasticne flase. Sve postoji u staklu, od vode, preko mleka, do alkoholnih pica i ostalog. Vec tim smo smanjili kolicinu plastike u dnevnoj upotrebi za 15-20%. Deci ne kupujemo nista od plastike (sto ne mora), igracke su ogroman izvor smeca. Da ne idem mnogo dalje, mnogo toga mozemo uciniti bez odlaska u neki ekstrem i bez bilo kakve promene u zivotnoj udobnosti. Plastika je grozna, nezdrava, pravi se od nafte, truni se, unosimo je u organizam nesvesno, dugorocno to mora imati posledice po zdravlje. A mozemo bez. Eto, moj mali doprinos spasavanju planete i covecanstva . Mozemo se sada vratiti na brijace.
    VLADAN P, Neša, Zagor and 1 others like this.

  7. #307
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Što se tiče trajanja, ono zavisi od toga kakvog je kvaliteta žilet i kakva ti je brada, a verujem da ima još nekih elemenata koji na to utiču. U celoj priči sam početnik, ali učim. Što se tiče žileta koji koristim (Gillette Platinum), ljudima koji imaju jaku bradu traju 7-10 brijanja, ali to podrazumeva više prelaza, bar koliko sam shvatio, a ja sam ih koristio samo juče i efekat se i dalje vidi.

    Što se tiče opasnosti od posekotina, mogu da kažem da ovaj moj jeftini Wilkinson deluje sasvim bezbedno. Obrijao sam se kao i uvek do sada i nisam imao problema. Znam da je kod brijača potrebno paziti i na agresivnost, a svodi se otprilike na to koliko oštrica viri iz glave. Evo linka za jedan tekst o tome: Agresivnost brijača

    Koristio sam jednostavnu tehniku - prvo brijač ide niz dlaku, zatim u smeru ka nosu i tek onda uvis, s tim da se pena nanosi pre svakog prelaza preko lica.

    Ukoliko gledaš na količinu plastičnog otpada, uz ove brijače ih ima svakako manje. Ako koristiš npr. Mach 3, kao što sam i ja radio, plastični otpad ćeš imati čim zameniš patronu, a ovde je otpad samo žilet, koji ne sadrži plastiku. Što se tiče ručke, ona je svakako trajnija, mada ne znam šta da kažem za ovu koju sam tek kupio, jer treba da se pokaže. Postoje ručke od metala koje traju veoma, veoma dugo. Npr. moj otac ima neku no name metalnu ručku kupljenu pre više od 40 godina, ali i dan-danas je ispravna i može da se koristi.

    Ne znam koliko sam ti pomogao, ali ovaj drugar koji me je navukao na klasično brijanje mi je preporučio i sledeći forum: Forum Savrseno brijanje - Index

    Ukoliko mogu da svojim skromnim znanjem pomognem još nekako, tu sam.
    Codelen and Djordje Sugaris like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #308
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    186
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Sjajno, mnogo si mi pomogao. Hvala!

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Neša likes this.

  9. #309
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Narode, samo da pitam da li među populacijom ljubitelja satova ima nekoga ko je koristio spravicu sa slike?

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	britva.jpg
Viđeno:	1459
Veličina:	57,0 KB
ID:	130015

    Kupio sam ovu britvu od kolege sa bratskog nam foruma (znaju za nas i poštuju nas, pošto i oni vole igračke za velike dečake), a upotreba i nije tako teška. Kolega je inače moderator na brijadžijskom forumu, pokazao mi je kako se spravica koristi, napravio mi je i strop (onaj kaiš koji ste svakako videli na filmu), a ljudi sa foruma su mi dali dosta korisnih saveta kako da se lepo obrijem. U početku mi je delovalo kao čudovište koje seče glave, ali ako se njime rukuje kako treba, brijanje je fenomenalno. Naime, kada se ova sprava shvati kao običan kuhinjski nož koji ne seče prste, već samo hleb, kada se poštuje pravilo da ne treba kopati i orati njime, već pustiti težinu da radi svoje, brijanje je fenomenalno.

    Inače, ovo može da bude odličan dopunski hobi uz satove, a ako verujete, mnogo je jeftinije od našeg hobija.
    jod, Zagor, MMario and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #310
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    ..kolega Neso, ja dok sam se brijao, brijao sam se sa takvom stvarcicom....ali to je bilo jako davno. Kada sam se prvi put brijao s njom to je bilo vise straha od horor filmova....ali potpuno bezrazlozno....kada se udje u stos mozes se obrijati bez ogledala....i zlatno pravilo je da uvek natezes kozu lica u smeru povlacenja ostrice....jedino kada brijes deo ispod nosa- brkove, onda nategnes vrh nosa prema gore...
    Neša likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •