Strana 32 od 46 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 311 do 320 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #311
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)



    Poslednja ispravka: VLADAN P (20.4.2017. u 23:14)
    Neša and Zagor like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #312
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom

    Eh, a ja sam sa onih Gillette Turbo Sega Mega tralala prešao na vintage i deluje mi mnogo bolje, a od iritacije nema ni traga.

    Za pravila bih dodao i ugao i pokret, što su mi kolege i napomenule, a kao prethodnicu upotrebi britve sam koristio i običan školski trougao. Prvi put sam mislio da ću sebi da otfikarim uši, a ispostavilo se da mi je kupovina stipse (da kucnem u drvo) na sreću bila promašena investicija. Evo i utiska posle prvog brijanja britvom od pre oko mesec dana koje sam napisao kolegama:


    Drugari, još jednom hvala na savetima, a pošto vidim da je to ovde red, evo i izveštaja o prvom brijanju britvom.
    Pripremite kokice i kikiriki, a ja počinjem priču od samog početka... Elem, jednom davno, preko sedam gora i sedam mora, u dalekom Japanu, rođena je britva sa natpisom Million i završila kod mene. Kupovina je obavljena tokom prijatnog razgovora u jednom kafiću, ali sam na prvu upotrebu morao malo da sačekam kako bih imao šta da obrijem. Čitao sam savete ovde na forumu, slušao savete iskusnih forumaša, gledao tutorijale na internetu, čitao i druge izvore, slušao šta kažu kolege Amerkinaci, Japanci, Indijanci, Papuanci... Pred sam svečani čin pogledao sam i tutorijal Lynna Abramsa (ko li mu dade žensko ime, iako izgleda kao kamiondžija?), a supruga me je ohrabrila rečima: „Vidi onu fleku koju ima na licu. Da nije taj sebi otfikario pola obraza istom takvom nožekanjom?” U poduhvat me ispraća još brižnije: „Pazi šta radiš, ne bih da ostanem udovica. I stavi onu stipsu da ti bude pri ruci.”

    Ispunjen zadovoljstvom zbog lepih želja koje su me ispratile u kupatilo, počinjem sa klasičnim pripremama. Lice je dovoljno ošureno, četka već čeka u toploj vodi, a ja razmišljam koji sapun da uzmem – verni Arko, koji je moj prvi brijački sapun, ili prefinjeniji Dendi? Mozak se odjednom blokira i zaboravljam kakvu penu koji pravi. Posle nekoliko sekundi se odlučujem za Dendi, koji se manje suši od Arka, a sada je red da se napravi i valjana pena. Uzimam četkicu i počinjem da pravim penu, a osećam se kao da mešam pekmez ili ajvar, jer ovaj proizvod mora biti najboljeg kvaliteta. Prascu sa četkice se već vrti u glavi dok pena postaje sve gušća, a nastupio je i trenutak u kome počinjem da krečim lice. Osećam se kao da farbam Ajfelovu kulu, sve više ličim na Deda Mraza, a ubrzo zaključujem i da je pena dobila odgovarajuću konzistenciju.

    Uzimam britvu. Znam da je u pitanju pravi japanski nindža sa kojim nema šale. Koliko znam, majstori japanskih borilačkih veština upućuju naklon jedan drugome pre borbe, pa računam da je dobra pena u ovom slučaju zamena za naklon. Odlučujem se samo za jednu stranu lica, kako mnogi savetuju. Nameštam prste na britvu i... [temperatura na forumu raste, čitaoci već grizu prste umesto kikirikija ili kokica] ...krećem u akciju! Nameštam ruku, britvu ne držim ni labavo ni grčevito, dok ona sama počinje da klizi dole. Prvi pokret odnosi penu, a ogledalo mi potvrđuje da su nestale i mnoge dlake. Yes!!! Idemo dalje... Zatežem lice koliko mogu levom rukom, pazim da mi ruka ne prokliza, a pene je sve manje, kao i dlaka. Radim polako, jer znam da u rukama držim komad sečiva, a ne lenjir ili olovku, potezi nisu ni prekratki ni predugi i pazim da pri završetku poteza ne zarijem sečivo u lice. Centimetar po centimetar i desna strana lica je obrijana. Odlažem britvu kako bih na trenutak pogledao rezultate – dlake su uglavnom nestale. Možda nije isti kao da sam tuda prošao običnim DE žiletom, ali za jedan prelaz niz dlaku uopšte ne deluje loše. Odlučujem da ovde stanem, a brijanje nastavljam već oprobanim Wilkinsonom.

    Ostatak lica sam obrijao brže nego obično, iako sam išao u tri prelaza. Brijao sam se kao da sam na autopilotu – maltene sam mlatio po licu kao da kosim travu, a rezultat je bio odličan. Da parafraziram čuveni stih narodne poezije – što propusti nindža Millione, to dočeka deli Wilkinsone.

    Sve u svemu, lice je sada odlično obrijano, prvi čas je protekao odlično, a voleo bih da se ispostavi i da mi je stipsa uzaludna investicija.
    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    ...

    Jel beše iz Otpisanih?
    Poslednja ispravka: Neša (20.4.2017. u 23:26)
    MMario likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #313
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Ma jok...Priča iz života...


    Otpisani ,nego kako
    Neša likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #314
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.016
    Lajkovi
    58493
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Novitet,jedva cekam da je isprobam.....Gillette K-9 Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-20170427_165131.jpg Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-20170427_165146.jpg Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-20170427_165158.jpg Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-20170427_165251.jpg Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-20170427_165310.jpg Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-20170427_165323.jpg Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-20170427_165334.jpg

  5. #315
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Zagore, kako se pokazala ljuta mašina? Kakva mu je agresivnost?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #316
    jod
    jod je offline
    Mlađi član
    Član od
    22.1.2012.
    Poruke
    92
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Nisam znao da postoji i forum o brijanju?!
    Da li moze link ka tom forumu?

  7. #317
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Citat jod kaže: Pregled poruke
    Nisam znao da postoji i forum o brijanju?!
    Da li moze link ka tom forumu?
    Ima ih nekoliko.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #318
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Naravno, Jod, nije problem:
    Forum Savrseno brijanje - Index

    Ovaj prvi je domaći forum, a ljudi su zaista OK i hoće da pomognu. Imao sam u međuvremenu prilike i da odem na forumski sastanak, tj. brijoskup, pa sam upoznao još kolega.

    Osim ovog domaćeg, imam i linkove za jedan hrvatski i jedan američki forum:
    https://brijacnica.com/index.php?sid...a4d928ae7a819b
    https://www.badgerandblade.com/forum/
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #319
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.016
    Lajkovi
    58493
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Zagore, kako se pokazala ljuta mašina? Kakva mu je agresivnost?
    Neso mogu ti reci da sam zadovoljan i vise od ocekivanog.Masinica je tako dobro uradjena i nije previse agresivna bas je prijatno brijanje.Moja preporuka za kupovinu....
    Neša likes this.

  10. #320
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    moj brat je sa Muehle R41 prešao na plastični BIC, godinu dana se sekao brijačem i na jednom putovanju ga zaboravi i kupi jednokratni BIC letos i ostao na njemu, daleko mu je bolje nego wet shaving

    ima raznih iskustava


    ja na ovom domaćem forumu nisam stigao da pišem, okačio jedan oglas, prodavao novu nemačku DOVO britvu, javio se forumaš, kaže mogu li ti dati novac za mesec dana, rekoh važi, dao britvu, čovek se javio za mesec dana, platio, ima tamo finog sveta isto ali nisam od tad nijednom išao na taj forum, ovo je jedini forum koji pratim

    da dodam, ima u srbiji svuda već sada da se nabavi čuveni ARKO sapun, oko 50 dinara, a traje bogami mnogo dugo, to je vrhunski sapun ali zaista meni vrhunski, bolji mi je od proraso sapuna
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (6.5.2017. u 22:14)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •