Strana 27 od 46 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 261 do 270 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #261
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    moje misljenje je da je taj wilkinson jako nežan što i nije loše, ja sam njim sam radio takv aizbrijavanja svuda po liccu, dakle i po vratu da nikad nisam nigde imao iritaciju, a tri dana kasnije sam izgledao kao da sam tek obrijan

    sa mojim merkurom ne mogu da radim izbrijavanje jer je jako agresivan, doduše izbrijavanje ni ne treba praktikovati, smatram ga izuzetno štetnim

    wilkinson nožićima, lamama ili žiletima nisam bio prezadovoljan, plavi žilet je zaista najbolji na našem tržištu, dodao bih i zelenu astru takođe, najbolji bez premca do sada je polsilver super iridium

    feather je po meni neviđena prevara, žilet koji ima samo mane i nijednu jedinu dobru osobinu, isto je rekao i moj brat koji ima Muhle R41 i sa kojim razmenjujem iskustva i žilete, naravno nove, tako da smo sve moguće žilete već probali

  2. #262
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Bigmag, taj Wilkinson "plasticnjak" ima jedan konstrukcijski problem (IMHO). Naime, gornji dio glave je predebeo i stvara problem, pogotovo kod teze pristupacnijih mjesta (ispod nosa, npr). Zbog toga bih ti preporucio da "pregrizes" i narucis si "pravi" brijac.
    Ako trebas preporuku, Merkur Progress 510 (dakle, sa duzom drskom). Malo je veca investicija, ali ce ti trajati cijeli zivot, a i unuk ce ti se, danas sutra, moci obrijati njime.
    Ako gledas taj 23c, dodaj malo i uzmi 38c (barber pole). Glava je "kopija" starih Gillette brijaca, a rucka je deblja i samim time je brijac tezi, sto olaksava brijanje, pogotovo pocetnicima.
    Sto se tice lamica (zileta, po narodski) uzmi si Gillette platinum. Bijela kartonska kutijica sa 5 komada, na plavom kartonu.
    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-uploadfromtaptalk1450890037324.jpg
    Lamice su najbolje koje novac moze kupiti. Jednako su ostre kao razvikani Feather (znam, znam, kolega se bas i nece slozit, ali je tako ), a mekse su, pa se samim time prilagodavaju konturama lica, dok je Feather tvrd i kad dode na "neravninu" na licu.... cap. Eto krvi
    Cetku si isto, uz eventualno Omega svinju, kupi neki silvertip. Ja bih ti preporucio Muhle. Je malo skup, ali ce ti trajat godinama, a posao odraduje savrseno.
    Od kozmetike si probaj nabaviti nesto od Proraso linije. U Italiji ih imas u svakom ducanu i imaju savrsene proizvode i nisu skupi. Aftershave losion, aftershave balsam, sapun u casici (preporucam zeleni), preshaving kremu, kremu za brijanje.... Takoder si u Muller trgovinama (ne znam jel' ih ima u Srbiji, ali ih imas od Hrvatske do Njemacke) pogledaj Tabac proizvode. Sapun u sticku i casici je savrsen, pa si i to probaj nabavit.
    Eto...

  3. #263
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    mene je anpi sve ovo savetovao i sve sam ga poslusao sem za aftershave, kako sam gore napisao, ja vodim jako puno racuna o sebi i brijem se dugo ali nikad nista ne stavljam na kozu, pa tako ni aftershave niti kakav parfem

    a onda sam ja druge savetovao i prodao jos dva progressa

    Anpi druze, taj beli gillette nema u srbiji da se kupi, odnosno ima u plavoj kutiji i zovemo ga platinum, a Hadzi je pisao o njemu i preporucio ga je, dakako je dobar

    da dodam da godinu dana i dva meseca koristim zeleni proraso i da sam ga istrosio pola centimetra samo, ovim tempon kutijica od 600dinara, ili 5 evra ce mi trajati oko deset godina
    Bigmag likes this.

  4. #264
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Milane, ti nisi merilo za utrošak, jer dok se ti obriješ dva puta ja moram 30 puta...

    Mrzim brijanje, matere mi...

    Doduše ja sam uzeo MEM low budget domaći DE brijač (popularni Memara) i MEM platinum žilete, pa i nisam nešto merodavan da arbitritam da li je bolji DE brijač ili Match 3...

    Ruku na srce, sad mi se čini da je Memara bolji, ali samo u situacijama kada me nije mrzelo da pripremim bradu i lice za brijanje, i kad sam malo shim-ovao brijač...

  5. #265
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Jbg, nisam znao da ovih Gilletta nema kod vas. Narucite ih od nekoga tko je na proputovanju kroz Hr. Imaju ih u Bipi, Konzumu.... 10kn (cca 1,30€)

  6. #266
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Hadzi, Anpi i Milane hvala najlepse na savetima. Pa verovatno cu morati da se otvorim za neki bolji brijac, ja moram da se izbrijavam, imam bas jaku bradu i kada se samo obrijem izgledam kao da imam bradu od 3 dana kod normalnih ljudi! Ja bih najradije pustio bradu, ali mi posao brani



  7. #267
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Kure,
    Uzmi Gillette plavo pakovanje- MEM nožiće daj nekome ko ti nije nešto drag 😁 .
    Sa Milanovom konstatacijom da je Feather prevara, pa, malo je reći da se ne slažem.
    Ja od noža tražim da je oštar i da drži tu oštrinu. Feather ta 2 uslova savršeno ispunjava.
    E sad, što se Milanče iskasapi s njim je druga priča.

  8. #268
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Gledam vec par dana brijace evo kako, skontao sam da za sada necu da dajem vise od 40$ za brijac! Dvoumim se izmedju merkura 23c moze i 33c ako je bolji i ej 89 de! Koji od ovih? Ili mozda ima neki koji je bolji od svih navedenih a ulazi u budzet! Hvala znalcima!



  9. #269
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Ja imam 89L. Dooobar.

  10. #270
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Hadzi znaci to je taj



Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •