Strana 33 od 46 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 321 do 330 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #321
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Eh, i ja sam kupio Arko kada sam prešao na ovu vrstu brijanja. Doduše, izgleda da mu sastav nije baš najzdraviji, kako sam pročitao kod kolega, ali odrađuje posao sasvim lepo. Posle njega ume da se javi osećaj zatezanja na koži, ali nije nelagodan.

    Nisam koristio famozni Muhle R41, ali sam čitao da sa njim treba znati. Svakako da i kod njega važi pravilo da treba pustiti težinu brijača da vodi ruku i da nema oranja i kopanja, a moram priznati da bih voleo da ga jednog dana i isprobam. Ne znam da li je to zbog učenja upotrebe britve, koja mnogo manje prašta od ovih običnih brijača, ali posle nekoliko brijanja britvom, običnim brijačem maltene mogu da mlatim po licu kao da kosim travu i da se ne isečem.

    Kao još jednu jeftinu igračku mogu da spomenem i brijače Yuma, koji su turske proizvodnje, a ima ih povremeno na KP i na Kupindu. Yuma tamo košta 80 dinara, a radi posao bez greške. Lagana je i ima kratku dršku, tako da je njom veoma lako odraditi poteze koji zahtevaju preciznost.
    Poslednja ispravka: Neša (7.5.2017. u 0:10)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #322
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Yuma se može kupiti na buvljaku ali ja bih je izbegavao u širokom luku, desilo mi se 2006. godine da sam je uzeo prvi put da se obrijem njom i dok sam stavljao žilet ili sam čvrsto držao brijač ili je on neviđeno krt da je "metalni" deo pukao, onaj donji ispod žileta, a meni prst legao pravo na nov žilet

    toliko sam se isekao da sam otišao odmah u hitnu jer je krv šikljala svuda, a ogroman ožiljak mi je ostao i dan danas na palcu, onaj deo gde je otisak prsta, moj je specifičan jer ima debelu liniju


    nešo, šta je to loše u Arko sapunu, ne bih da se trujem, zamenim ja to odmah, pa sapun koristim jer je prirodniji od gelova i pena iz boca

  3. #323
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Što se tiče Arka, evo nešto iz diskusije sa drugog foruma:
    Arko sapun, za i protiv

    Ima nekoliko postova koji se bave sastavom, uz ogradu da ne poznajem sve učesnike, ali ima lekara, hemičara i još nekih stručnih ljudi. Naravno, to što ne odgovara nekom pojedincu samo po sebi nije indikacija da je loš, već samo da se ne slaže sa određenim tipovima kože ili brade.

    Žao mi je što si imao takvo iskustvo sa Yumom, mada priznajem da ne znam da li se promenio kvalitet ili su ti uvalili kinesku kopiju. Naime, Yuma mu dođe nešto kao Q&Q kod satova - pristojno radi posao za male pare. Ovaj koji posedujem je lagan, ali nije uopšte krt, a jednom mi je i ispao sa visino od preko jednog metra i ništa mu se nije desilo. Kod Yume je jedino bitno paziti kako stavljaš žilet, jer ume da se nakrivi tako da jedna strana bude agresivnija, tj. više izložena. Kada sam pročitao tvoj post rešio sam malo da se igram i stavljao sam jedan te isti žilet više puta i nisam imao tih problema. Napominjem da nemam preciznost prstiju kao časovničar ili precizni mehaničar, ali iz 3-4 puta nisam imao nikakvih problema sa postavljanjem žileta u ležište. Verujem da je u pitanju ili kineska kopija, ili da se promenio kvalitet, ili da jednostavno nisi imao sreće i da se tako pogodilo.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #324
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Nešo, sasvim je moguće da je kopija bila, evo jeza me pođe kad se setim, tada sam prvi put hteo da se brijem kako se sad brijemo žiletima ili lamicama, a do tad se nisam ni brijao, dakle prvo brijanje je bilo

    i onda tu na forumu diskutovali i rešio posle devet godina da ipak probam žilete hehe

    kad je R41 u pitanju, ja sam ga sa featherom probao, da jesam se posekao, moj se brat sa njim redovno izbrijavao i to sa featherom, pa je zato i imao loša iskustva, msm da je to zaista vrlo neugodna kombinacija ali pošto si se britvom brijao, nije ti nikakav problem R41 jer se sa britvom ništa ne može porediti

    hvala za linak Nešo, ovo su vrlo ozbiljne stvari, izbaciću Arko sapun definitivno, ali najozbiljnije

  5. #325
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Za ovakve precizne informacije o bilo kom proizvodu slobodno skokni na brijadžijski forum i malo pretraži ili pitaj ljude, zaista hoće da pomognu. Naravno, ja sam na raspolaganju, ali ipak nemam znanja koliko i oni.

    Ako nešto znači, ja sam na njihovom susretu sasvim slučajno saznao da je domaći aftershave Tobacco sasvim dobrog sastava i da nije štetan po zdravlje kao neki drugi proizvodi. Dao sam bočicu kolegi koji ima DR ispred imena, čovek je pročitao sastav, i odmah mi rekao da je OK.
    Poslednja ispravka: Neša (7.5.2017. u 23:47)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #326
    Novi član
    Član od
    15.8.2016.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-brijanje.jpg
    don Alberto likes this.

  7. #327
    Novi član
    Član od
    15.8.2016.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-r.jpg
    milan zmaj, Zagor and don Alberto like this.

  8. #328
    Mlađi član Avatar korisnika Kriticar
    Član od
    8.2.2010.
    Lokacija
    Kovacica
    Poruke
    75
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Pozdrav za sve Britvaše


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    RUS, Neša, Zagor and 1 others like this.

  9. #329
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Da li neko zna mogu li u Srbiji da se nadju Feather ili Astra nozici? I gde

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  10. #330
    Mlađi član Avatar korisnika Kriticar
    Član od
    8.2.2010.
    Lokacija
    Kovacica
    Poruke
    75
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Na kupujemprodajem sam video Feather. A vrv ima i Astre.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •