Strana 30 od 46 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 291 do 300 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #291
    Novi član
    Član od
    25.6.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Slucajno naleteh na ovu temu, a buduci da sam pored ovog clan nekoliko foruma posvecenih klasicnom brijanju resih da postavim SOTD 02.05.2016 (shave of the day):

    Sapun: Proraso - Menthol and Eucalyptus
    Cetka: Semogue 830
    Brijac: Gillette Super Slim Twist
    Zilet: Gillette Super Silver (vintage)
    AS: Pitralon Polar
    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-rsz_20160502_151042.jpg
    RUS, Bigmag, Zagor and 1 others like this.

  2. #292
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Bravo StecK!

    Semogue su fantsticne cetke... Imam dvije, svinjska dlaka, i malo se koja cetka moze takmiciti s njima kad se dobro razrade, a cekinje ispucaju... pjene kao lude. Samo, vise sam ih kupo radi vintage dizajna, nego radi brijanja, jer vec imam dovoljno cetki, ali obozavam onaj "Chevy 55" dizajn, pa nisam mogao da odolim. Inace, radi se o Semogue 1305 i 1460, s lakiranom drvenom drskom, pa ih vise cuvam, neg sto ih koristim.


    Danas ovaj kombinejšn.

    Sapun: Mühle Aloe Vera
    Cetka: Mühle "Classic" Silvertip 21mm
    Brijac: Mühle R106 closed comb
    After Shave losion: Speick (Witch-hazel i Valeriana celtica)

    After Shave balzam: Proraso Blue (Aloe Vera i Vitamin E)
    Zilet: meni najdrazi Astra Superior Platinum

    Naziv: jkl2.jpg, pregleda: 1842, veličina: 342,7 KB


    Poslednja ispravka: arch_m (29.5.2016. u 14:33)
    RUS, StecK, 83stojan and 3 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  3. #293
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat diaboliqstraps kaže: Pregled poruke
    Cestitke Dalibore! Ikon je samo drska stainless? Ili?


    Bas me zanima kakav je Pils razor. I da li vrijedi tih 200 eura
    Pils je drugi svijet. EJ nije ni približno Pilsu ni po kvaliteti izrade , ni po kvaliteti brijanja.
    Zato je i ta razlika u cijeni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Citat diaboliqstraps kaže: Pregled poruke
    Danas pao Gillette tech iz 1964. (J4)

    Prilog 68822
    To je najbolji brijač za početnike. Toliko je blag da se njime možeš porezati samo ako to želiš.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Citat bojanjurcic72 kaže: Pregled poruke
    Pils je drugi svijet. EJ nije ni približno Pilsu ni po kvaliteti izrade , ni po kvaliteti brijanja.
    Zato je i ta razlika u cijeni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk



    To je najbolji brijač za početnike. Toliko je blag da se njime možeš porezati samo ako to želiš.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Evo ga sa ikon stalkom i buldog ručkom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    moje misljenje je da je taj wilkinson jako nežan što i nije loše, ja sam njim sam radio takv aizbrijavanja svuda po liccu, dakle i po vratu da nikad nisam nigde imao iritaciju, a tri dana kasnije sam izgledao kao da sam tek obrijan

    sa mojim merkurom ne mogu da radim izbrijavanje jer je jako agresivan, doduše izbrijavanje ni ne treba praktikovati, smatram ga izuzetno štetnim

    wilkinson nožićima, lamama ili žiletima nisam bio prezadovoljan, plavi žilet je zaista najbolji na našem tržištu, dodao bih i zelenu astru takođe, najbolji bez premca do sada je polsilver super iridium

    feather je po meni neviđena prevara, žilet koji ima samo mane i nijednu jedinu dobru osobinu, isto je rekao i moj brat koji ima Muhle R41 i sa kojim razmenjujem iskustva i žilete, naravno nove, tako da smo sve moguće žilete već probali
    Gledaj kako stoje stvari sa Feather žiletima. Oni su daleko od prevare kao što ti kažeš. To je vrhunski žilet koji nije napravljen za brijače tipa Merur, Edvin Jagger, Muhle i sl. Kad ga upariš sa takvim brijačima sav se izrežeš, jer ti brijači ne mogu pratiti njegovu oštrinu. On je napravljen za brijače tipa ATT S1, Ikon slant b1, Feather as d2 i slične. Brijanje sa Featherom i tim brijacima je veoma ugodno i uglađeno. Nažalost i cijena tih brijača je sasvim druga ( cca.200 $).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Poslednja ispravka: RUS (25.8.2016. u 18:42)

  4. #294
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    U kojem smislu "nije napravljen za takve brijace"??


    Vec petnestak godina sam iskljucivo u wet shaving-u, i nema sta mi nije proslo kroz ruke, a, izmedju ostalog, u medjuvremenu sam koristio razlicite Mühle-ovebrijace - koje, ujedno, i najvise koristim - i ne ko zna koliko puta do sada se u njima nasao bas Featherov zilet, koji mi je, upravo radi besprijekornih performansi takvo uparenog kompleta, uz Voskhod i Astru, najdraza kombinacija.
    Sa osamdesetdevetkom ili ovom novom verzijom R106, ne znam kada sam se zadnji put zaklao, a bezbroj puta je u njoj bio bas ta Featherov zilet kji je tako uparen radio k'o sat.

    Cak mi ni "ozloglaseni" R41, koji sam koristio godinama, opremljen Featherom, nije problem.... naravno, bitno je iskustvo - ne pritiskati prekomjerno, lather pripermi kako treba itd.
    Kad god bih za zaklao, bilo bi to ili radi zurbe ili neadekvatno pripremljene koze ili, pak, ko zna kojeg drugog razloga koji nema veze sa ziletom i brijacem, koliko do samim rukovanjem, nepaznjom isl.

    Zato i volim da se brijem navece, posto je ujutro obicno zurba radi odlaska na posao, ili, ako je jutro - onda vikendima.
    23jewels likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  5. #295
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Pročitaj post na koji sam odgovorio Milanu gdje on Feather proglašava neviđenom prevarom a Wilkinsona uzdiže u nebo. Šta se njemu može drugo reći? Ne znam s čime se on brije, ali ako želi bezbrižno brijanje sa Featherom neka kupi jedan od brijača koje sam naveo.
    Ja sam se jutros obrijao sa Featherom i R41. Nije bilo nikakve iritacije osim na bradi dvije crvene točkice koje sam riješio u sekundi sa alumom. Ali sa onim brijačima nema ni one dvije točkice.
    Ljudi nikako da shvate, koliko para toliko muzike.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #296
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Kao neko ko nikada nije imao problem sa iritaciom, bilo da sam se brijao sa zutim bik-om od 35 din, ili feather-om, moram da pitam kakve veze ima izbor brijaca sa tim? Inace koristim Edvin Jagger i Feather i nemam apsolutno nikakvih primedbi, naprotiv...

  7. #297
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Sav problem sa Feather je njegova oštrina, tj što se ljudi ne mogu naviknuti na tu oštrinu.
    Ne oprašta grešku- capne i ćao.
    A ja ga volim zbog toga.

  8. #298
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Citat bojanjurcic72 kaže: Pregled poruke
    Pročitaj post na koji sam odgovorio Milanu gdje on Feather proglašava neviđenom prevarom a Wilkinsona uzdiže u nebo. Šta se njemu može drugo reći? Ne znam s čime se on brije, ali ako želi bezbrižno brijanje sa Featherom neka kupi jedan od brijača koje sam naveo.
    Ja sam se jutros obrijao sa Featherom i R41. Nije bilo nikakve iritacije osim na bradi dvije crvene točkice koje sam riješio u sekundi sa alumom. Ali sa onim brijačima nema ni one dvije točkice.
    Ljudi nikako da shvate, koliko para toliko muzike.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ma nema problema, druze, ja sam samo podvukao koliko je, ustvari, brijanje i sve oko brijanja, stvar prije svega licne preference, te da postoji isuvise mnogo varijabli da bi se sve svelo na cijenu.

    Naravno da toj sferu, nazovimo je - luksuza - jer, uzmemo li da se 99% ljudi na svijetu bez ikakvih prituzbi i problema brije brijacima od euro-dva, te koristi isto tako jeftine pre/aftershave preparate, trositi stotine eura na jednu ovako, u sustini, jednostavnu stvar, zaista i jeste neka vrsta luksuza - cijena i kvalitet se uzajamno prate, ali se ovdje vec radi o tako specijalizovanom trzistu, da su i one nesto jeftinije opcije vec same po sebi klasa, i onda se opet vracamo na sve te ostale varijable o kojima ce kasnije ovisiti rezultat...

    Ovdje se uveliko radi o iskustvu i rutini... i ja sam vec o tome pisao - cak i sa ziletom koji bi neko vec smatrao neupotrebljivim i potrosenim, uz dobar lather i pripremu ja cu imati besprijekorno brijanje, ili, pak, obratno - i s losom kremom, stickom ili sapunom, uz solidan zilet i par trikova stecenih iskustvom i rutinom, rezultat ce biti isti.
    Zagor and bojanjurcic72 like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #299
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Mak jedna za tebe jer si obožavac Muehle-a

    RUS, Zagor and arch_m like this.

  10. #300
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Moim da mi se objasni zašto se taj Muhle R41 kod većine brijađija štuje do obožavanja?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •