Strana 1 od 21 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 208
Like Tree612Likes

tema: Da li biste se vratili u osamdesete?

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Da li biste se vratili u osamdesete?

    Hajde da na početku odgovorim na sopstveno pitanje – vrlo rado. Ukoliko me pitate zbog čega, evo i odgovora: iako se ovog perioda i lično sećam, svet je bio dovoljno civilizovan i razvijen da obezbedi udobnosti svakodnevnog života, ali istovremeno i dovoljno pitom i neiskvaren. Osim satova, zbog kojih smo ovde, gotovo sve što smo kupovali je pravljeno da traje, mnogi proizvodi su imali dušu, filmovi i muzika imali su pečat individualnosti, što potvrđuje i činjenica da su mnoga dela iz tog perioda i danas rado gledana i slušana. Ovde ne mislim samo na ex-YU, već na svet u celini.

    Evo u čemu bih uživao kada bih imao vremeplov. Slike su pozajmljene sa interneta.

    Televizija bi se gledala na kvalitetnom uređaju evropske ili japanske proizvodnje, a omiljeni filmovi bi se beležili na isto takvom kvalitetnom VHS video-rikorderu. Naravno, podrazumevao bi se odlazak do video-kluba, ali i do bioskopa.

    Da li biste se vratili u osamdesete?-tv-vintage.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-vhs-vintage.jpg

    Muzika? Nema dobre muzike bez dobrog sistema, koji danas, iako mator, košta mnogo manje od štancovanih igračaka, a sasvim izvesno će ih nadživeti i pružiti nekoliko puta bolji muzički ugođaj. Doduše, posao je mogao da odradi i matori kasetofon.

    Da li biste se vratili u osamdesete?-kasetofon.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-vintage-deck.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-vintage-muzika.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-vintage-turntable.jpg

    Ako hoćemo da budemo tehnički napredni, tu je i kompjuter. Čuveni ZX Spectrum ili Commodore 64:

    Da li biste se vratili u osamdesete?-commodore64.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-zxspec.jpg

    Hoćemo li da se provozamo? Bilo da je u pitanju strani auto, bilo domaći pravljen po italijanskoj licenci, bez kvara će nas odvesti hiljadama kilometara, a ako se pokvari neka sitnica, šrafciger i ključ će rešiti problem. Kao ilustraciju kvaliteta naveo bih tri primera: moj ujak je putovao zastavom 101 od Beograda do Amana (Jordan); čovek koga poznajem je krajem sedamdesetih putovao čuvenom dijanom (Citroen Dyane) od Beograda do rta Nordkap, koji je najsevernija tačka Evrope; konačno, poznanik koji je radio u diplomatiji je na svoje prvo radno mesto u Nju Delhiju putovao ni manje ni više nego – fićom. S druge strane, prijatelj taksista se žali da je morao da stavi menjač u novi mercedes koji je prešao tek nešto preko 20.000 km.

    Da li biste se vratili u osamdesete?-citroen_dyane_6.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-taunus.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-zastava101b01pa2.jpg

    A satovi? Evo šta bih poneo vremeplovom. Darwil je uslikao naš drugar Sima Hrabri, a sve ostalo je sa interneta.

    Da li biste se vratili u osamdesete?-casio-vintage-a168wacier.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-darwil-vintage.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-seiko-bellmatic.jpg

    A sada, da čujem i vidim vas
    RUS, vladas, jagos and 14 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    972
    Lajkovi
    4293
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Oooooo DAAAAAAAAAAAAAAAAAA!Odmah ako moze!!!Imao sam 80-ih lepo detinjstvo i pamtim ih po odeci koju smo nosili,DIGITALCIMA a prvenstveno zbog MUZIKE!THE 80S WAS THE BEST!!!POZZ!Da li biste se vratili u osamdesete?-80-s-80s-555556_450_450.jpg
    vladas, jagos, sima hrabri and 3 others like this.

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Naravno, bilo neko bolje vreme, gledao se camel trophy, sa land i range roverima, koij su bili pojam, onda a i sad. Satovi su bili bolji, mozda ne kvalitetniji ali sigurno originalniji, tu pre svega mislim na heuer, ali i mnoge druge, cak je i casio imao "dusu"
    Da li biste se vratili u osamdesete?-landroverontheroadweb2.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-30_years_gwagen_dakar.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-cameltrophy.jpg
    Da li biste se vratili u osamdesete?-4564131740_525x395.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-b56_heuer_audi_1.jpg
    I naravno WRC i cuvena grupa B, sa peugeot 205, audi quatro, lancia stratos i mnogo stosta drugo
    Da li biste se vratili u osamdesete?-audi.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-lancia-stratos-hf-group-4-.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-peugeot-205-t16-group-b_10.jpg
    vladas, jagos, sima hrabri and 4 others like this.

  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika Varga
    Član od
    28.8.2011.
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    60
    Lajkovi
    161
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Da ! Sigurno da,
    dodao bih samo :Da li biste se vratili u osamdesete?-akai365d.gif i Da li biste se vratili u osamdesete?-lp-plo-e.jpg kao i Da li biste se vratili u osamdesete?-levishistory.jpg sa dugmićima...

    a satić Da li biste se vratili u osamdesete?-molnia-1..jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-molnia-2..jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-molnia-3..jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-molnia-4..jpg
    ..
    vladas, jagos, sima hrabri and 5 others like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    ja ipak ne bih, ja sebe smatram detetom 21-vog veka (i ako sam rodjen u 20-tom). cak sta vise zao mi je sto necu doziveti stvari koje vidjam u sf-ovima a koje su realno ostvarive!
    neke od stvari koje bi mi nedostajale u 80-tim:
    Priložene slike Priložene slike Da li biste se vratili u osamdesete?-ilt8.jpg   Da li biste se vratili u osamdesete?-ft-86.jpg   Da li biste se vratili u osamdesete?-toshiba-laptop-reviews.jpg  
    sima hrabri, Neša and Serb like this.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.988
    Lajkovi
    58287
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Da vrlo rado.Stvarno je bilo super odrastanje.Eh cega se sve secam,leviske,starke,hit dana 2o2,bioskop,video klub,derbija i polupune Marakane kada gostuje manji klub,svojih izgubljenih satova i naravno prvih ljubavi.....Nemogu vise krenuse mi suze
    vladas, jagos, sima hrabri and 4 others like this.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Komšija Jagodanbg, smem li da pitam da li se sećaš stvari koje sam naveo? Vidim po profilu da si sedam godina mlađi od mene, ali odrasli smo na istoj opštini, ja između Fontane i carine, sada na Bežanijskoj kosi, a sećam se našeg NBG kako je izgledao u to vreme.

    Naravno, poštujem tvoj izbor, a pitam iz interesovanja, jer iako starosna razlika između nas nije velika, imamo drugačiju percepciju.

    Zagore, živ ti meni bio, kada se budemo jednom sreli, ima da evociramo lepa vremena
    vladas, jagos and Zagor like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.988
    Lajkovi
    58287
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Hvala Neso i ti meni.VESELE OSAMDESETE
    vladas, jagos and Neša like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Mozda ja nisam merodavan za ovu temu , posto sam rodjen sredinom osamdesetih, ali ni ja se ne bih vracao. Ipak volim ove nove autombile i klimu u njima posebno po ovakvim danima, mobilni, hd televizija , doduse jesu satovi onda imali neki smek to moram priznati Sto rece jagod i ja sam dete 21 veka
    vladas and Neša like this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Da li bih se vratio u 80-e?
    Šta ti pada na pamet?
    Zašto bih opet želeo da imam između 13 i 23 godine?
    Da opet živim u zemlji gde sam se pojavljivao u Sarajevu,Dubrovniku ili Rijeci sa pričom da sam iz Beograda i da nemam gde da spavam.I uvek bi se javilo par nepoznatih vršnjaka i vodilo me njihovoj kući.Ni njihovim roditeljima nije bilo ništa čudno da se nepoznati ,dugokosi momamak pojavi u njihovoj kući u 23h.Spremali bi mi i večeru i doručak.Kako porodica Seferović Muhameda,tako i porodice Paloc Zoltana ili Ante Jurića...i mnoge druge.
    Zašto bih želeo da na sred Knez Mihajlove ili Kalemegdana (ako mog društva trenutno nema) priđem bilo kom društvu koje ima gitaru i počnem da se družim?
    Zašto bih opet želeo da budem sa devojkama kojima nije bitno da li imam ili nemam pare već im je važno koje pesnike volim i koliko lepo umem da pričam dok smo zajedno?
    Zar da živim u zemlji u kojoj je dovoljno 15 dana raditi preko Omladinske Zadruge i time obezbediti 45 dana na moru,u kampu.I da ,opet,doživljavam da nas do tada nepoznati ljudi u tom kampu pozivaju na klopu,a kada se njihova ''smena'' na odmoru završi i krenu kući-nama ostave sve zatečene namirnice (da se deco ne trošite).
    Zar da opet doživljavam da mi,dok stopiram od Splita do Dubrovnika,staje sredovečni par u pretrpanom Fići,i da gospođa prelazi na zadnje sedšte i sedi na vrhu torbi,da bih ja ,sa rancem,imao komoditet na prednjem sedištu?
    Pa ne bih,valjda opet,trpeo sve one razmažene Hrvatice,uobražene Slovenke,vesele Makedonke,zapanjene Bosanke i uvek pomalo tajnovite Vojvođanke.Zar ponovo tražiti zajednički jezik(mislim-bukvalno) sa svim onim Nemicama,Ruskinjama,Holanđankama...
    Ne bih da mi ponovo vrhunske droge budu ''Car Lazar'' i ''Carica Milica''.
    Zar da muzika ponovo ima ideju a tekstovi smisao?
    Šta,treba možda,ponovo da gledam osmehe po ulicama?
    Ma,daj...
    Djordje, RUS, vladas and 25 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 21 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji biste sat kupili da ste neverovatno bogati?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 27.3.2013., 21:41
  2. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 5:48

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •