Strana 1 od 46 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #1
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Veliki pozdrav svima!
    Resih da s vama podelim misljenje o necemu sto svi mi,u vecoj ili manjoj meri,svakdnevneo koristimo. Kako muski clanovi,tako i zenski... Mala sala-nek mi gospon dame ne zamere.
    Elem, misljenja sam da svaki muskarac koji drzi do stila za zivota mora(ovo "mora" je kondicionalno,naravno)da dodje u posed(kupi,dobije,nasledi ili ne daj Boze "corne" )makar jednog kvalitetnog sata i britve/masinice za brijanje. Iskreno,za mene je to nesto sto ostavljate generacijama koje dolaze. Moj otac i dan-danas ima masinicu za brijanje koju mu je poklonila njegova majka kada je poceo da se brije... Pre par godina sam nasao klasicnu britvu koju je koristio moj pradeda-zaista lepa uspomena.
    Ja sam resio da ova godina bude ta u kojoj cu ostvariti ovaj poklon nekim buducim generacijama,pa bih voleo da cujem i vase misljenje.
    Evo jednog od mnogobrojnih linkova-cisto da znate na sta sam mislio(posto mozda naizmenicna upotreba termina "britva" ili "masinica" moze dovesti do zbunjivanja).
    Ukoliko neko zna kako bi islo porucivanje ili,pak,zna da u Beogradu postoji radnja koja prodaje pomenuti artikal-neka se oglasi.

    The English Shaving Company - Edwin Jagger shaving accessories, shaving creams and aftershaves

    D.R. Harris

    Naravno,postoji i niz drugih proizvodjaca u razlicitom cenovnom rangu ali su meni ovi Edwin Jagger fenomenalni.

    Pozdrav,
    Branko
    krstin and zizaMALI like this.

  2. #2
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Jako dobra tema, prava džentlmenska Elem, što se tiče kupovine, teško da ima na nekom vidno istaknutom mestu u gradu, ovakve stvari će se pre naći u gomili zavučenih radnji, poput onih sa duvanom u Knez Mihajlovoj i u Kralja Milana.

    Inace, brijem se nekim Gilette Mach 3, koji mi je ostao od dede kada mu je preselo da se brije na stari način, ali ipak mislim da ću morati da pređem na taj. Samo da vidim hoće li to biti njegov brijač ili ću i ja, kao i ti tražiti gde da ih kupim.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Brijanje

    E momci(i oni koji su to bili),da vidimo čime stružete po vašem cijenjenom licu?
    Za mojih 20 god. brijačkog staža sam koristio sam samo standardne brijače pošto samo oni moju bradu mogu sjeći!
    Probao sam i ove modne Gillette sa 2,3,4,5..... oštrica ali nije to za mene.
    Em su skupi rezervni noževi,em su neprecizni za oblikovanje raznih fazona po licu,em se teško održavaju/peru....elem,ne leže mi nikako.
    Britva- no like jer uz nju moram imati strop(kaiš) i pastu za oštrenje,a nisam baš raspoložen za tako nešto u npr. 6.30h!
    Od brijača sam dugo koristio Wilkinson-ov plastični(ima nešto i metala u držaljetu) i on je sasvim ok. Cijena mu je oko 4€ i ima ga u aman svim marketima.
    Ubio se za početnika jer se prilično teško posjeći sa njim,a za iskusne igrače dobro dođe kao mobilni(za putovanja)brijač.
    Od skora koristim Edwin Jagger 89l i mogu reći da je extra. Finiš je hrom i savršen je. Nigdje ne zapinje pri brijanju,a sva 3 dijela brijača se odlično uklapaju. U poređenju sd Wilkinsonom je mnogo agresivniji ali daleko od nečeg drastičnog. Malo pažnje i sve bude bez krvi.
    Cijena je bila 22€.
    Jedina mana je materijal od koga je pravljen: drška od bronze,glava od pot- metala(Zamac legura:cink,aluminijun,magnezijum,bakar).
    Sa ovim metalom je sve ok dok god je hrom premaz očuvan- kada se hrom ošteti,zamac počinje hrđati.
    Zbog ove osobine ja sam naručio iKon standard brijač od nehrđajućeg čelika,a cijena mu je 126$. Puno? Možda,ali pošto nema vijek trajanja,mislim da je cijena u redu.
    Noževi: do jutros koristio Gillette platinum(nekad je to bio i MEM nažalost),a od jutros Feather platinum.
    Razlika drastična!
    Japanac Feather je oštar kao katana!
    Nema otpora,pritisak brijača nije potreban,tj. sve što treba da se radi je da držite brijač na koži i polako vučete! Iritacije takođe nema- ma milina jedna!
    Cijena ovih nožića na ebay je 30$ za 100 komada i pored ovih 100 kupiću još sigurno toliko pa sam miran duuugo!
    Način brijanja: niz dlaku,pa ako je potrebno još i lijevo-desno za "ko bebina guza" brijanje!
    Inače koristim obične Gillette pjene za pripremu ili samo običnu toplu vodu(nekad i hladnu ako nema tople).
    Posle brijanja Nivea baby krema- jeftina,efikasna,zaboravim kada sam ju kupio!
    Da spomenem i suvo/električno brijanje: uradio sam to samo jednom u životu i više mi nije palo na pamet! Lice mi je bilo kao opečeno! Strahota!

    Eto,to su moja iskustva....sad da čujem vaša!
    Priložene slike Priložene slike Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-uploadfromtaptalk1363955026042.jpg   Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-uploadfromtaptalk1363955085060.jpg  

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Brijanje

    Ja vec dvije tri godine koristim Braun masinicu za brijanje i mogu ti reci da je odlicna napuni se za sat vremena moze sa njom 2-3 puta da se obrije i super. Moze da obrije skroz kao bebina guza a ima i trimer za oblikovanje brade na zeljenu duzinu.
    Sve u svemu ja sam zadovoljan. Cijena cini mi se oko 40e

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Brijanje

    Trenutno Wilkinson plasticni brijac sa malo metala u drsci (posto kod nas nema da se uzme bolji).
    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-classic_razorfront.png
    Gillette gel (pena je slaba).
    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-gillette-winter-defence-shave-gel.gif
    Zileti iskljucivo:
    Wilkinson i Gillette.
    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-wilkinson-sword-double-edge-safety-razor-blades-1-pack-5.jpgSafety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-wm_normal_gilletterusplatinums.jpg

    U planu je nabavka Merkur 34c HD kao neko konacno resenje.
    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-merkur_34c.jpg


  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Svaka čast Darko ali ja se stim ne mogu obrijati!
    Mis'im,mogu se obrijati ali je iritacija nepodnošljiva!

    Hvala, i izvinjenje, crvenima na splitovanju tema- potpuno sam previdio ovu,već postojeću!
    Još jednom, sorry,nije namjerno.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    To mi se svi cude valjda nemam osjetljivu kozu na pocetku sam se i ja bojao iritacija ali sada zavrsim za 5 min bukvalno samo ogulim sve sa lica i idem ponekad stavim neki after shave ali ako se sjetim
    HADzI DALIBOR likes this.

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Hvala, i izvinjenje, crvenima na splitovanju tema- potpuno sam previdio ovu,već postojeću!
    Još jednom, sorry,nije namjerno.
    Nije nikakav problem!

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    I ja sam probao elektrikom, ali ne ide.
    Iako moram priznati da kome ne smeta, najlakse je.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Koristim Gillette Fusion Power
    Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)-gillettefusionpower.jpg

    Pokazao se kao najbolji do sada, jer ima oštricu i sa gornje strane, zbog čega je pogodan kada treba biti precizan, a nosač oštrice ima motor koji mu omogućuje da vibrira radi preciznijeg brijanja. Koristim pene i gelove istog proizvođača, ali se slažem da je gel bolji. Da bi brijač zadržao oštrinu, ne zaboravite da ga operete posle upotrebe.

    Ukoliko se nekome javljaju crvenilo i iritacija, dobar recept je propilen-glikol. Ovaj preparat mi je preporučio dermatolog, a nabavlja se u apotekama koje spravljaju lekove. Treba ga nanositi tanko, pa veća bočica traje i do pola godine.

    Da ne bude zabune, nemojte ovo koristiti kao lek za svako crvenilo, već obavezno pitajte dermatologa za savet.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 46 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •