Strana 86 od 270 PrvaPrva ... 367682838485868788899096136186 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 851 do 860 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #851
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Komet sat 17 rubis incablock-pomoc,neznam nista o njemu

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #852
    Novi član
    Član od
    25.3.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    @Marko Crv

    Uspeo sam da dodjem do nekih slika. Ne znam koliko one mogu da pomognu? Nisu bas nekog kvaliteta

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p1100468.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p1100463.jpg

    Po serijskom broju izgleda da je proizveden izmedju 1880 i 1885 godine.

  3. #853
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Koliko sam ja mogao da nadjem podatke (bez broja masine jer je mutna slika) u pitanju je 3/4 necega pozlata i godine su po seriskom broju izmedju 1905-1909 . . . Vrednost je otprilike izmedju 1150-2600 eura . . Nadam se da sam pomogao . .
    Ako i ovo nije dovoljno napisi broj masine koji se nalazi na centru mehanizma . . .

  4. #854
    Novi član
    Član od
    25.3.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Na centru mehanizma je isti broj koji se nalazi i na poklopcu 17851. Da li ima nekih sajtova na kome se mogu pronaci ovakve informacije?

  5. #855
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Citat Marko Crv kaže: Pregled poruke
    Vrednost je otprilike izmedju 1150-2600 eura . . .
    . . .
    Da li se ova procena odnosi na srpsko ili svetsko tržište?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #856
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Verdnost sata se odnosi na aukcijske kuce koje te satove prodaju (Nemacka i Svajcerska) . . . Kod nas, pravom kupcu moze da se proda izmedju 750-900 eura, ako je u stanju kao sa slika (jer se vidi da ga je neko lose polirao) . . . Sto se tice sajtova za procenu ovakvih satova to je jurnjava po internetu oko aukcijskih kuca i kolekcionara koji procenjuju ovakve satove . . . Specializovanjh satova za procenu nema, koliko ja znam . . .

  7. #857
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Ipak ste bili u pravu za godinu kaje je sat proizveden to je izmedju 1880 i 1885 godine. . . Malo pre sam hteo da kazem da ne postoji specijalizovan SAJT za procenu . . . Ali nasao sam zanimljiv podatak kod njih na oficijalnom sajtu da mezete da se registrujete i zatrazite popunjavanjem formulara procenu sata od firme licno . . . https://www.alange-soehne.com/cms/en...istration.html moguce da vam oni mogu pomoci . . . Naj realniju procenu mogu vam dati direktno iz fabrike https://www.alange-soehne.com/cms/en.../dialogue.html . . . Probajte napisite im sve podatke sa sata i nadajmo se da ce vam odgovoriti jer u opcijama za zemlje postoji SRBIJA pa se nadam da hoce . . . Javite nam sta ste uradili . . . POZDRAV . . . MARKO CRV . . .

  8. #858
    Novi član
    Član od
    25.3.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Evo i njihovog odgovora:

    Thank you very much for your interest in �sA. Lange & SA�hne�t and congratulations on your historic Lange watch.

    From its serial number we can suppose that it has been produced between 1880 and 1885.

    We regret not having been able to give you any information about its present quotation as this is a question of supply and demand within the various watch markets. It also depends on the condition of the watch and whether it still has the original components etc.
    We would like to recommend that you contact the expert in your local chamber of commerce who is responsible for insurance quotations.

    If you require more detailed information we can make inquiries for you about your watch in the GlashALtte watch museum. We charge a fee of 78,00 EUR for this service plus forwarding costs. You will get an official certificate of origin as well as copies of all sales documents.

    If you are interested in such a certificate, please contact Mrs. Gudrun Pahl (tel.: +49-(0)35053-440, gudrun.pahl@lange-soehne.com).


    Yours sincerely,

    Lange Internet team
    Tako da mislim da nema neke koristi od registracije, a pritom ne znam ni da li ovaj sat postoji medju ponudjenim modelima? Ja nisam uspeo da ga nadjem. Gde ste vi uspeli da nadjete na njihovom sajtu podatak o godini proizvodnje i na osnovu cega? Trenutno nema mogucnosti da sat stigne do njih na detaljnu procenu
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (31.3.2012. u 22:34)

  9. #859
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Sto se tice registraceje ne morate da stavljate model sata vec samo nize da stiklirate POCKET WATCH i da stavite seriske brojeve pa ce sami naci gde pripada i koji je model u pitanju . . . A podatak o godini sam nasao tako, sto sam na sajtu jadna aukciske kuce nasao isti model sata sa serijskim brojem 18992 koji je proizveden 1889, a znam sigurno da su poceli sa proizvodnjom satova sa donjom sekundarom 1870god. tako da se po serijskom broju vas sat uklapa u godine 1880-1885 . . . Takodje znam tacan podatak da su satove obelezavali redom po brojevima od manjih ka vecim i po tome moze da se zakljuci da sto je veci serijski broj sat je ranijeg datuma proizvodje . . . NADAM SE DA SAM BAR MALO POMOGAO . . . Ako vas jos nesto zanima pitajte . . . POZDRAV . . .

  10. #860
    Novi član
    Član od
    30.3.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom identifikacija sata

    Poštovani forumaši,
    dobio sam na poklon sat a nisam s njim dobio nikakav papir ili kutiju pa bih htio da mi netko stručniji (jer sam ja potponi neznalica što se satova tiče) napiše kakav je to sat i koliko vrijedi.
    Hvala.

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3301566.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3301574.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3301575.jpg

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •