Strana 84 od 270 PrvaPrva ... 347480818283848586878894134184 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 831 do 840 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #831
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: dzepni Omega

    Citat stula kaže: Pregled poruke
    pozdrav svima,
    prijatelj mi se pohvalio kako ima lep stari sat i mogu vam reci da me je prijatno iznenadio kad mi je pokazao o cemu se radi.
    dzepna omega, prakticno nova, nema nikakve tragove koriscenja i naravno ispravna.
    nije siguran da li bi da ga prodaje ali ga zanima koja bi bila vrednost ovog sata?
    hvala unapred
    Pozdrav!
    Omega je jako lijepa.sad bi još trebalo vidjet mehanizam i zadnji poklopac te ustvrdit od čega je cifer jel keramika il metal pofarbani.Od tih sitnica zavisi dal sat vrijedi 100€ il nekoliko stotina.Ako je i vrijedniji sat cijena za prodaju trebat će bit dosta spuštena jer potražnja đepnih satova u ovim našim krajevimaa je nikakva,isplati se možda neka dobra razmjena s nekim tko voli đepne satove( ja inače volim mijenjat se s ljudima dajem ručne satove,mobitel kad imam i slično za đepne satove koje obožavam i mogu kazat da je to možda danas jedini način za realno nešto dobit za đepni sat).
    Eto poslikajte još malo Omegu pa ću rado još pomoći koliko mogu!
    Lp!


  2. #832
    Novi član
    Član od
    29.2.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pozdrav

    Pre par dana postao sam clan vaseg foruma u nadi da cu saznati neke informacije koje me zanimaju. Naime pre neka dva meseca sam dobio sat marke "Longines" na poklon. Osoba koja mi je poklonila sat rekla je da je sat veoma vredan, pa vam se javljam u nadi da ce te mi tu informaciju potvrditi ili demantovati. Serijski broj kucista je "L.2.688.4" Na satu postoje meseceve mene koje do sada nisam pronalazio na seriji "Evidenza" istog proizvodjaca. Ubacicu i neke fotografije sata koji posedujem. unapred zahvalan... Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_9217.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_9224.jpg

  3. #833
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pozdrav

    Zdravo BojanSerbia i dobro dosao na forum!

    Za pocetak - tvoje pitanje sam posatvio u temu koja je bas namenjena ovakvim pitanjima. Sto se tice tvog sata - najverovatnije se radi o autenticnom satu Longines Evidenca sa mehanizmom Calibre L.678 (ETA Valjoux 7751 - sa mesecevim menama). Cini se da ima dosta kopija ovog sata ali koliko znam - kinezi jos uvek nisu uspeli da kopiraju Valjoux 7751 a u tvom slucaju - zaista poseduje ovaj mehanizam. Vrednost sata zavisi da li je sa papirima (1500-1800€) ili bez istih (<1000€). Naravno - vise detaljnih slika bi moglo da pomogne.

    Pozdrav,
    Vlada
    No time to lose

  4. #834
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pozdrav

    Lepo receno i veoma tacna procena o satu sa papirima i bez papira. Sta vise, licno nikada ne bih kupio polovni sat bez papira jer stvarno ne volim da razmisljam da li je sat vlasnistvo ili je kraden.

    E da, sad videh pa da dopunim- kinezi su iskopirali sve mehanizme za koje se kod njih izradjuju delovi sto ukljucuje i 7751. Evo primera:
    Master Chrono SS Black Dial Black Leather Strap A7751 Valjoux
    DAkle, bez dobrih slika mehanizma tesko je reci da li je kopija ili original.

  5. #835
    Novi član
    Član od
    15.4.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega Constellation

    Pozdrav,

    Potrebna mi je procena vrednosti sata sa slike. U pitanju je Omega Constellation. Ponudjen mi je sat bez papira, kutije... Vlasnica mi je poznanica i garantuje legalnost. Spremna je da napravimo ugovor kojim bi u slucaju problema preuzela odgovornost. Navodno ga je i ona dobila i proverila je njegovu originalnost. Ne zna dali je ikada bio servisiran. Interesuje me vrednost ovog sata u Srbiji, ne na amazonu i e-bay. Unapred zahvalan
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_1970.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_1966.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_1972.jpg  

  6. #836
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Omega Constellation

    trebalo bi da navedes dimenzije sata i mehanizam.meni lici na mali (zenski)kvarcni sat

  7. #837
    Novi član
    Član od
    1.3.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav, nov sam na forumu pa se iskreno nadam da cete mi pomoci. Dobili smo porodicno nasledstvo i u njemu se nalazio sat marke:,,HAMILTON WATCH COMPANY''. Znamo da je vrijedan jer je od zlata ali nemamo predstavu o vrijednosti ili starosti(znamo samo da ga je poslao rodjak iz amerike pre sezdesetak, sedamdeset god.). Sat je ispravan i radi kao nov. ima neke brojeve na zadnjem polklopcu i mehanizmu ali ja nemam pojma sta znace. Npr. na zadnjem podlopcu pise:,,DUEBER SPECIAL 5857454''. Prilozicu nekoliko fotografija sata pa ako mozete da mi malo pojasnite model, godiste ili vrijednost sata, eventuano da me uputite na nekog ili mesto gde bi znali da mi kazu nesto vise.

    Unapred HvalaProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0628.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0635.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0636.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0639.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0640.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0641.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0642.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0646.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0647.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0648.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0650.jpg

  8. #838
    Mlađi član
    Član od
    28.7.2011.
    Poruke
    85
    Lajkovi
    183
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    zeleznicarski satovi evo ti sajt pa broju sata mozes odrediti god.proizvodnje
    http://www.pocketwatchsite.com/hamiltonserials.html
    a evo ti malo istorije
    http://www.pocketwatchrepair.com/his.../hamilton.html

  9. #839
    Novi član
    Član od
    15.4.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Constellation

    Slika je sada malo losijeg kvaliteta zbog ovako ubacenih dimezija. Nisam siguran za mehanizam ali mislim da je kvarcni. Moze li mozda i procena i za autimatik i za kvarcni? Puno hvala
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-untitled-1.jpg  

  10. #840
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    I ja mislim da je kvarcni,i 100 eur je maksimu po meni..

    next year at this time I'll be a millionaire




Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •