Strana 76 od 270 PrvaPrva ... 266672737475767778798086126176 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 751 do 760 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #751
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    On ce da vrati to sto je dobio a PayPal ce njemu vrati pare. E sad, ako ti stvarno vrati peglu onda se stvari komplikuju. Verovatno ce PayPal da presudi u korist kupca posto u normalnoj trgovini oduvek vazi izreka "musterija je uvek u pravu".

  2. #752
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Bravoooo, i sada ti meni reci kada je dobijem nazad peglu ili kopiju sata koju nisam poslao, ostao sam bez para i bez sata Jako mi je taj Pay pal dobar. Najvaznije u trgovini su reference i reference i samo reference a ne kakav Paypal.

  3. #753
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    To su rizici kupovine preko neta. Isto tako se moze gledati sa strane kupca koji salje pare na nevidjeno. Obe strane pristaju na jedan ili drugi oblik placanja koji im odgovara.

  4. #754
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Tako je. Zato kazem reference. A ne paypal.

  5. #755
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Ima Dukes pravo, paypal je veoma zeznut za prodavca. Skoro sam bio nesto narucio sa ebay-a, ja u Srbiji prodavac u USA i nije mi stiglo u zagarantovanih 45 dana. Otvorim dispute, on okaci dokaz da je posalo predmet a ebay od njega onda trazi dokaz da sam ja primio. Naravno, ja nisam ni primio ali je zez sto je to islo preko usps-a i mogu i da primim i opet nema dokaz da je primljeno jer se kod tog nacina slanja ni ne potpisuje prijemnica. Sve u svemu, meni vrate pare.
    Ono sto je zez- posle toga se istraumiram i sad zahtevam slanje sa potpisivanjem prijema jer nikad nisam nekoga veslao a ovo mi je bilo extra ruzno jer prodavac nema nacina da zna da li sam ga ja prevario a ja znam da je on poslao. A sta da je slao sat velike vrednosti?
    Net je pun horor prica prodavaca, ali i kupaca koji su bili nasankani (paypal kao poklon placanje, bankarski transfer i sl) i svi su mnogo, mnogo oprezniji sto utice i na cenu. Npr znam coveka koji kupuje penkala po Srbiji i prodaje preko ebay-a u Nemackoj ali na svakih desetak komada mu otvaraju dispute i mora da vrati novac za nesto sto je uredno poslao. Naravno, da prima uplate preko bilo cega sem paypalla i licitirani iznos bi mu bio mnogo nizi a jos ako je postarina visoka- svi bi ga zaobilazili ko kuznog. Jeste da ih proda skuplje (i to jos radi u okviru eu pa nema carina i zezanja za kupca) ali dosta toga i vrati na ebay dispute-y. Bilo bi mu najlakse kada bi nasao nekoga u USA da vrsi prodaju, ali za sada to ne uspeva a i pitanje je kako bi reagovala usa carina da naleti na vecu kolicinu penkala u njegovom prtljagu.
    Sve u svemu, nije ebay kako mnogi misle da se to okaci, dobije cena i to je extra. Ima mnogo dodatnih troskova koje kupci ni ne znaju.
    Inace, skoro na jednom ex-yu forumu za satove videh da je jedan clan drzao dugo satove na prodaju pa ih je na kraju okacio na ebay. Cene koje je postigao nisu bile odgovarajuce onome sto je inicijalno trazio. Jednostavno, nece amer i tako lako da kupuje iz evrope.

  6. #756
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Može li malo pojašnjenje i to hitno! Znači li to da ja kao kupac mogu blokirati isplatu narućenog sata plaćenog putem paypala i u kojem roku od prijema sata UPS? Naime,kupio sam sat preko Asforta,ali su mi poslali drugi model (naravno jeftiniji), a dok se sada ne javljaju na moje e-mailove, u cilju rješavanja nastalog problema, pa bi blokiranje isplate bio način pritiska na njih da riješe nastalu situaciju. U ovom slučaju ja sam oštećen,pošto sam platio cariju i porez od 200 eur (cijena sata kojeg sam dobio ne vrijedi toliko), a neman nikakvog načina da se zaštitim od očigledne namjere prodavca da me prevari, jer su mi prilikom kupovine odmah odovorili na e-mail (znam da odlazim u of-topic,ali svakom je njegov problem najpreči).

  7. #757
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Kupujuci preko ebay-a, ebay uzima procenat za prodaju i jos paypall uzima svoj procenat. Sta prodavac radi van ebay-a ne utice na njegovu reputaciju na ebay jer je poenta da ljudi kupuju preko ebay-a a ne van tog sistema. Samim tim nemas mnogo mogucnosti sem da komunikacijom sa prodavcem pokusas da nesto ucinis, ili da odes na wus i pokrenes pljuvacinu i nadas se da im njihova reputacija nesto znaci te da ce reagovati na tvoj topic. Ne vidim neke druge mogucnosti.

  8. #758
    Novi član
    Član od
    31.1.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Našao sam ovakav Buran za kupiti, pa me zanima koliko bi vredelo dati para za njega. Evo slika, blago je pozlacen. Ima 3133 u sebi.

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-originalslika-7027138.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-originalslika-7027139.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-originalslika-7027140.jpg

  9. #759
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    ^ pa, ja bih rekao da je ona cena koju je prodavac stavio prilicno realna, pod uslovom da je sat zaista servisiran.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #760
    Novi član
    Član od
    7.2.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Cao svima. Nova sam na ovom forumu, volela bih da mi procenite ovaj sat, htela bih da ga prodam, ali ne znam ni okvirno koja je cena, jer je dobijen na poklon.. Marka sata je Vacheron Constantin Geneve/ automatic.. Evo nekoliko slika..
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_20120207_205925.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_20120207_210045.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-slika0350.jpg

    Unapred hvala..

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •