Strana 136 od 270 PrvaPrva ... 3686126132133134135136137138139140146186236 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.351 do 1.360 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1351
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat ivana86 kaže: Pregled poruke
    Prilog 63589Prilog 63590Prilog 63591Prilog 63592Prilog 63593Prilog 63594Prilog 63594

    Koja je vrednost ovog chronometra 2,7cm, neznam da li pise chronometre ili chronomeyre vise mi izgleda da je y isto kao na dunYa? nazad na masini sata pise supra. Na metalnom delu od stakla unutra pise v v v a na onom prstenu (kucistu) od sata unutra pise Ii nije malo i kako sam napisala nego samo crtica jedna veca jedna manja i pored na tom prstenu jos jedna oznaka I V V ? Ako moze procena?

    ... Da dodam da je swiss sat.
    Poruku iznad citirane je moderator korigovao tako da će možda ova poruka biti konfuzna tj nejasna. U modifikovanoj poruci polazi se od pretpostavke da je to pilotski sat. Po meni možda jeste a možda i nije. Rekao bih da je sat iz 30 tih godina. Po dizajnu liči na vojne satove ( mada nije svaki sat crnim brojčanikom i sekundarom na poziciji 6 vojni sat ). Sat liči i na pilotske satove iz 30-tih ali nema rotirajući prsten sa markerom za merenje protoka vremena ( možda je skinut jer mi taj prostor nekako deluje prazan a možda nije ni postojao ), nema kazaljke sa svetlećim premazom i krunica sata je atipična za pilotke satove. Krunica pilotskog sata bi trebalo da je veća tj isturenija kako bi olakšala pilotu rukovanje satom. Ova krunica ne samo da je mala nego je i donekle uvučena u kućište. Sa druge strane fiksne ušice kaiša navode da bi mogao biti u pitanju vojni sat. Dakle ima razloga i za i protiv vojnog sata.
    Procenu vrednosti ne znam da dam, retko to i činim. Stanje sata mi ne izgleda baš najbolje, polomljena ušica mu svakako nije plus ( ne vidim , slika je mutna, ali čini mi se i da je jedna ušica kaiša varena ). Da li mehanizam radi nije ni rečeno.
    Dati tačne podatke i procenu sata koji je tako star i potiče iz vremena kada su mnogi pravili satove za vojsku od čega samo šaka proizvođača i danas postoji u zemlji gde je tržište malo je sve samo ne lako. Ono što takođe čini identifikovanje vojnog porekla teškim jeste nedostatak vojnih oznaka ali to nije retkost kod satova iz tog perioda. Kako se Drugi svetski rat bližio kraju neobeležavanje satova je bio čest slučaj. Konfuzija , panika, razaranje je učinilo svoje . Neke fabrike su uništene zajedno sa dokumentacijom.
    Strpljenje u kombinaciji sa guglanjem mogu nekada pomoći. Ne uvek.
    Poslednja ispravka: skydrummer (9.4.2013. u 13:40)

  2. #1352
    Novi član
    Član od
    2.3.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Maurice Lacroix Pontos Limited Edition 2006. Ima oznake AN 86753 i PT 6177. Sat je automatik, safirno staklo, rucno dekorisan
    itd.. Znam da je napravljen u 2006 primeraka u okviru edicije "Kultura i vreme" 2006-e godine. Osim procene vrednosti, zanima me i kalibar, mehanizam, rezerva snage. Sat ne bih prodavao, ali bih ga eventualno menjao za neki IWC slicnog cenovnog ranga.Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-ml6.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-ml5.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-ml4.jpg Unapred zahvalan...

  3. #1353
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    ...
    Korigovana poruka nije problem za komunikaciju, jer je Ivana86 ponovo zatražila procenu posle manje od 24h po objavljivanju prethodne, a bez dodatnih informacija ili slika o satu. Ovde je samo citiran pravilnik umesto originalne poruke.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #1354
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ok je Nešo, ne mešam se ali podržavam rad rukovodećih struktura . Nego ja sam komentarisao tezu da je to pilotski sat tj da se niko od poznavalaca pilotskih satova ne javlja da proceni sat itd. Ta teza je obrisana , tj korigovan je post ( ne kažem da nije sa razlogom ) pa ovo moje pisanije oko toga da li jeste ili nije pilotski sat deluje kao suvišno . Neko ko nije bio uključen od starta pitaće se zašto pišem kada čovek ( ili žena, gospođa, mislim "nik " je takav ) pita koliko košta sat.

  5. #1355
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Naravno Sky, ni na pamet mi nije palo da tvoje dobre namere dovodim u pitanje. Post sam napisao pre svega zbog ostalih forumaša, tj. da bi znali zbog čega je tekst korigovan i da o satu nisu date nikakve dodatne informacije. Doduše, upotrebio sam upravo tvoj post da bi se videlo ovo drugo, tj. da nema dodatnih informacija i da niko nije uskraćen za njih.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #1356
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    skydrummer hvala na odgovoru, sat radi perfektno, ali jeste mu jedna usica slomljena, to sam upravo odnela kod satara da mi sredi, sve ostalo je original na satu u losijem jeste stanju samo kuciste ali i to je razumno koliko je star. Hvala jos jednom na odgovoru.

  7. #1357
    Novi član
    Član od
    9.4.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    1. Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2004.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2005.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2009.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2015.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2021.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2027.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2028.jpg
    2. Pozdrav svim ljubiteljima satova,posto sam nov na forumu.Skoro sam kupio staru Omegu calibar 266 navijac,serijski broj:14203495 i trebalo bi da je iz 1948.Postavi cu nekoliko slika da bih dobio vase misljenje i procenu sata,jos samo da napomenem da kais nije originalan pa zato nije ni vidljiv.

  8. #1358
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav i tebi Gorane i dobrodošao na forum. Imam skoro identičan sat koji sam nasledio od tasta i mogu ti reći da je odličan, a godište zaista jeste kraj četrdesetih ili početak pedesetih, tj. bar kada je u pitanju ovaj koji posedujem.

    Cene im kod nas nisu visoke i idu u rangu 100-150€, bar koliko sam viđao po oglasima. Ja sam morao da radim čišćenje i restauraciju cifera, što me je koštalo nešto preko 100€.

    Ukoliko ti se sat sviđa, mislim da bi trebalo da mu uradiš servis, što košta nekoliko hiljada, i da ga svakako proveriš kod časovničara. Ako treba još neka pomoć, tu smo.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #1359
    Novi član
    Član od
    9.4.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Hvala puno na brzom odgovoru,sat je stvarno ekstra i mnogo mi se svidja bas upravo zbog toga sto je iz tog perioda a i obozavam mehanicke satove,sat cu sigurno zadrzati.Hvala pozdrav

  10. #1360
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ukoliko imaš još satova, možeš ih postaviti ovde: Galerije satova članova foruma

    Slobodno otvori temu sa svojim satovima, a pozivam te da se priključiš i bilo kojoj diskusiji na forumu. Svima će biti drago da razgovaraju sa novim članom koji voli satove.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •