Strana 82 od 270 PrvaPrva ... 327278798081828384858692132182 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 811 do 820 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #811
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Hvala, laneni. Medjutim, treba i iskustva da bi se donela odluka. Ja sam video samo 2 Burana do sada (oba na vocki). Jedan je bio kompletan i u dobrom stanju i cena je negde bila oko 120e, e sad, ovo je prvi koji vidim u ovakvoim stanju. U odnosu na sta da donesem odluku? Moras imati neku referencu. Na primer Komandirskih i Amfibija ima dosta i otprilike znam sta bi bilo realno. Na kraju krajeva, ova tema i sluzi proceni vrednosti satova. Generalno, bez ograda da li je sa aukcijskog sajta ili sa dedinog tavana.
    Dakle, ti propovedas ''tough love'' za segrte. Pusti ih da se pate i opeku tako ce najbolje nauciti. Trial and error, trial and error....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #812
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Kako god... rusi su nesigurni.

    Ako nadje staklo juri ga do 30e + 5-10e staklo zavisi od raspolozenja majstora.
    Kupuj svajcarce i uzivaj.

  3. #813
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Hvala! Ja mislio da idem do oko 2500d (sto znaci 3000) Eh, Svajcarci su sigurni - gde je tu zabava. (Ko da si 90ih navijao za Cikago Bulse)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #814
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Vezano za Lonzinca i moju "pogresnu procenu"
    Jeste malo, slazem se ali je to trenutna realna situacija...
    Ljudi prodaju lonzince za 19.000 din mesecima... nista.
    Nisu vojni, nisu sa retkim mehanizmima...
    Vojni Lonzin period 1940-41 godina 300e otiso za 250e... Ja znam ljude koji i Omikron prodaju za 50e-60e ali to nema prodju.
    Ja govorim o realnim cenama a ne o e-bay varijanti...
    Skoro sam hteo da kupim Omegu Geneve... automatik sa datumom... 250e, pogledam sat pogledam prodavca i kazem puno hvala... covek me juri pa dobro ejde za tebe 200e... a ja dodam ne hvala.
    Posle par dana naidjem na slicnu takvu samo u celiku u perfektnom stanju za 160e...
    A ovaj sat Lonzin i tu Omegu mogu da stavim prsa u prsa...
    Omega u celiku sa decentralizovanom sekundarom cal.265 150e

    p.s. ne zelim da se nikom zameram samo iznosim svoj stav.

  5. #815
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @anbeast

    Najviša suma koju treba izdvojiti za ovakav 3133 je oko 100€ na beogradskim pijacama ili od prodavaca na oglasnim sajtovima. Limunada je sajt za aukcije, tako da možeš proći mnogo povoljnije. Cene satova su počele da padaju, tako da sumu koju sam ti naveo možeš izdvojiti za sat u perfektnom stanju, a ovaj svakako možeš nabaviti jeftinije. Staklo bi trebalo da te izađe oko 1.000 dinara (ne pleksi), a imaj u vidu da čišćenje ume da bude skupo. Ako već kupuješ na neviđeno i ne poznaješ prodavca, ne daj više od 50-60€.

    Iako se cifra malo razlikuje od one koje je naveo Laneni, uzmi i njegov savet sasvim ozbiljno. Kod nas je tržište relativno malo i cena često zavisi od toga koliko imaš sreće.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #816
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    ...samo bih dodao na Nešinu izjavu, da kod Rusa obavezno treba obratiti pažnu na kućište. Mnogo lakše je starog Seiko-a doterati u mint stanje, nego Rusa (mislim na kućište) i to sve zbog kvaliteta materijala od kog se prave. Taj БУРАН što ga je naveo anbeast sam i ja video, medjutim meni deluje "pakovano" i izmučeno . Kada su takvi satovi u pitanju, treba imati strpljenja i sačekati dobar komad. Retko jeste, ali iskoči. Naš član VladanP je recimo naleteo na odličan ulov dobrog sata (3133) ! Znači, lagano...

    Vladan P-moja k'o lekcija

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc01744.jpg
    Poslednja ispravka: backarelli (18.2.2012. u 10:05)

  7. #817
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Sada sam pogledao sliku tog sata na limunadi, pa bih se apsolutno složio sa Backarellijem, a dodao bih da bi bilo zgodno i da prodavcu zatražiš slike u krupnijoj rezoluciji, kao i sliku mehanizma. Doduše, i sa onakvih slika mi deluje da je satu potreban dobar kozmetički tretman.

    Možda bi valjalo i da staviš oglas na forumu i kupiš neki dobar 3133 od nekog pouzdanog forumaša.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #818
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    E, hvala svima na odgovorima i savetima. Ma, vidim ja da nije sjajan al' me sada intrigira da uzmem nesto za sto manje pare i da se ''igram'', u smislu - danas mu nabudzim ''prozor'', onda ciscenje, pa kais i malo pomalo pocne da lici na sat, ako nesto zaj**em nije velika steta... Ovaj konkretni necu juriti vise od 2500d do maksimalno 3000d (ako me bas uhvati takmicarska i aukcionaska groznica). Od Rusa me pre svega zanimaju Amfibije i tome cu se mozda vise posvetiti.

    kvaliteta materijala od kog se prave
    A zapravo od cega su uglavnom napravljeni? Od mesinga? Mnogo njih sam video da su od neceg zuckastog pa posle niklovani ili na drugi nacin presvuceni.

    Na osnovu cega ti izgleda da je taj primerak ''pakovan''? (da i ja naucim nesto tj. na sta da obracam paznju)
    Poslednja ispravka: anbeast (18.2.2012. u 11:33)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #819
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    E, hvala svima na odgovorima i savetima. Ma, vidim ja da nije sjajan al' me sada intrigira da uzmem nesto za sto manje pare i da se ''igram'', u smislu - danas mu nabudzim ''prozor'', onda ciscenje, pa kais i malo pomalo pocne da lici na sat, ako nesto zaj**em nije velika steta... Ovaj konkretni necu juriti vise od 2500d do maksimalno 3000d (ako me bas uhvati takmicarska i aukcionaska groznica). Od Rusa me pre svega zanimaju Amfibije i tome cu se mozda vise posvetiti.



    A zapravo od cega su uglavnom napravljeni? Od mesinga? Mnogo njih sam video da su od neceg zuckastog pa posle niklovani ili na drugi nacin presvuceni.

    Na osnovu cega ti izgleda da je taj primerak ''pakovan''? (da i ja naucim nesto tj. na sta da obracam paznju)
    Da ,slažem se i ja da je to neka vrsta razonode, te s`toga i ja kupih Wenger ,da bi ga lagano sredjivao i igrao se.
    Kućišta rusa mogu biti i aluminijumska pa niklovana. Kod njih čak i ako je čelik u pitanju, lošji je kvalitet (mekši). Uglavnom su u pitanju legure (veći sadržaj sumpora i fosfora) te je dovodjenje u mint stanje otežano. Kućište ovog prikazanog modela veze sa brušenim čelikom nema, to se vidi... već je naknadno "presvučeno" , gde poliranje može biti i nemoguća misija...

    Zašto sam rekao da mislim da je "pakovan" ... ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali kućište kao i kazaljke nisu njegove (nisam siguran) ...takodje mu ne dostaje i sekundara štoperice. Moguće je da se nije mogla uklopiti sa ovim kazaljkama. To samo predpostavljam, ali činjenica je da sekundare nema ! Čini mi se da ni zadnji poklopac nije njegov , jer je na krajevima maksimalno "izujedan" kleštima ,šrafcigerom , britvicom za lukac ili ko zna čim i nekako prilepljen za kućište. Tako mi na slici izgleda. Mučen je ovaj komad... mučen...

    Pogledaj još jedanput sliku Vladanovog (VladanP) sata. Nema tu ništa "izgrickano" i mučeno. Sve stoji na svom mestu, kako ga i sklopiše na traci. Ovaj primerak koji si ti šmekn`o , veze sa tom pričom nema, već pokušaj da se "krpežom" napravi nešto...

    Moj ti je savet da preskočiš (ako možeš) ovaj komad, a da na te pare polagačko dodaješ, dok ne istrči neka lepša makina.
    Poslednja ispravka: backarelli (18.2.2012. u 15:17)

  10. #820
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @ anbeast, backarelli

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    DKućište ovog prikazanog modela veze sa brušenim čelikom nema, to se vidi... već je naknadno "presvučeno" , gde poliranje može biti i nemoguća misija...

    Zašto sam rekao da mislim da je "pakovan" ... ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali kućište kao i kazaljke nisu njegove (nisam siguran) ...takodje mu ne dostaje i sekundara štoperice. Moguće je da se nije mogla uklopiti sa ovim kazaljkama. To samo predpostavljam, ali činjenica je da sekundare nema ! Čini mi se da ni zadnji poklopac nije njegov , jer je na krajevima maksimalno "izujedan" kleštima ,šrafcigerom , britvicom za lukac ili ko zna čim i nekako prilepljen za kućište.
    Kuciste je od mesinga, pa niklovano. Cak i ako je nikl poceo da se skida, nije problem niklovati ga ponovo, pa da bude kao novo! Cena niklovanja je oko 500-600 din. Naravno, mnogo je bolje da je kuciste od celika jer je sva prilika da ce se nikl ponovo skinuti kroz nekoliko godina. Ali, sa rujama je tako, nazalost, kucista su na ogromnoj vecini satova prilicno nekvalitetna!

    Koliko vidim, mada su slike lose, poklopac jeste originalan - ako se ne varam, to je bila Poljotova serija Buran; imao sam isti sat, i poklopac je bio isti, a video sam jos nekoliko slicnih primeraka i svi su imali Poljotove poklopce.

    Kazaljke jesu njegove - i satna i minutna (sto je i najlepse na ovom satu, po mom skromnom misljenju), i ove male kazaljkice na podbrojcanicima, ali je backarelli u pravu - nedostaje mu takoreci najvaznija kazaljka - kazaljka stoperice! Sad, ne znam koliko ju je tesko naci, ali verujem da nije.

    Sve u svemu, mislim da bi kompletno sredjivanje ovog sata kostalo oko 50-60 eur (nemojte me drzati za rec, buduci da je sve na osnovu dve lose slike), tako da ja ne bih za njega davao vise od 35-40 eur na licitaciji.

    Na kraju, moram da dodam, krajnje pristrasno, da je model prelep i da mislim da ga vredi srediti!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •