Strana 87 od 270 PrvaPrva ... 377783848586878889909197137187 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 861 do 870 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #861
    Novi član
    Član od
    29.3.2012.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Rado sat (vrijednost, kvalitet ) ?

    Interesuje me koliko vrijedi ovaj sat i kakav je kvalitet

    Moje su slike sata:

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0359.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0364.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0367.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0376.jpg

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0372.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0375.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0377.jpg

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0378.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn0380.jpg

  2. #862
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Rado sat (vrijednost, kvalitet ) ?

    Nemoj da se uvredis, ali moje misljenje je da ne vredi vise od 500 RSD ili 5 EUR. Razlog...zato sto je kopija

  3. #863
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: identifikacija sata

    Citat malialen kaže: Pregled poruke
    Poštovani forumaši,
    dobio sam na poklon sat a nisam s njim dobio nikakav papir ili kutiju pa bih htio da mi netko stručniji (jer sam ja potponi neznalica što se satova tiče) napiše kakav je to sat i koliko vrijedi.
    Hvala.
    Zdravo druze, i dobrodosao na forum.
    Zao mi je sto je moja prva poruka negativna, ali nazalost koliko se sa slike moze videti u pitanju je neki jeftini "kinez" koji verovatno vredi kao i ovaj "Rado" iznad.
    Nemoj se zbog toga razocarati i nosi ga dok traje, a posle toga kupi neki pravi sat.

    Pozdrav.

  4. #864
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Rado sat (vrijednost, kvalitet ) ?

    Citat Montenegro-Niksic kaže: Pregled poruke
    Interesuje me koliko vrijedi ovaj sat i kakav je kvalitet
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN0364.jpg
Viđeno:	344
Veličina:	103,8 KB
ID:	21764
    Mislim da je ovo jedini sat na svetu koji je "scizatchproof" tako da u slucaju scizatch-a, za ovaj sat nema brige. Za grebanje (scratch) vec ne garantuju.

  5. #865
    Novi član
    Član od
    29.3.2012.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rado sat (vrijednost, kvalitet ) ?

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Nemoj da se uvredis, ali moje misljenje je da ne vredi vise od 500 RSD ili 5 EUR. Razlog...zato sto je kopija

    Sat je dobijen na poklon od ljudi sto su full para a ne znam, kad sam ga nosio kod casovnicara da promijeni bateriiju pitao me odakle mi ovaj sat rekavsi da puno vrijedi

  6. #866
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Rado sat (vrijednost, kvalitet ) ?

    Za časovničara je lako proveriti - pitaj ga koliko vredi, pa ako kaže npr. 1000€, ponudi mu ga odmah za 500€. AKo počne da se nećka, zna se koliko je sati. Doduše, ona oznaka scizatchproof vrlo dobro ukazuje na činjenicu da su tekst pisali Kinezi koji ni latinicu ne znaju. Da je jedan ovako renomiran proizvođač napravio takvu jezičku brljotinu, odmah bi povukao sat iz prodaje, a primerak koji bi se eventualno našao u prodaji bi dostigao basnoslovnu cenu. Ukoliko ukucaš u Googleu model sata i zatražiš da ti prikaže slike, lako ćeš videti da su kvalitet izrade originala i kopije kao nebo i zemlja.

    Što se tiče časovničara, ne znam koji servis je u pitanju, ali da bi se prepoznala replika, u mnogim slučajevima je potrebno dobro poznavati određenu marku i model i biti specijalizovan/kvalifikovan za njegovu popravku.

    Na kraju, ne razumem kako je mogao da kaže da sat mnogo vredi, ali da i sam nije naveo cenu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #867
    Novi član
    Član od
    29.3.2012.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Odnijecu sat jos nedje pa cu vidjeti sta ce da kaze casovnicar, i koliko vrijedi otprilike...

  8. #868
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Google je zlato, cak i schizaprof postoji da se nadje. Evo iskustva sa ruskog foruma:
    Rado - Часовой форум Watch.Ru

  9. #869
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    Posto me je Montenegro-Niksic zamolio da pogledam slike, dacu komentar / odgovor ovde, bice koristan i drugima.

    Radi se o zaista losoj kopiji. Nisam strucnjak za Rado i da se radi o boljoj kopiji (a ima i toga) - jedino bi casovnicar ili WIS upoznat t.j. zaludjen za odredjenu marku mogao da da tacnu procenu.
    Ali u ovom slucaju ima dosta pokazatelja koji su sumnjivi (osim sto su Vladan, Nesa i Wildboar vec rekli da se radi o kopiji ):
    1. Na pozadini sata lepo pise pomenuti Scizatchproof. Ovo je dokaz da su natpis radili kinezi koji su navikli na ideografske znakove pa onda na slican nacin shvataju i latinicna slova t.j. R su predstavili kao IZ (slicno je li ). Istoo sam video na reklami za restoran - umesto Restaurant pisalo Restalirant.
    2. Kada uzmes oznaku sata 1600282/R28204162 i uradis pretragu, doci ces do slika raznih modela sata, sa zanimljivo istom poledjinom, sto upucuje na replike! Evo jos jednog mesta gde se raspravlja o slicnom satu, sa istom poledjinom.
    3. Rado je poznat po upotrebi keramike u proizvodnji kucista i drugih delova. Tvoj sat se na poledjini poziva na High-tech ceramics (i to bez razmaka u nazivu koji Rado oficijalno koristi!) ali keramike na ovom satu nema ni u tragovima. Takodje su i oznake / natpisi na ciferu aplicirani neprecizno, sto uz los upotrebljen kvalitet kucista (mada slike mogu da prevare), ukazuje na losu kopiju!

    Nazalost - da ti je sat original, kostao bi od 300-700 EUR. U ovom stanju - tacno koliko je rekao i Vladan Stevanovic - 5 EUR.

    Pozdrav,
    Vlada
    No time to lose

  10. #870
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vise informacija o satu?

    @Montenegro-Nikišić:

    Nemoj da se mnogo brineš zbog tog sata, niti zbog odgovora. Replike su prisutne svuda, nekada ih je teško prepoznati ukoliko nisi poznavalac, i nemoj unapred kriviti ni onoga ko ti je poklonio sat, niti časovničara. Poklon si dobio jer te ta osoba poštuje, a časovničar koji nije video bar nekoliko primeraka satova iste marke ne može odmah da proceni da li je u pitanju replika ili nije, ma koliko da poznaje svoj posao.

    Ako hoćeš da uđeš u ovaj naš svet i da kupiš sebi sat, svako će ti dati savete za to na odgovarajućim temama, a mnogo toga možeš pročitati i na postojećim. Ukoliko tvoj forumski nadimak kazuje gde živiš, imamo članove iz Crne Gore, koji vole satove i dobro ih poznaju, a koji će te sigurno uputiti u cene i prodavnice koje su ti najbliže. Ukoliko te zanimaju i tržišta u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji, BiH ili Makedoniji, ni to nije problem. Naravno, satovi se mogu kupiti i preko interneta, što ti povećava mogućnosti.

    Kako god da odlučiš, imam jedan predlog - pročitaj više delova ovog foruma i naći ćeš nešto što te zanima. Dobar a kvalitetan sat možeš platiti veoma jeftino, a da bi čovek postao ljubitelj satova ne mora imati veliki broj satova. Dovoljno je samo voleti satove.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •