Strana 9 od 22 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #81
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Evo jedna parodija na apple sat.

    eee and MMario like this.

  2. #82
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    The best $10K investment: Apple Watch or Rolex?

    The best $10K investment: Apple Watch or Rolex?

  3. #83
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Veoma zanimljiv clanak, narocito deo gde se ne iskljucuje ulazak applea i na vintage trziste. Dovoljno je da apple odvoji par miliona godisnje da kupuje svoje vintage modele i pravi vestacku potraznju (ko je rekao Patek Phillipe ) i imace i u tom segmentu prodju. Takodje danas je swiss made vec dobro zagazio u previsoke cene koje ne prolaze na trzistu, npr pre par dana sam na zenevskom aerodromu usao da pogledam omegu seamaster 8500 45.5 i prodavacica mi je odmah nudila 20% snizenje- ne black dealer, oficijelna radnja na aerodromu. A da ne pominjem da je preporucena cena tog modela 5.6k chf a u Italiji moze da se kupi u radnji za 3.5k kod neoficijelnih dilera- jer oficijelni ciste svoja skladista prodajuci ih neoficijelnima debelo ispod cene. Kad govorim o vrednosti rucnih sa stalnim povecanjima cena je doslo do toga da npr DSSD tezak oko 200gr i kosta 10k usd a 200gr zlata danas kosta oko 8.5k usd. A rec je ipak o masovno pravljenom satu koji ispade skuplji od zlata.

    Inace, nekad se heuer sat davao uz box cigara kao promocija a to je bilo pre samo par decenija. Danas su cene otisle daleeko vise nego sto je normalno i deluje mi da se balon polako izduvava i prve pukotine se javljaju zbog kursnih razlika (patek koji snizava cene u usa 7% i pljuje svim kupcima koji su ranije kupili modele u lice).

    Licno nemam interesovanje za smart watch na ruci i ne mogu da zamislim da budem jos vise uznemiravan nego sto sam danas mobilnim ali verujem da ce ovo dobro uzdrmati trziste satova jer na zglobu moze biti samo jedan A vreme je na strani smart satova i po onome sto cujem u ch, industrija je ozbiljno zabrinuta appleovim ulaskom jer do sada su uspevali ne samo da uzmu trziste koje ih zanima (muzika, satovi, tableti) vec da ga redefinisu.

  4. #84
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Hm,PP kupuje modele koji su napravljeni prije 100 godina u jednom primjerku i mogu se smatrati sretnim ako dođu do njega.
    Popust uvijek postoji- nikada nije ista preporučena cijena i ona koja je u butiku.
    Treće,200g zlata je 200 grama zlata. Ne pokazuje vrijeme,a i ne treba uložiti par miliona € da bi se dobilo tih 200g.
    Četvrto: Berza vintage satova je ogromna,a prilično malo se cijene kvarcni primjerci bez obzira koliko bili trajni i kvalitetni.
    O nekoj budućoj berzi vintage smart satova je bespredmetno govoriti jer su to nekvalitetni,jeftini proizvodi pravljeni da rade par godina i amin.

  5. #85
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    @Hadzija

    Upravo ovo sto si rekao o tome da su pravljeni da rade par godina. Ne kazem da su ovi satovi losi, ni da nisu vredni sakupljanja, svakom svoje. Medjutim, ono sto ove satove cini vrednim nabavljanja je upravo funkcionalnost. A ta funkcionalnost, koja je danas odlicna, za par godina ce biti potpuno bezvedna kada se uporedi. Phillipe Patek ce pokazivati samo vreme, izgledati dobro, pokazivati stil i posto je vreme neprolazan faktor, bice vredan i za 100 godina. Opet, i ovde mozemo reci da ce i Apple sat pokazivati vreme, i tako dalje, ali prosto uzmimo primer telefona. Danas retko ko nosi Nokiu 3310, vec svi nose moderne smartfonove. Ljudima kojima satovi znace, vintage Omega iz 60-tih ne samo da nije zastarela, vec je i pozeljna za nosenje.

    Uzgred, sto se Apple sata tice, ima daleko manje zlata nego sto bi opravdalo 10.000$. Opet, ko voli, nek izvoli (velika masa), ja bih te pare dao na Omegu recimo
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #86
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ma i ta multifunkcionalnost- više od pola mogućnosti smartfona ljudi ne koriste. Evo samo 2 primjera: glasovno pozivanje i video razgovor.
    Ono što se svakodnevno koristi je poziv,sms,net i kamera,s tim što net i kameru u velikoj većini koriste mlađe osobe. Pregledati net na malom ekranu je živi sex(mazohističke orjentacije),a kamera je ok tek u višoj klasi telefona. Obavljati poziv ili poslati sms(da ne govorim o netu ili nekom pregledu slika....) preko "pametnog" sata je za mene totalno nepraktično,da ne kažem neizvodljivo.

  7. #87
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Imam telefon sa ekranom od 5 inca, i itekako je upotrebljiv za skoro sve, kad moram sa njega odradim i stvari koje inace radim na laptopu. Funkcionalnost nije slabija strana, nikako, a glasovne komande su izuzetno malo bitne i koriscene - ali izuzetno dobre kad se naviknes
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #88
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Moj je od 6" !
    Ispod 5" sigurno neću uzimati.

  9. #89
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ja recimo forume bez problema pratim na 5" telefonu. 5" je minimum
    HADzI DALIBOR and vlajo like this.

  10. #90
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Istina, mada sam ranije i na manjem telefonu pratio, sve je stvar motivacije. Sadašnji ima 5 inča i jeste drugi bog, dođe kao na tabletu.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •