Strana 12 od 22 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #111
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ok,kupujes sat koji ti se sviđa ali malo se i logika gleda zbog samog načina života. Npr, ja nemam nikakvu potrebu za nekom čistom klasikom ,a ima gomila modela koji mi se sviđaju.
    Isto tako ne bih uzeo ni Braju connected.
    nokru likes this.

  2. #112
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    @ himmelstrider

    Poenta price je da su i 70tih pojedine svajcarske kompanije koketirale sa kvarcom pa im generalno to nije valjalo. I sigurno da ko voli mehaniku ne zeli brend koji trpa seiko ili prati apple. Da su to uradili pre apple najave i imalo bi smisla, ovako deluje kao ocajnicki potez.

    Obidji wus forum i vidi kakvo ke generalno misljenje o tagu. Ovo im sigurno nece pomoci.
    nokru likes this.

  3. #113
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Pa i nije baš da je trpao Seiko, malo pročitaj, bilo je tu rada, taj mehanizam je odličan i takav kakav je, fora je što se krilo, a to je velika blamaža u tom svetu, po meni ništa to nije strašno , bilo je većih promocija sa tzv. "in house" koji su koristili npr. unitas(Panerai) ili neke eta (Omega) osnove, ali su naveli tačno šta je novo, tako da nije problem.
    nokru likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #114
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citao sam i pratio jer je na wus-u i provaljena cela prica jos 2009. Osnova je bila seikova ali nikad to tag ne bi ni pomenuo da ih nisu provalili na wus-u i sto bi rekao nas narod- u lazi su kratke noge. Pride su uzeli za osnovu japanski mehanizam i ubacili ga u swiss made sat sto je dodatno iritantno.

    Btw omega jeste clan iste kuce koje je i eta pa se i ocekuje da koristi njihovo znanje.

    Inace, daleko od toga da je taj 1887 los, sta vise misljenja sam da japanci imaju sjajne mehanizme (a vala cesto i bolje i pouzdanije od svajcarca) ali celo razotkrivanje je bilo veoma jadno.
    nokru likes this.

  5. #115
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    @Wildboar, upravo o tome su RUS i Vlajo rekli pokoju. Po Tag-u pljuju najvise oni koji nemaju pojma, niti ga imaju niti ce ga imati (u koje spadam i ja), ali ljudi koji Tag vole zbog satova, nikad nece prezati od uzimanja istog zbog toga sto rade sa smartwatch-ima. Ne znam kako da ti kazem, to ti je pomalo kao da mrzis recimo, sta znam, Porsche zato sto je deo VW grupacije. Ne mora nikako da bude negativno.
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #116
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    1887 je rađen po nacrtu Seikovog mehanizam. TAG pravi taj mehanizam- ništa ne uzima od Seika,a i dijelovi nisu izmjenjivi.
    Drugo: Citizen u Campanolu stavlja švajcarske La Joux-Perret mehanizme pa nikom ništa- nije smak svijeta.
    Junghans pakuje,malo dotjerane, Seiko 6S37 hrono i 9S51 mehanizme u svoje satove i sve ok.
    nokru likes this.

  7. #117
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Kinezi prave iphone po nacrtu applea pa ga to ne cini kineskim. Zato i ono na poledjini- designed by apple a made in china. Tag i nije bas toliko velikodusan sa objasnjenjem, valjda ih sramota?

    Citizen moze da koristi swiss delove jer to je za ch industriju plus. Obrnuto postaje pipavo.

    Junghaus je de proizvodjac tako da oni mogu da rade sta zele.

    Da se vratim na temu povezujuci tvoj post- Sta vise svako moze da radi sta zeli samo taj isti apple je mnogo posteniji sa informacijama gde stavlja jasno objasnjenje na proizvod sta je odakle dok kod swiss proizvodjaca to i nije slucaj. Ekstrem je taj 1887 gde nigde na tagovom sajtu ni ne spominju seiko a kamo li tek na satu ili pratecoj dokumentaciji. I da li je to ok poslovna praksa? Meni ne bas. Ako ih je sramota nisu trebali to ni da rade.
    nokru likes this.

  8. #118
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Zašto je za Citizen plus ako koriste swiss mehanizam!? Citizen je baš velika firma i meni je malo čudno da uzimaju mehanizme od bilo koga. Mis'im, danas mikrobrendovi prave svoje mehanizme,a jedan Citizen uzima od drugih.
    TAG je uzeo nacrt Seiko mehanizma,prepravio ga i pravi ga u svojoj fabrici. Ima puno pravo da ga zove "in house". Kakav ekstrem!?
    Patek je do skora koristio Lemania hronografe(sređene i uređene po njihovom standardu) i nigdje nije pisalo Lemania!
    Rolex je koristio El Primero pa opet nigdje nije pisalo Zenith!
    Nisu to oni ukrali pa da će ih neko tužiti zbog toga.
    Na tržištu nema baš milion mehaničkih hronografa,npr čitava japanska industrija ima 2 modela: Seiko 6S i 8R(niža klasa,nastao od 7s26).
    nokru likes this.

  9. #119
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Dobro, da pojednostavimo. Wildboar, ti dakle ne bi uzeo 1887 mehanizam, sa satom koji ti se svidja, naravno, zato sto je u osnovi zapravo Seikov mehanizam?
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #120
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Svi primeri razmene mehanizama su ti izmedju swiss proizvodjaca. To nije problem jer i pise na satu swiss made a ne japan made pa se ocekuje da postoji saradnja izmedju swiss firmi.

    Da li imas jos neki primer da je neko koristio japanski dizajn i know how od velikih swiss proizvodjaca? Ako nemas eto ti razlog za ekstrem. Naravno swiss made je tako lepo srocen da u njega moze da upadne sta zele pa to koriste obilato za pravljenje kucista, narukvica i delova u npr kini ali dizajn mehanizma van svajcarske, to je novo.

    Takodje nema potrebe da mi imputiras reci- nisam ni rekao da je za japansku industriju plus sto koristi ch mehanizme vec za ch industriju sto japanci zele da koriste njihovu tehnologiju. Razlika je velika.

    @himmelstrider:
    Vise me odbija svinjarija sa gumenim krunicama koju su imali ali ne bi mi se svidela praksa kompanije gde umesto da bude od starta transparentna bira da predstavi mehanizam kao potpuno inhouse. Ne bi bio odbijajuci razlog ali licno ne podrzavam takvo ponasanne firmi.
    Poslednja ispravka: Wildboar (24.3.2015. u 13:22)
    nokru likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •