Strana 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #51
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Koristim iphone i jako sam Zadovoljan, ali ove pametne gluposti nikad ne bih stavio na ruku. Za te pare bolje neki japanac/svajcarac

  2. #52
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Iako svi ovo svrstavaju u "sat", ja stvarno ne znam po cemu je ovo sat!?!
    Po tome sto mu je jedna od funkcija pokazivanje vremena? I mobilni telefon pokazuje vreme, pa ga ne svrstavamo u satove.

    Jedina slicnost sa satom je to sto se nosi na ruci, i tu se sve slicnosti zavrsavaju...
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #53
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Nema istoriju i tradiciju.
    Pa meni je i Hublot mlada firma bez tradicije. Preferiram proverene marke, koje su postojale kad nisu SAD, kad nismo znali da postoji Australija...
    Kad napuni jedno sto godina, razmisliću.
    vladas, BANDIDO, MMario and 1 others like this.

  4. #54
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    90% firmi su mlade firme bez tradicije koje su kupile poznata imena nakon bankrota.

    Inace ove satove ce ljudi prvo kupovati kao dodatni sat a ako se pokaze da imaju prakticniju funkciju od klasicnih, polako ce istiskivati mesto na zglobu. Neko ce nastaviti sa mehanickim (kao sto ljudi vole oldtajmere) a vecina ce se saltati na smart satove kako budu postajali prakticniji,sa vise funkcija i vecom autonomijom. Ne ove ili sledece godine ali za 5-10 godina ce napraviti lep prodor ne toliko menjajuci postojece vec osvajajuci nove korisnike koje ionako nisu mnogo zanimali satovi.

    Tek nakon sto se odomace medju obicnim ljudima, koriscenje obicnih satova ce biti uobicajno koliko i slati danas pismo u odnosu na mail ili slusati plocu umesto mp3- postojece ali stvarno retko.

    Ovo je prva generacija, setimo se kako su izgledali prvi smart telefoni a kako izgledaju danas. Sa svakom narednom generacijom ce dodavati funkcije i biti sve zanimljiviji i korisniji.
    Serb likes this.

  5. #55
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ne bih stavio ruku u vatru za ovu teoriju, ali da pred pametnim satovima stoji budućnost i razvoj smatram da se ne može osporiti.

  6. #56
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Odela, cipele, satovi... (formalno, ne ono što "šljašti" i "vrišti") pre sto godina i danas izgledaju manje-više identično. Tehnologija i materijali su naravno napredovali i dalje će, ali neke vrednosti su univerzalne, konstantne. Posetioci bečke opere izgledaju danas kao i pre mnogo godina.

    Najpoznatiji proizvođači satova se često vraćaju modelima iz davno prohujalih vremena i izbacuju nove modele po uzoru na stare.

    Kada se na forum za nekih 30-50 godina javi neki novozaljubljenik u satove i postavi pitanje koji od ovakvih satova da kupi, većina će ga posavetovati da se mane toga i da kupi Seiko
    arch_m likes this.

  7. #57
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ljubitelji satova, Apple nije firma koja ce napraviti jedan sat i zavrsiti sa tim. Ovo je potrosacko drustvo, a tehnika se stalno unapredjuje. Ocekujem da Apple krene da izbacuje nov sat svake godine kao sto izbacuje i iPhone, inace od njihove zarade (zbog cega su ofkors i usli u sve ovo) nema nista. VEOMA mi je zanimljivo da cujem komentare ljudi o ovom satu koji inace koriste iPhone. Svi se moramo sloziti da vecina ljudi koji koriste iPhone su klasicni hipsteri, koji kupuju sve sto je moderno. Apple je primetio rupu u trzistu (u smislu da nije dovoljno reklamirana, iako postoje slicni prizvodi koji se bombasticno ne najavljuju). Apple je najvrednija firma na svetu jer proizvodi najveci hype sa svojim proizvodima iako konkurencija je cesto bolja.
    Mene iskreno sve u vezi Apple imena neverovatno nervira (kao i VW kao jedini auto koji "vredi" ili Alfa Romeo kao auto koji se "stalno" kvari itd), jer sam naucen da sporim predrasude, sto negativne sto pozitivne.

    Da se vratimo na vrednost ovoga. Model koji jos nije ni izasao a kad ga zameni sledeci ce vredeti kao i bilo koji iPhone prethodne generacije, a onaj iz prethodne duplo manje, znaci tezice nuli za 3-4 godine. Trziste satova ne dozvoljava da satovi tako brzo gube vrednost kao mobilni telefoni, tako da se ova sarada (ne znam kako drugacije da je nazovem) da se kod ljubitelja satova (kakvi smo mi ovde) brzo zavrsi. Na zalost, pravi ljubitelji satova cine manje od 1 % populacije na svetu, tako da ce populacija kojoj se Apple obraca i dalje biti "verna" praznjenju novcanika.
    piksi likes this.

  8. #58
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Dobar post punisher...ja sam oduvek nosio android (ne samo oko telefona, uvek gledam najbolji odnos ulozeno-dobijeno) ali sam uzeo iphone zbog stabilnosti i zato sto sam poprilicno nezahtevan korisnik. Daleko sam od hipstera i nisam ga kupio da se vidi jabuka.

    Ali dobre stvari se znaju, svajcarski sat, italijanske cipele, nemacki auto...Nemam predrasude, ali ove gluposti koje nazivaju satovima ja nikad ne bih stavio na ruku a volim tehnologiju. To je vise za ove geek-ove, zazivece kada naprave neki od 100dolara pa bude pristupacan svima. Ne vidim nikakvu potrebu da se to ima.

    Da ne govorim koliko su ''obicni'' satovi estetski lepsi...
    bogojevski likes this.

  9. #59
    Stariji član Avatar korisnika bogojevski
    Član od
    5.7.2012.
    Lokacija
    Makedonija
    Poruke
    555
    Lajkovi
    5263
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat 5rovic kaže: Pregled poruke
    Dobar post punisher...ja sam oduvek nosio android (ne samo oko telefona, uvek gledam najbolji odnos ulozeno-dobijeno) ali sam uzeo iphone zbog stabilnosti i zato sto sam poprilicno nezahtevan korisnik. Daleko sam od hipstera i nisam ga kupio da se vidi jabuka.

    Ali dobre stvari se znaju, svajcarski sat, italijanske cipele, nemacki auto...Nemam predrasude, ali ove gluposti koje nazivaju satovima ja nikad ne bih stavio na ruku a volim tehnologiju. To je vise za ove geek-ove, zazivece kada naprave neki od 100dolara pa bude pristupacan svima. Ne vidim nikakvu potrebu da se to ima.

    Da ne govorim koliko su ''obicni'' satovi estetski lepsi...
    Se slozuvam so tebe i jas koristam iphone poradi stabilnost , ednostavna upotreba i prikladna golemina. Sega se pogolemi i pogolemi modeli na mobilni isfrluvaat sto licno mene ne mi odgovaraat, postoi pogolema verojatnost da gi skrsam na rabota .
    Women have numerous choices for accessories. Real men really only have one....a watch.

  10. #60
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    @Punisher, da krenem nekim redom po tvom postu da odgovaram da ne bi zvucalo sve ovo konfuzno ...

    Sta znaci klasicni hipsteri , ja prvi koristim iPhone i po cemu sam ja hipster ili sta vec ?
    Konkurencija je cesto bolja...pre svega koja konkurencija???
    Sporis predrasude a nervira te sve u vezi Apple imena a vrlo verovatno da vecinu njihovih proizvoda nisi ni probao....i VW u principu nije nista vise od prosecnog auta, mozda cak i ispod proseka a Alfa se zaista kvari kako se prica, kad si se vec dotakao i te teme
    Prosecna cena iPhone 4s koji je izasao pre 3-4 godine je oko 280 eura (pricam o vakum pakovanju) to definitivno tezi nuli, samo zavisi po kojoj matematici...
    Sto se tice ostalih, android i wp telefona oni definitivno mnogo vise gube na vrednosti posle izlazaka njihovih naslednika ...
    I sto se uostalom tih padova cena tice, to je sve normalno ...verujem da imas automobil ...zasto si ga kupio kada ce mu cena posle par godina i nekoliko hiljada kilometara pasti skoro pa duplo ???

    Ti sve nekako vrtis pricu oko njihovog sata a ustvari cela poenta u tvom postu je da si napljuvao Apple i nista drugo nisi rekao...Motorola i Samsung i mozda jos neke kompanije na tom polju su isto izbacile "smart watch" zasto njih ne pomenu kao proizvode koji ce za 3-4 godine teziti nuli i zasto njihovi potrosaci nece "ostati verni praznjenju novcanika" ?

Strana 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •