Strana 5 od 22 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #41
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Bravo za temu,jednostavno moram da se javim i kazem par rijeci.Korisnik sam iphonea dugo i zadovoljan sam sasvim.Prezentaciju ovog sata niti sam gledao niti cu.Moze da ima neogranicenu autonomiju,hrpu nekih inovacija koje su sto rece Hadji za klince i ako oni to budu kupovali njima ne zamjeram.Ali imati u pretincu sivene vozacke rukavice,imati prelijepi djepni nozic,rejbanke,vijetnamku,dobar a po mogucnosti zasto ne i skupocjeni sat,balasa umjesto tehna....NEPROCJENJIVOOO
    VLADAN P and Neša like this.

  2. #42
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ovo je najličniji uređaj koji smo ikad napravili - tim je rečima Appleov lider Tim Cook započeo prezentaciju verovatno najiščekivanijeg gadgeta 2015. godine. U Ierba Buena Centru u San Francisku Cook je predstavio Appleov pametni sat iliti Apple Vatch. Iako umanjeni hibrid sata i smartphonea nije nikakva novost, jer već ga odavno imaju i glavni konkurenti poput Samsunga i Motorole, sve što Apple predstavlja uvek pleni pažnju pa makar i kasnilo koji mesec ili godinu.

    - Naš Apple Vatch najnapredniji je sat na svetu, vrlo je tačan i ima izmenjiva "lica" - rekao je Cook izdvojivši za početak uobičajene funkcije poput datuma, svetskog sata, štoperice, podsetnika, kalendara ... Satom možete kontrolisati vašu muziku, proveriti otkucaje srca pa čak i primati pozive:
    - Javiti se na poziv preko sata, to sam hteo još kad sam imao pet godina - uzviknuo je Cook pred oduševljenim fanovima, bilo da se oni nalazili na prezentaciji ili pred milionima monitora.
    Zamenjuje kartice, ključeve ...
    Jedna od najzanimljivijih funkcija sata je mogućnost plaćanja. Umesto vađenja mobitela iz džepa, dovoljno je samo približiti ruku tj. Sat čitaču i transakcija je obavljena. Appleov sat moći će poslužiti i kao alternativa karticama za otvaranje hotelskih soba, a bit će i "ključ" za elektronska garažna vrata. Treba napomenuti i da je sat opremljen GPS-om.
    Za Apple Vatch razvijeno je već više od 1000 aplikacija među kojima i neke najpopularnije poput Instagrama, Facebooka i Shazam.
    Da bi u potpunosti funkcionisao, Appleov pametni sat mora se povezati sa iPhoneom, a to je moguće preko ViFi-ja ili Bluetooth. Za upravljanje satom potrebna je Apple Vatch aplikacija. To znači da Apple Vatch mogu koristiti samo vlasnici iPhonea.
    Baterija "drži" jedva jedan dan
    Ako su vas navedene funkcije uspele oduševiti, ono što bi vam moglo biti manje prihvatljivo je trajanje baterije. Iako je Cook euforično naglasio kako "baterija uz normalno korišćenje traje čak 18 sati", činjenica je da sat jedva jedan dan može izdržati bez punjenja.
    Šta se cene tiče, najjeftiniji je Apple Vatch Sport koji stoji 349 $, a veća verzija je $ 399. Cene za model od nerđajućeg čelika kreću se 549-1099 dolara. za one vrlo dubokog džepa tu je ekskluzivni Apple Vatch Edition od 18-karatnog zlata koji stoji vrtoglavih 10.000 dolara.
    Apple Vatch može se naručiti od 10. aprila, a prodaja u nekim zemljama poput Australije, SAD-a, Velike Britanije, Francuske, Nemačke ... kreće 24. aprila.






    izvor: strani mediji
    Shmizla likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Htio sam svašta napisati al ne mogu- em bi se ponavljao,em mi je muka(posebno kada vidim ovaj zlatni od 10k$).

  4. #44
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Kao i neke kolege sa foruma i ja koristim iPhone i iOS smatram za najbolji sistem daleko bolim od androida ili wp... ali ovaj apple watch nikad ne bih nosio ...nikako ne podnosim ove "pametne satove" prosto nije to to ...cak ni one digitalne satove tipa gshock ne bi mogao da nosim ...minimum minimuma mi je analogno-digitalni sat ...bez kazaljke nista
    Sholym likes this.

  5. #45
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    HADzI...ne ljuti se na mene....al' jbg...morao sam okaciti taj tekst uz video zbog foruma.....
    A ja ga nebi ni nacrtanog uzeo.....
    HADzI DALIBOR and piksi like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #46
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Da se ne ponavljamo,kako cu znati da je sat ziv ako ne cujem cak,cak cak,cak...

  7. #47
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    A jbg,pa ovaj priča s tobom!
    MMario likes this.

  8. #48
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ja necu da mi prica hocu da ga slusam kako kucka a da ja zamisljam sebi pricu.

  9. #49
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Kako? Pa vrlo jednoatavno! Probas da otvoris hotelsku sobu ili garazu, ili jos jednostavnije - promijenis status na fejsbuku... prvi lajk, i siguran si - sat je ziv!

    Ali, dobro, znam ja da ovo vecinu nas na neki nacin iritira, ali ne treba se toliko uzbudjivati.

    Naime, sto se mene tice, to sto su dzepnom robotu "obukli" narukvicu, ne cini ga nista vise satom nego kljucem garaznih vrata, hotelskih soba, ili cemu vec sluzi tih ostalih hiljadu aplikacija koje nosi u sebi.
    To sto, uz sve ostalo, pokazuje i vrijeme - pa sta? Pokazuje ga i svaki stednjak, mikrovalna, audio-video uredjaj, komandna tabla, telefon i kompjuter, frizider...
    Dakle, ove je sve samo ne sat. Ili, eto, da im dam kredit za trud - ovo je, pored hiljadu ostalih stvari, eto, i sat.

    Treba imati na umu da je casovnicarstvo odavno spalo na nas zaljubljenike, jer imati danas sat na ruci upravo je i samo to - ljubav, a ne prijeka potrebe... ne u svijetu u kojem nas, gdje god pogledamo, zivot ceka sa stopericom u ruci.

    Dakle, prezivjeli su satovi i najezdu digitalne im brace, i telefona, pa prezivjece i ovo cudo. Prave satove ce i dalje nositi oni koji znaju, oni koji su ih uvijek i nosili... a ostali, evo, imaju jos jednu igracku i prolaznu zanimaciju. Sretno im...
    Sholym, BANDIDO, MMario and 1 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat BANDIDO kaže: Pregled poruke
    Da se ne ponavljamo,kako cu znati da je sat ziv ako ne cujem cak,cak cak,cak...
    Napravice neko aplikaciju za kuckanje. A verovatno i da zvoni kao BigBen i sve moguce varijante sata sa klatnom, kukavicom....
    piksi likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •