Strana 8 od 22 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #71
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat Heroes kaže: Pregled poruke
    Pre svega iPhone sam kupio zbog dizajna i OS-a
    Desilo se da je android koji sam imao zavrsio o pod jer je zabagovao u momentu kada mi je bio veoma potreban
    Elem nisam nikakav apple fanboy...
    Jok, ja sam. Ja pametni telefon kad kupujem pogledam tehnicke karakteristike, a dizajn mi je na poslednjem mestu.
    I da se ne svadjamo vise, u pravu si, ja sam pokvario iPhone 6 kolegi

  2. #72
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Tehnicke karaktristike mozes da gledas do sutra kada se te karakteristike koriste na dva razlicita sistema koji trose razlicite resurse...
    Pa tebi ako je dizajn na poslednjem mestu onda jebiga...ti kupi neki sat sa odlicnin automatic mehanizmom koji je ruzan pa ga stavi na ruku...ili vozi fiat mutipla...komforan, malo trosi, jebiga...
    I upravu sam...niste znali sifru od iCloud accounta koji je bio povezan sa iPhonom a ta sifra je potrebna za aktiviranje iPhona nakon update-a
    Sledeci put se malo upoznaj sa tematikom pre nego sto uzimas nesto u ruke...
    Sto se tice ovog apple fanboy...ako ti tako kazes
    I upravu si, da se ne svadjamo vise...

  3. #73
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ja i imam odlican automatik sat, koji pritom nije ruzan, preporuka sa ovog sajta za best buy do 200 evra (Seiko Monster).
    Da li si vozio Multiplu? Ima cudan dizajn, ali je automobil neverovatno praktican. Plus JTD motor, najbolji polovni dizel za Srbiju.
    Napisao sam ti, hocu da snimam 4k video, ni sa jednim iPhone-om to ne mogu. Kako dzabe karakteristike? Hocu ogromnu memoriju a da ne placam 150 evra vise za telefon ako SD karticu mogu da kupim za max 50 evra vise? Dajmo malo realno da gledamo.
    Poslednja ispravka: Punisher (14.3.2015. u 9:28)

  4. #74
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Meni se čini da je cilj rasprave bila priča o pametnim satovima i uključivanje marketinški najačeg brenda u tu priču....kakve bre multiple, kakvi bakrači....
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #75
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    http://www.redmondpie.com/how-to-rec...iphone-6-plus/

    ...to sto nema sd karticu je i realno sobzirom da je iOS osmisljen kao closed source system....to sto mu mi radimo jailbreak koji nema veze sa apple to je druga stvar...

    Seiko monster je odlican sat, verujem da ima odlican mehanizam...ali da li bi ti uzeo neki sat koji je ruzan sa tim istim mehanizmom...posto rece da ti je dizajn nebitan vec samo karakteristike...
    Vozio sam se u multipla i neka hvala...moze biti prakticna koliko hoces ruzna je ko djavo...uzivacu u mojoj Hondi Accord....

    @vlajo, jbg dotako smo se svega po malo ...

  6. #76
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ti pravdas neverovatno visoku cenu iPhone-a sa vise memorije zatvorenim sistemom? I to treba da me ubedi da je NORMALNO platiti 100 i kusur evra vise za nesto samo zato sto je nekom dunulo da bude tako. Zatvoren sistem je razlog odlicnog iOS-a. Otvorite ga, instalirajte na jos 1000 uredjaja, bio bi 10 puta gori od Androida.

    Kad si vec koristio google za ovaj link mogao si da procitas u komentarima i da to nije 4K nego upscale.

    7S26 mehanizam je najrasireniji Seiko mehanizam.

    Ne mozes da poredis satove sa telefonima. Ja kad koristim telefon gledam sadrzaj na telefonu, ne njegov okvir.

    Sat je jedini dozvoljeni muski nakit i tu se gleda sve, dizajn, brend, mehanizam, kvalitet.
    Poslednja ispravka: Punisher (14.3.2015. u 10:07)

  7. #77
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ljudi, molim vas da prekinete raspravu o mobilnim telefonima i automobilima posto ovo nije ni vreme ni mesto za to.

    Vase rasprave o tim stvarima nastavite putem privatnih poruka, a svaka sledeca poruka koja ne bude imala veze sa ovom temom ili satovima ce biti obrisana.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #78
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    ma kud sam obnovio ovu temu
    piksi likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #79
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Sigurno ti se sviđa.

    Tako ti i treba kad preko ovoga:
    Apple pametni sat-20150224_192619.jpg

    tražiš:

    Apple pametni sat-apple_computer_logo_rainbow.svg.jpg
    Poslednja ispravka: piksi (14.3.2015. u 11:46)
    eee and MMario like this.

  10. #80
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Da malo podgrijemo temu!

    Nema spora da će pametni satovi zauzeti svoje mjesto na tržištu ali pogledajmo malo i druge analize.

    Swatch je, naime, apsolutni svjetski vladar tržišta ručnih satova, a Švicarska uvjerljivo najveća svjetska velesila po pitanju tog istog tržišta. Količinskim udjelima to naizgled nije tako. U svijetu se u protekloj godini prodalo 1,2 milijarda ručnih satova, od čega ih je iz Švicarske bilo svega 29,2 milijuna. Ostatak je gotovo u potpunosti stigao iz Kine (i Hong Konga). U vrijednosnim udjelima, međutim, stvari stoje kudikamo drugačije. Prosječna cijena švicarskog sata je 739 dolara, dok je prosječna cijena kineskog sata samo 3 dolara, pa su Švicarci ostvarili čak 54% svekupnog svjetskog prihoda od prodaje ručnih satova u prošloj godini, ne uzbuđujući se odveć oko dominacije Kineza kada je u pitanju volumen.

    Na prvom mjestu po pitanju uprihođene love tako je već spomenuta Swatch grupacija (u kojoj je i čuvena Omega), s gotovo 9 milijardi dolara prihoda ostvarenog u prošloj godini. Na drugom je mjestu Rolex, luksuzna marka čiji satovi koštaju otprilike kao i sportski automobili, a koji je uprihodio gotovo 5 milijardi dolara. Taj lukrativni poslovni model temeljen na (relativno) malom volumenu, ali basnoslovnim maržama i samim time basnoslovnoj zaradi isti je onaj kojeg sa svojim Watchem planira ostvariti i Apple i otuda prognoze o ugroženosti Švicaraca...


    Zaboravlja se pritom na nekoliko faktora koji će Appleu i ostalima otežati oduzimanje tržišta Swatchu, Rolexu i ostaloj stoljetnoj ekipi... Kao prvo, što je švicarski sat skuplji, to mu je kolekcionarska vrijednost veća i to mu je i cijena postojanija. Jednom kada kupite Rolexa, kucat će i za pedeset godina, a vrijednost će mu se uvišestručiti. Statusni simbol kojeg predstavlja je apsolut na tržištu satusnih simbola - nema dalje od toga. Rolexi i slične luksuzne švicarske marke poklanjaju se unucima u nasljedstvo, služe čak kao polog i zalog za nekretnine.


    Statusni simbol kojeg će predstavljati Apple Watch Edition je neupitan, ali u usporedbi s Rolexom predstavlja smijuriju. Pa radi se o istom mehanizmu i identičnom satu kakav je i "obični" Watch od "pišljivih" 350 dolara te teško da će ga itko htjeti pokazivati na svojoj ruci za godinu dana, kada izađe nova verzija, a kamoli za pedeset godina, kada dođe doba da se sa samrtničke postelje nešto vrijedno ostavi unuku... "Dijete drago, ovaj sat ostavljam tebi, da pamtiš svojeg djeda čitav život... Radi samo s iPhoneom, al' 'ko te j***, snađi se..."

    Da zaključimo: pametni satovi u budućnosti da, ugrožavanje urarske industrije sigurno ne.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •