Strana 13 od 22 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #121
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Eto odgovora. Retko, retko, mnogo retko koga ce saradnja oko smartwatcha odbiti od zeljenog Tag sata, a to je ujedno i razlog za celu ovu diskusiju
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #122
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Tebi treba crtati!?
    Imaš TAG koji je uzeo nacrt Seikovog hronografa,prepravio ga i napravio svoj. Ni jedan jedini dio od 1887 ne pravi Seiko. To nisu isti mehanizmi i nije moguće mijenjanje dijelova sa jednog na drugi.
    S druge strane imaš Citizen koji stavlja u svoju najskuplju liniju,Campanola, swiss made LJP mehanizam.
    Kažeš swiss brendovi prave narukvice u kućišta u Kini. Može biti- ja još nisam vidio dokaz ali recimo da si u pravu.
    S druge strane(opet) imamo Seiko koji kompletne satove pravi u Kini,Maleziji,Indoneziji....i prodaje ih kao "made in japan".
    I šta ćemo sada!?
    Jel treba nekog od tih firmi razapinjati!?

  3. #123
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Uhvatili ste se u vrzino kolo.....nikada do sada ga nitko nije raspleo pa necete ni vi......to sto ono rade, ma rade kako oni hoce i tu im se ne moze stati na kraj. I nikada i nece.....
    Tacka....amen!
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #124
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ni ne pokušavam rasplesti- tako je kako je. Ovo što sam napisao su samo činjenice,iznesene rasprave radi. Ne branim nikoga jer nemam potrebe ,a ni efekta(briga njih šta mi ovdje kuckamo- ni ne znaju za nas).
    Edit:
    Evo sad čitam da će TAG izbaciti hrono turbion model sa cijenom od 15000 franaka! Biver je izgleda ozbiljno mislio kada su u pitanju cijene za TAG.
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (24.3.2015. u 15:56)

  5. #125
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Kako Hadžija zna da bude surovo realan....slažem se.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #126
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Tebi treba crtati!?
    Imaš TAG koji je uzeo nacrt Seikovog hronografa,prepravio ga i napravio svoj. Ni jedan jedini dio od 1887 ne pravi Seiko. To nisu isti mehanizmi i nije moguće mijenjanje dijelova sa jednog na drugi.
    S druge strane imaš Citizen koji stavlja u svoju najskuplju liniju,Campanola, swiss made LJP mehanizam.
    Kažeš swiss brendovi prave narukvice u kućišta u Kini. Može biti- ja još nisam vidio dokaz ali recimo da si u pravu.
    S druge strane(opet) imamo Seiko koji kompletne satove pravi u Kini,Maleziji,Indoneziji....i prodaje ih kao "made in japan".
    I šta ćemo sada!?
    Jel treba nekog od tih firmi razapinjati!?
    Ti nemas bas razumevanje znacaja dizajna? Da li mozes da pojmis znacaj dizajna? I da li mislis da je rad na cnc-u bitniji od dizajna? Ocigledno mislis tako pa bolje da se dalje ne raspravljamo jer se razilazimo u par vekova. Za tebe je bas apple iz naslova blesava firma jer samo dizajnira proizvode i pravi tehnicka resenja a kinezi kraljevi jer prave sve delove. Ti znas da apple ne pravi ni jedan jedini delic za svoje uredjaje vec 100% prave kontraktori? I sad su kinezi kraljevi a apple blesav jer ne zna da upali cnc?

    A za delove satova iz kine obidji wus, imas i skenove priznanica. A i nije neka tajna.

    Edit:

    Evo link za delove:
    http://forums.watchuseek.com/f20/gen...topics/1053699
    Poslednja ispravka: Wildboar (24.3.2015. u 16:26)

  7. #127
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Samo na kratko da se uključim. Tag je prećutao da je koristio Seiko dizajn, mehanizam kako god, čak je prema podacima sa neta u svojim publikacijama tvrdio: The Calibre 1887 is the fifth movement designed in-house by Tag Heuer. Razotkriven je. Onda su usledila objašnjenja kako je Seiko prodao IP (to bi trebalo da znači Intellectual Property- to nije tako mala stvar) Tagu. Ako tvrde da to nije Seiko mehanizam nego samo dizajn koji su oni opet redizajnirali zašto su uopšte bilo šta kupovali, ako je to sporedna stvar, jer sve su i onako sami napravili. Kada nešto nemaš ili ti je skupo da razvijaš onda kupuješ. Dakle itekako su koristili Seiko dizajn. Takođe Seiko im isporučuje , po jednoj verziji nekoliko delova koji su kako tvrdi Jean-Christophe Babin horološki manje bitni ( citiram: not major horological components), navodeći da su to "neke" ( citiram: some pins, screws or levers) osovinice, opruge i šrafovi. Dve su tu stvari meni čudne, prvo, ne postoje horološki ne bitni ili manje biti delovi ( ako postoje prvi put čujem za takvu podelu). Drugo ako mogu ceo mehanizam sami napraviti kako to da ne mogu horološki ne bitne šrafove napraviti. Nije valjda tolika muka napraviti šraf. Dakle i dalje nevoljno tvrde šta to tačno Seiko isporučuje. Takođe dosta toga se uopšte ne pravi u Tag-u niti im Seiko isporučuje jer kako tvrdi Jean-Christophe Babin imaju dvadeset dobaljača od kojih je 19 iz Švajcarske (podosta je to dobavljača). E sada da bi cela konfuzija bila još malo veća tehnički direktor Tag-a Stephane Linder tvrdi da se ugrađuje samo jedan Seiko deo ne želeći da navede koji je to deo.
    TAG Heuer 1887 Calibre: In-house Design? | The Home of TAG Heuer Collectors
    http://calibre11.wpengine.netdna-cdn...4-Movement.pdf

    Dimenzije su malo promenili kako baš doslovno ne bi bio Seiko mehanizam i kako bi mogli naplaćivati servis tj. kako Seiko delovi ne bi odgovarali ( to je moje viđenje). Ni delovi za 3133 mehanizam ne ležu na 7733 ali se zna čiji je to dizajn.
    Sve u svemu, po meni je sve počelo sa lošom namerom.
    Meni nisu ni odbili a sigurno ni privukli sa svom tom papazjanijom. Za moj ukus su starovremenski Heuer-i.

    Jel tema beše Apple pametni sat .
    Poslednja ispravka: skydrummer (24.3.2015. u 17:16)
    nokru likes this.

  8. #128
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Prvo da se izvinem: Čitao sam poodavno ovaj tekst od Babina i zaboravio sam na šarafiće od SII-a.
    Drugo: I da je 100% isti kao 6S,kakve veze ima servis? Jel to neko ima dijelove da servisira 6S osim onih u Japanu?
    Treće: Koja loša namjera? Jel to neko dobio smeće umjesto mehanizma?
    nokru likes this.

  9. #129
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Suviše je meni naivna ta priča ( a koliko vidim nisam jedini- računajući ovaj a pogotovo strane forume ) kako su sve sami napravili a samo neke "horološki nebitne" šrafiće, osovinice i polugice ne znaju kako da naprave pa im Seiko to isporučuje ili ova druga varijanta kako im Seiko isporučuje jedan deo ali neće da kažu koji je to deo. Naiva.
    I ako je sve to tako nebitno zašto kupiše od Seika IP? Takođe to što delovi nisu međusobno zamenjivi ne znači ništa u smislu preuzetog dizajna ili kako oni kažu IP. Već napomenuh, ni sa 3313 ne paše na 7733 ali se zna čiji je 3133 mehanizam u smislu dizajna. Uostalom davno je to sažvakana i razotkrivena priča da bi se svakih 6 meseci o njoj iznova debatovalo.
    Niko ne reče da je neko dobio smeće od mehanizma. Otkud od Seika smeće .

    Jel tema beše Apple pametni sat.
    Poslednja ispravka: skydrummer (24.3.2015. u 21:21)
    nokru likes this.

  10. #130
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Apple pametni sat

    Bas je ta tema i prava firma im se pridruzuje u smeru smart satova.

    Poredjenja radi, za omegin 8500 niko nije ni znao u kojoj je meri inhouse dok sama omega to nije objasnila:

    From interview with Mr. Jean-Claude Monachon, OMEGA’s Vice President of Product Development:

    In an admirable show of honesty, Mr. Monachon also cautioned us that although the calibre 8500/8501 are completely designed and developed within OMEGA Granges, it is dangerous to call the movement completely in-house manufactured. Without the help and assistant of Comadur, Nivarox, ETA and Frederick Piguet – all within the Swatch Group, the success of this calibre and the Deville Hour Vision model would not have been possible. The objective is to manufacture the complete movement and watch within OMEGA premises but at the moment, only assembly is done within the OMEGA compound.

    Kapiram ja da u opstoj eroziji morala ljudima dodje sve jedno ko laze, koga hvataju u lazi a ko je iskren. Radim u ozbiljnoj firmi i kod nas je moralno neeticki da neko umanjuje tudje zasluge ili ih neosnovano prihvata, zato i uzivam da radim u takvom okruzenju i sigurno da bih vise voleo da radim u omegi gde prepoznaju doprinos ljudi po zasluzi nego u tagu gde umanjuju doprinos seika jer ih je sramota to da priznaju ali ne i da koriste njihovo tehnicko resenje.

    Zao mi je sto sam nametao svoje shvatanje morala, to je uvek losa stvar na internetu i uvod u blesave rasprave. Ne bih se vise raspravljao o ovome jer je trosenje vremena kad se svede na poimanje sta je moralno a sta nije, valjda je to u svakome od nas drugacije i zavisi od sredine.
    Poslednja ispravka: Wildboar (24.3.2015. u 21:44)
    eee and nokru like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •