Strana 7 od 22 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #61
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Kamo da se i ja ubacim...

    Prvo, ovo mozemo da klasifikujemo u pametne satove zato sto u "idle" rezimu pokazuje vreme poput rucnog sata. Dodatne funkcije su bonus, ali zadovoljava osnovni kriterijum sata.

    Sad, posto je ovo Apple itekako ce se prodavati, najvise zbog fensera (ima ih mnogo, da se ne lazemo), drugo zbog bombasticnog marketinga koji Apple koristi na najbolji moguci nacin. Da li je bolji od bilo kog drugog pametnog sata? Verovatno ne. Da li ce se vise prodavati? Skoro sigurno.

    Pametni satovi ce itekako biti popularni u dolazecem periodu, a sad cu to i da argumentujem. Prvo i osnovno, nude odlicnu funkcionalnost. Nosis ga na ruci, a telefon u dzepu, i preko rucnog sata jednostavnim zakrivljenjem zgloba mozes da promenis pesmu, posaljes poruku, ocitas temperaturu, puls, nebitno sta. Pored svega toga, dosta ljudi voli da nosi nesto na zglobu. Medjutim, nemaju ljubav prema satovima onako kako je mi imamo, vec vise kao cist modni detalj. Sada im je ponudjeno nesto sto je veoma funkcionalno, a izgleda lepo. Sve to za relativno nisku cenu, imajuci u vidu prosecna primanja i cene ostalih gluposti na trzistu. Pametni satovi ce uskoro postati deo svakodnevice, i tu ima veoma malo sumnje.

    Ne mogu da kazem da volim Apple, koristim Android i licno mi je daleko drazi kvalitetan sat na ruci nego moderan pametni, ma koliko funkcionalan bio. Jednom sam napomenuo da cu ga nositi kada bude mogao stvarno previse, ako to uopste i ja docekam. Treba imati na umu to da ce ovaj sat mozda kupiti ljudi koji o satu nikada nisu razmisljali, a takvih je velika vecina. Apple nije vrhunski majstor pravljenja proizvoda. Medjutim, jeste vrhunski majstor marketinga (marketing je daleko siri pojam od reklamiranja), i ne zavaravajte se da pre ovog proizvoda nije sprovedeno opsirno istrazivanje o tome kakva je zainteresovanost trzista i kolike su ciljne grupe potrosaca. Namaknuce Apple dosta para ovde, bez sumnje.

    Jos jednom, ja bih licno radije za ove pare kupio Seiko, ili neki polovni Hamilton/Fortis, samo da je mehanicki automatik. Ali uzmimo recimo jos jedno 49 ljudi i dajmo im isti izbor. Najmanje 80% ce uzeti smartwatch.
    Serb likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #62
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Verovali ili ne, i dan danas ima ljudi koji ne nose mobilni niti zele da ga kupe, i to ljudi koji rade veoma ozbiljne poslove. Samo imam utisak da ce mehanicki satovi za deceniju-dve biti popularni koliko i danas nemati mobilni- bice takvih ljudi ali u debeloj manjini. Ako pominjemo klasiku, ne moze se reci da su odela danas popularna kao nekad, vise na istoku nego u zapadnim zemljama i cak i ona odumiru pod zeljom ljudi za komforom.

  3. #63
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Koji defetizam u komentarima, ja nisam nešto primetio da su ti pametni satovi popularni osim kod nekih geek klinaca. Mislim da je ciljna grupa ista kao i za Ice watch...
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #64
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Rasprava ide gde već ide ali ova rečenica me je slatko nasmejala. I kažeš nemaš predrasuda...
    Možda je izvučeno iz konteksta ali svejedno nasmeja me.

    Citat 5rovic kaže: Pregled poruke

    Ali dobre stvari se znaju, svajcarski sat, italijanske cipele, nemacki auto...Nemam predrasude...
    HADzI DALIBOR likes this.

  5. #65
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Zasto smatrate da ovo nije sat? Pa isto je moglo da se postavi pitanje i za digitalne satove koji su imali kalkulator kao funkciju npr, a danas bas takve satove mnogi skupljaju ..Ili kao sto je tiha pomenuo sa g-shock sa njegovim funkcijama ili sta cemo sa kvarcnim satovima koji imaju radio kontrolu i slicno...da i njih skinimo sa liste satova? A mogu da zamislim samo ljubitelje satova kad se pojavio kvarc verovatno su mislili tri puta gore nego sto mi mislimo o ovim pametnim satovima...

    Ja ovaj sat sigurno nikad necu kupiti ali ubedjen sam da ce prodavti kao lud ...Malo je onih koji razmisljaju kao forumasi velika vecina sat vidi kao modni dodatak i nista vise...zato se i prodaju toliko modni satovi, a zamisli sad kad im bude pisalo apple, sreci nikad kraja

  6. #66
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Serb,
    JAVI SE, JAVI SE...

    HADzI DALIBOR and Serb like this.

  7. #67
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat Heroes kaže: Pregled poruke
    @Punisher, da krenem nekim redom po tvom postu da odgovaram da ne bi zvucalo sve ovo konfuzno ...

    Sta znaci klasicni hipsteri , ja prvi koristim iPhone i po cemu sam ja hipster ili sta vec ?
    Konkurencija je cesto bolja...pre svega koja konkurencija???
    Sporis predrasude a nervira te sve u vezi Apple imena a vrlo verovatno da vecinu njihovih proizvoda nisi ni probao....i VW u principu nije nista vise od prosecnog auta, mozda cak i ispod proseka a Alfa se zaista kvari kako se prica, kad si se vec dotakao i te teme
    Prosecna cena iPhone 4s koji je izasao pre 3-4 godine je oko 280 eura (pricam o vakum pakovanju) to definitivno tezi nuli, samo zavisi po kojoj matematici...
    Sto se tice ostalih, android i wp telefona oni definitivno mnogo vise gube na vrednosti posle izlazaka njihovih naslednika ...
    I sto se uostalom tih padova cena tice, to je sve normalno ...verujem da imas automobil ...zasto si ga kupio kada ce mu cena posle par godina i nekoliko hiljada kilometara pasti skoro pa duplo ???

    Ti sve nekako vrtis pricu oko njihovog sata a ustvari cela poenta u tvom postu je da si napljuvao Apple i nista drugo nisi rekao...Motorola i Samsung i mozda jos neke kompanije na tom polju su isto izbacile "smart watch" zasto njih ne pomenu kao proizvode koji ce za 3-4 godine teziti nuli i zasto njihovi potrosaci nece "ostati verni praznjenju novcanika" ?
    Heroes,
    koristis iPhone, ali ja ne znam zasto si ga kupio, da li si samo poklonik necega sto je moderno ili ti realno treba jedan dobar smartphone da ga koristis za nesto vise od telefoniranja, poruka i ostalih chat aplikacija. Smartfon ne sluzi samo za kacenje na socijalne mreze i chat servise, za sta ga vecina koristi. Ja koristim Galaxy S4 za posao (doc, txt, xls, pdf), i osim AutoCAD-a i MS Projecta svemu mogu da pristupim sa telefona. Koristio sam kratko vreme i iPhone 4 i 5, a 6 mi je bio dobrih 2 nedelje kod mene od kolege kome je uleteo u iTunes loop kod update-a. Cupali smo ga na sve moguce nacine i kad je vracen na factory reset trazio mu je logovanje preko iCloud ID-a koji nije hteo da prihvati. Na kraju je kontaktiran Apple da bi se povratio ID. Telefon je kolega prodao i rekao iPhone vise nece da vidi. Toliko o savrsenom ispeglanom sistemu zvanom iOS.
    Konkurencija jeste bolja, nadji uporedne testove recimo Nexus 5 vs. iPhone 5 ili Nexus 6 vs iPhone 6 kada pricamo i najispeglanijim sistemima (native Android). Hardware je uvek bolji kod konkurencije. Da li iPhone 6 snima 4k video? Ne. Da li kod konkurencije ima vec brdo modela koji to rade? Da. Da li mogu da dodam SD karticu u iPhone? Ne. Treba da uzmem skuplji model ako hocu vise od 16 GB memorije, a da li SD kartica kosta koliko je i taj model skuplji kao pandan kod konkurencije? Naravno ne.
    Ostali koji su izbacili slicne proizvode nisu napravili pompu oko toga kao sto Apple pravi.
    U krajnjem slucaju, ja sam objasnio zasto nikad necu kupiti nijedan Apple proizvod. Ko mi kaze da iPhone nema konkurenciju odmah znam sa kim pricam. Apple proizvodi IMAJU konkurenciju i to po pravilu dosta povoljniju.
    Nisam dosao ovde da se svadjam sa Apple fanboy-ovima, ako uzivaju u Apple proizvodima verovatno ce i u ovome uzivati.
    Srecno.

    Lep pozdrav

  8. #68
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ne bih zeleo da me neko svati pogresno, ali kad ovo posmatram sa strane malo mi je smesno sve ovo, zapravo ne malo...

    Iako je ovo forum o SATOVIMA, retko ko se upusta u raspravu o istim sa ovakvim zarom, a jos manje su spremni da argumentuju svoje glediste, a kad se spomenu neki modeli telefona, bili oni dobri ili losi potpuno je svejedno, svi skacu kao opareni.
    vlajo and MMario like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #69
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ne toliko direktna veza sa temom koliko sa celim tehnoloskim razvojem:

    Apple pametni sat-550048_10152646605765562_715697006_n.jpg
    Priložene slike Priložene slike Apple pametni sat-albert%25u00252beinstein%25u00252bquote5.jpg  
    vlajo likes this.

  10. #70
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Pre svega iPhone sam kupio zbog dizajna i OS-a
    Desilo se da je android koji sam imao zavrsio o pod jer je zabagovao u momentu kada mi je bio veoma potreban
    Elem nisam nikakav apple fanboy...
    Pitao sam koju konkureniju zato sto uporedjujes iOS i Android...
    To su ti dva razlicita sveta koja nisu za uporedjivanje, a to sto ti i tvog kolega niste znali sta radite pa ste prilikom update-a zakljucali iPhone na iCloud je samo vasa greska i nicija vise...
    I ma koliko tebi tesko palo iOS je dokazano najbolje ispeglani OS....

    Uostalom ako hoces open source sistem uradis lepo jailbreak i mogucnostima nikad kraja...

    Elem nisam neki kompleksas koji pati od bog zna kojeg kompleksa pa mislim da je iOS zakon a sve ostalo ne valja nicemu...trenutno sam zagrejan za Xperiu Z3C i vrlo je moguce da cu u skorije vreme mozda i uzeti...


    I sto se tice ovog sata, meni je privlaci ama bas nikakvu paznju niti me iskreno ikako zanima, nego me je iznervirao tvoj nacin komentarisanja i cela poenta u njemu kako popljuvati apple najgore samo zbog toga sto postoji...

    Upis kolege @himmelstrider je pravi primer kako se treba izrazavati o necemu sto ne simpatises...

Strana 7 od 22 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •