Strana 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #31
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ovaj... ne bih da kvarim diskusiju, ali i satovi za fitness sa pomenutim aplikacijama (otkucaji srca, kalorije) i ostale vidove rekreacije već postoje. Na pamet mi je pao Suunto, a evo i šta nudi:
    See all Sports Watches - Suunto[]=6993&page=0

    Tačno je da se koristi, da ima kupce, ali nije izazvao revoluciju. Smart watch već postoji i prodaje se, ali nije mi poznato da je časovničarska industrija baš zbog njega ugrožena, nar ne u ovom trenutku.

    Konačno, do sada nisam uspeo da vidim nijedan argument koji bi išao u prilog tvrdnji da je ovo tehnološki napredak, već naprotiv - postojeća tehnologija je osakaćena, spakovana u malo kućište i učinjena nepodesnijom za upotrebu. Čak i kada bi se koristio za plaćanje, da li je lako uneti PIN na površinu od nekih 16 cm2 i izboriti se sa ostalim podacima koji će se slabo videti. Njime je teško i izboriti se sa CAPTCHA natpisom, a o ozbiljnijim stvarima i da ne govorimo. Kako bi bilo unositi PIN na ovako maloj površini? Ako uz sat ide olovka, gubi na lakoći upotrebe, a ako se PIN pogrešno unese tri puta, to će zadati glavobolju. Ako bi baterija i trajala onoliko koliko kaže Hadžija, ovo bi i dalje imalo navedene mane.

    Edit:

    Evo jednog Appleovog proizvoda koji je zvanično 'uginuo': http://www.b92.net/tehnopolis/gadget...&nav_id=898086

    Izgleda da ga je ubio iPhone.
    Poslednja ispravka: Neša (10.9.2014. u 15:50)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #32
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Punjenje baterije na nečemu što se zove sat ( makar i pametni ) na svaka tri dana po meni je nazadovanje ( sa stanovišta baterije ). Doduše sat nije meni namenjen tako da ko voli neka izvoli.
    DrAgod likes this.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Čak i kada bi se koristio za plaćanje, da li je lako uneti PIN na površinu od nekih 16 cm2 i izboriti se sa ostalim podacima koji će se slabo videti. Njime je teško i izboriti se sa CAPTCHA natpisom, a o ozbiljnijim stvarima i da ne govorimo. Kako bi bilo unositi PIN na ovako maloj površini? Ako uz sat ide olovka, gubi na lakoći upotrebe, a ako se PIN pogrešno unese tri puta, to će zadati glavobolju. Ako bi baterija i trajala onoliko koliko kaže Hadžija, ovo bi i dalje imalo navedene mane.
    Mislim da je ideja da se autentifikacija radi otiskom prsta ili nekom drugom biometrijskom metodom. Videcemo kako ce to sve izgledati u praksi kada sat bude na trzistu. Baterija je naravno najveci problem i mislim da to najvise koci citavu stvar.
    Poslednja ispravka: tiha (10.9.2014. u 15:56)
    DrAgod likes this.

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    ne želim da neko shvati da trolujem, ali ako mi zazvoni telefon, i najverovatnije ću se na kraju na njega i javiti, koja je svrha da prvo na satu pogledam ko me zove, kad ću svejedno to videti prilikom vađenja telefona iz džepa? Takođe, ako ću na sms ili email odgovoriti na telefonu/tabletu jer mi je nezgodno da to uradim na mikro ekranu ili pak neću da kao budala na sred ulice diktiram tekst u sopstveni zglob, zašto bih uopšte taj sms/email čitao na satu, a ne na ekranu telefona /tableta? Sat koji samostalno može da funkcioniše (ima microSIM slot) mi donekle može imati smisla, ako zamenjuje telefon, mada je opet nepraktičan. Sve ostalo mi je potpuno besmisleno, na nivou onih ljudi što idu ulicom sa bluetooth slušalicom u ušima, a obe ruke im slobodne. Tako ja to vidim. Jedinu pravu primenu koja i trenutno ima svrhu je merenje pulsa/skupljanje parametara pri vežbama. Ali za to ima gomila onih fitness narukvica koje se sinhronizuju pute bluetootha.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ne bih Apple watch nazvao revolucijom nikako, ali da postoji napredak, postoji. U pitanju je način komunikacije između uređaja i korisnika - npr. vibracija u levom ili desnom delu sata koja kazuje da li treba skrenuti levo ili desno kada se korsiti navigacija. Ovakve stvari, iako deluju banalno, kasnije postanu osnov za dalji razvoj.

    Takođe bitan deo napretka je taj što je integracija sa ajfonom potpuna i što omogućava dalja unapređenja i integraciju. Cela Apple taktika se zasniva na ovome!

    Od konkurentskih uređaja sam imao prilike da probam Samsung Galaxy S3-4-5 u kombinaciji sa njhovom verzijom pametnog sata i nije ništa spektakularno. Apple watch me sa te strane interesuje jer želim da napravim kvalitativno poređenje. Do sada od Samsunga sam bio zadovoljan jedino Bada operativnim sistemom. Sve na Androidu je nekako nedovršeno i bagovito.

    Treba probati svakako - ovo nije sat već gedžet poput ranih watch-mp3 plejera sredinom '90. koji su fenseri furali umesto vokmena. Što se mene tiče i tada sam, kao i sada, vokmen tip


    @Neša Apropo iPod uređaja - imao sam pre 10 godina verziju od 30GB. U to vreme nisam vozio kola, slušao sam muziku gde god da krenem i bio mi je potreban i nisam žalio parice(oko 200USD u SAD) da bih uživao u najboljem zvuku koji je tadašnji mp3 plejer mogao da pruži. Od kada svuda idem kolima, slušam radio, čak ni mp3 plejer ne korstim. Kada šetam, mahom sam sa porodicom pa mi muzika ne treba Vremena se menjaju a sa njima i potrebe
    Poslednja ispravka: DrAgod (10.9.2014. u 21:03)
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ništa, ama baš ništa pametno upotrebljivo ne donosi smart sat.
    O nekoj revoluciji nema ni govora.
    Čista igračka za klince(ponavljam se i ponavljam).
    Za 5,10,20,30 godina ukoliko nešto slično bude u stanju raditi sa hologramom(ali nešto slično) i imati pristojnu bateriju - onda će biti druga priča(mada je vazda pitanje pouzdanosti).
    DrAgod likes this.

  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    To će ti, Hadži Dado, pre biti neka verzija Google Glasses - što bi mi više odgovaralo od bilo kog sata jer na ruci nema upražnjenog mesta

    Za 30 godina će mi trebati iLifeSupport, uređaj za lakše održavanje u životu
    HADzI DALIBOR likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Neka sloze ovako nesto pa cu mozda biti zainteresiran.. a la monaco 69



    S jedne strane neka bude mehanicki sat, ma ajde neka je i kvarc. S druge display sa gadget forama. Naravno neovisni jedan o drugome..

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    ...ako mi brat pošalje ovo na poklon iz Kalifornije neću se buniti...
    Shmizla, HADzI DALIBOR and Neša like this.
    vezba stvara majstora

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat GIvan kaže: Pregled poruke
    ...ako mi brat pošalje ovo na poklon iz Kalifornije neću se buniti...
    Smart family, Made in Serbia dokaz da na ovim prostorima ima inteligencije
    GIvan likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •