Strana 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 103
Like Tree220Likes

tema: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

  1. #41
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Kolega Waldi,

    Sve ja to razumem ali ti jednostavno non-stop mešaš entry razrede sa višim razredima. Obično časovničarstvo sa luksuznim.

    Pominješ Tag sa kvarčnim mehanizmima, koji je potpuno entry. Ne znam, zašto te ne navedeš prilikom pisanja, da oni neiskusni čitaoci znaju o čemu se priča, a ne da imaš u mislima Tag sa kvarčnim mehanizmom, pa onda ga upoređuješ sa Seiko Presage, koji je sasvim druga priča. To dvoje se ne meša. Ako želiš uporedbu onda uporedi taj Tag sa kvarcom sa Seiko kvarčnim modelima ili Citizenom. O tome možemo uvek raspravljati. Da, i ja ću stati ovde na stranu Seika i Ciitizena jer u tom razredu mogu, da ponude mnogo više. Usput, Tag sa G10 plastičnim mehanizmom ne bi smeo, da postoji, jer Tag Heuer nije član grupacije. Možda grešim, pošto ne pratim nešto kvarčni entry razred ali verovatno si video neke starije modele satova. Tag u svojim kvarc satovima, koristi Ronda mehanizme.

    Uglavnom, ne možeš na osnovi entry razreda donositi uopštene zaključke za ceo brand.

    Ne znam, čemu misli o Tag Heueru u temi o ETA i Seiku mehanizmu. Što se mog ličnog iskustva sa Presage Seikom od 2.800 €, nisam hteo, da ga iznosim javnosti, jer verujem, da su kvarovi, koje sam imao na tom satu isključivo posledica jednog pojedinog primerka i ne uopštena posledica celog branda. Svakome se može to desiti u bilo kojem razredu i nema potrebe na osnovi ličnog i usamljenog gorkog iskustva javno pljuvati po celom brandu. Ponavljam još jednom, moja ljubav prema Seiku se nije ohladila zbog tog iskustva nego, zbog politike ovog brenda.

    Slično radiš i sa Seiko 5 i Rolexom. Onda bi mogao to sa svakim satom, jer svaki od njih meri vreme i pokazuje ga i sve ono što si naveo u tvom izlaganju o toj temi. Ali dok ne shvatiš ili bolje rečeno prihvatiš, da baš taj drugi deo, kojim zaključuješ misao pravi tu ogromnu razliku u pristupu brendu i ceni, onda možemo potrošiti sve vreme uzalud vrteći se uvek u istom krugu.

    I molim te, nemoj kriviti luksuzne brendove, što ti ne možeš priuštiti kupovinu njihovih satova. Nisu krivi oni. Možda je to okolina u kojoj živiš, koja ti za tvoje znanje i stručnost u poslu koga radiš ne daje nagradu, koju zaslužuješ. Cene satova su uvek posledica događanja na tržištu. Ako se ne varam, radiš na področju pedagogije. I ti, kao i tvoj kolega u Švedskoj ili Norveškoj radiite jednak posao, učite i odgajate mlade ljude i prenosite im svoje znanje. Nije kriva Omega ili Roleks, što je kolega u Norveškoj, koja verovatno ne odstupa u poslovnoj profesionalnosti, pet ili više puta bolje plaćen od tebe. Ne treba gnev za tu nepravdu usmeravati prema proizvođačima luksuzne robe.

    I na kraju, možemo mi sve ovo okretati na milion načina ali jasno se vidi, da ova tema nije priča o ETA 2824-2, nego o Seiku i još jednom pokušaju nekih njegovih poklonika, da ga veštačko dignu u razred, u koji ne pripada.

    Sve ovo me podseća na fanove Rogera Federera i njihova vatrena izlaganja, da je on najbojlji svih vremena.
    Kada je imao više od 5 Grand Slam trofeja prednosti pred Nadalom i Noletom, tada su tvrdili, da je samo broj osvojenih Grand Slamova i broj provedenih nedelja na prvom mestu, ono što je važno. Turniri Master Serije 1000 u kojima je odlučno zaostajao za dvojicom rivala su za njih bili potpuno besmisleni, kao i činjenica da sa obojicom ima negativni skor u međusobnim duelima.

    Kada su mu se približili na 1 ili 3 grand slama i kada je Nole došao samo na pole godine od obaranja rekorda po broju nedelja provedenih na prvom mestu, te da su ga obojica izjednačila po godinama zaključenih na prvom mestu sezone, onda su počele priče, da i sve to više nije tako bitno, jer je Rodžer najbolji u istoriji, zato što igra najlepršaviji i najlepši tenis i što na terenu može praviti poteze o kojima Rafa i Nole mogu samo sanjati.

    Da, po toj logici bi Michael Jordan bio samo vodonoša Harlem Globetrottersima.
    RUS, vlax, Alexander and 4 others like this.

  2. #42
    Mlađi član
    Član od
    26.10.2012.
    Poruke
    91
    Lajkovi
    688
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Ovo zaista ne razumem. U svakom upustvu za ETA mehanizam je opisan postupak ručnog navijanja.
    Evo, jednog koji se odmah nađe na netu.
    http://markcarson.com/ID/Instruction...A%202824-2.pdf

    Lepo piše, da se navije sa rotacijom od 30 zavrtaja. Ne 300 nego 30.

    Gledam uputstva, koje imam za Davosu Terrnos, koju pokreće ETA 2824-2. Tamo lepo piše: 10 to 15 rotations.
    Takođe uputstva za još jedan sat, koji posedujem sa ETA 2824-2. Sector Sharkmaster: tamo 10 to 20 rotations.

    Tako, da nije istina, da ETA o tome ne obaveštava svoje kupce. Svako, ko se pridržava ovih upustava, na satu, koji se redovno servisira neće imati nikada problema sa ručnim navijanjem.
    Čak i u upustvima za Seiko, koje je kolega postavio, lepo piše, da je za pokretanje sata potrebnih 20 okretaja. Ne 200 nego 20.

    Sudeći kvalitet mehanizma, koji može više da podnese, silovanje sa neprestanim navijanjem je stvar diletantizma i ne pažljivog odnosa prema satovima.
    Jedno pitanje, zar sa 30 okretaja nismo navili sat skoro do kraja? Nemam ni jedan automatik da rucnim navijanjem, ali ako je uopste za poredjenje, mislim da se Doxa navijac koju imam, potpuno ili blizu potpunog navije da 30 okretaja. Bas cu da probam kad dodjem kuci.


    Sent from my LG-H440n using Tapatalk

  3. #43
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ne, nema potrebe za rađenja modifiikacija, pošto se ETA 2824-2 proizvodi u 4 razreda. Longines je uglavnom koristio Top Grade ili Chronometer varijantu.
    U sadašnju kolekciju umesto ETA 2824-2, ugrađuju L888 kalibar, koji bazira na ETA A31.L01. Razlog je što se žele približiti modernim trendovima sa povećanjem rezerve snage. L888 ima 65 sati rezerve rada i nešto manju frekvenciju (25.200 b/h).

    Inače imaju modele, koje su modficirali. Model Lindbergh Hour Angle Watch je dosta modificirana ETA A07.111 ili čak kvarc model Roland Garros 1/100, kod kojeg su modificirali ETA 251.264 na takav način, da iz 1/10 sekunde, sada L440 hronograf meri vreme do 1/100 sekunde tačno.


    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    A Longines dali u svom kalibru radi bilo kakvu izmjenu u odnosu na Eta2824-2 osim što potpiše i išara rotor?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  4. #44
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Da, sa time se sat navije skoro do kraja. U ovom uputstvu je navedeno, takoreći maksimalno navijanje, koje nije potrebno, ako sat posle navijanja ide na ruku. Dovoljno je 10 okretaja i sat će da krene. Opet, ako je stajao duzi period (mesec dana i više), ponekad je potrebno nežno, vrlo kratkotrajno tresenje, samo toliko, da se pokrene sekundara.


    Citat Misha V kaže: Pregled poruke
    Jedno pitanje, zar sa 30 okretaja nismo navili sat skoro do kraja? Nemam ni jedan automatik da rucnim navijanjem, ali ako je uopste za poredjenje, mislim da se Doxa navijac koju imam, potpuno ili blizu potpunog navije da 30 okretaja. Bas cu da probam kad dodjem kuci.


    Sent from my LG-H440n using Tapatalk
    bokanegra likes this.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Ne, nema potrebe za rađenja modifiikacija, pošto se ETA 2824-2 proizvodi u 4 razreda. Longines je uglavnom koristio Top Grade ili Chronometer varijantu.
    U sadašnju kolekciju umesto ETA 2824-2, ugrađuju L888 kalibar, koji bazira na ETA A31.L01. Razlog je što se žele približiti modernim trendovima sa povećanjem rezerve snage. L888 ima 65 sati rezerve rada i nešto manju frekvenciju (25.200 b/h).

    Inače imaju modele, koje su modficirali. Model Lindbergh Hour Angle Watch je dosta modificirana ETA A07.111 ili čak kvarc model Roland Garros 1/100, kod kojeg su modificirali ETA 251.264 na takav način, da iz 1/10 sekunde, sada L440 hronograf meri vreme do 1/100 sekunde tačno.
    A šta je sa L633, mislim da je on Elaborate varijanta. Znači on je samo ukrašen 2824-2?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ocigledno isapde i da sam ja na strani Seikovih mehanizama
    , ali je istina da nisam, naravno da bih i sada vise voleo etin mehanizam u satu, kao sto mi i 6498 stoji pored kreveta u noci, zna se zasto ali prosto ja sam morao reci sta se meni desilo sa 2824, problem je sto se ja ne secam da sam ga uopste navijao, a kamoli "silovao" kao sto Haifisch23 misli. Ali posto se desilo to sto se drailo, a desilo se, moram krivac biti, jel nema logike da se desilo samo od sebe. To naravno ne znaci da je mehanizam losiji od 4r, niti sam ja u bilo kom trenutku hteo to reci. A clanovi koji su na strani Seika, verovatno su povuceni cinjenicom da je u proslosti u neki seiko5 ubacivan mehanizam koji je radio i radi jos uvek u mnogo slucajeva bez greske i servisa, pa sto vise vreme odmice sve vise je izvesno da ni 7s nije nista manje izdrziv. Kakav je taj 4r samo ce vreme pokazati, al to opet nikako ne ne znaci da je izdrzivost mehanizma odlucuje koji je najbolji.

    Pozdrav od bivse, cak nije ni bio toliko esteski los kao sto sam rekao
    Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2-imag0008.jpgSeiko 4R35 vs ETA 2824 - 2-imag0007.jpg
    Poslednja ispravka: bezbi (17.4.2020. u 16:20)

  7. #47
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Bilo je mnogo nebrojenih rasprava na tu temu, da li je u Conquestu Elabore ili Top Grade?

    Evo jednog priloga iz koga se može zaključiti, o čemu se radi. Zaštita od udaraca je Inabloc, što znači, da se radi o Elabore razredu. U Top grade se ugrađuje Etaschoc.

    Znači, da se radi o dekoriranom ETA 2824-2.
    https://onatelier.co.uk/longines-hyd...2824-2-service


    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    A šta je sa L633, mislim da je on Elaborate varijanta. Znači on je samo ukrašen 2824-2?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Kolega po satovima Bezbi, ja imam odlično iskzstvo sa ovom etom. Vozio sam biciklo 2 godine i po lošim terenima, sve dok se korona na bazelu Hydroqonqesta nije odlijepila. Sajdžija je rekao da nisam normalan i da koristim G-shock za biciklizam a ne automatic. A 2824-2 i dalje kuca tačno, kao prvog dana.
    Sa Eta 2892A2 nemam tako "neuništiva" iskustva, za 6 godina išao je 2 puta u ovlašćeni servis zbog " ženske" osjetljivošti, iako je, ruku na srce, postizao mjesečnu tačnost skoro kao kvarcni sat. Ali ovo moje iskustvo je vjerovatno posledica pojedinačnog primjerka a ne svakog tog mehanizma.
    Ja sam u svakom slučaju poklonik 2824-2. Možda jeste manje precizan ali je po meni pouzaniji. Pored toga se i lakše navija, tako da i ako ima deklarisanih 38h (vs 42 kod 2892A2), čak i kratko dnevno nošenje ga navije da ne stane, za razliku od 2982A2.
    Ne znam jeli off teme ali moje iskustvo sa zaista svakodnevnim nošenjem ova 2 mehanizma.
    Prije tlnjih sam makar 15 godina nosio Longines automatic iz 70-ih godina, isto 25rubina ali ne znam koji mehanizam, dal ETA2824 ili neka druga. Uništio sam ga morskom vodom ali i dalje radi, iako ima skoro 50god.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    bezbi and Haifisch23 like this.

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Danas sam pravio malu probu, u skladu sa pričom o pokretanju praznih automatika, obzirom da su mi se, usled ove "kolere", svi ispraznili, i rezultati su zanimljivi. Da bih pokrenuo nekoliko ETA nehanizama, 2824 i 2836, bilo mi je potrebno 5 do 7 laganih okreta krunice. U tom rangu su bili i ETA Valjoux, kao i Sellita 500. Ono što me je iznenadilo je da Sellite SW 200, inače klonovi ETA 2824, nisu mogli lako da se pokrenu navijanjem, bilo je potrebno 20 do 30 okreta krunice da bi počeli da rade.
    Ono što je interesantno, to je da je pominjani 4R35 se pokrenuo pri samoj pomisli na navijanje, čim sam dotakao krunicu, na prvo navijanje, sat je proradio.
    Ovim, naravno, niti poredim, niti stavljam u ravan pomenute mehanizme. Više puta sam pominjao da je moje mišljenje da su Japanci, Seiko posebno, najbolja kupovina, posebno na sivom tržištu, u rangu do 300 evra. Viđao sam i skuplje i mnogo skuplje Seiko satove, ali se nikada nisam odlučio da platim npr. četvorocifren iznos u evrima za njih.
    Ima više razloga za to, ali u rangu skupljih satova sam uvek davao prednost Švajcarcima.
    RUS, bezbi, chuck and 2 others like this.

  10. #50
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Urech. Vidim, da nije loše izdržao opisanu torturu.
    Postoji jedna zanimljiva priča u vezi sa ovim brendom. Adolf Urech je bio zlatar iz Neuchatela, koji je 1943 registrovao brend, gde je u vlastitoj radnji pored dragocenog nakita prodavao i satove, koje su mu radili razni švajcarski proizvođači i brendirali kao Urech. Imao je nekoliko zapaženih modela, pozlaćeni hronograf iz 1956 godine sa Valjoux 22C, Dive Crhonograph iz 1969 sa Valjoux 7734, Diver Navy iz 1970 sa ETA 2782 a posebnu pažnju predstavlja Chronograph Diver sa pepsi bezelom, koga pokreće Valjoux 7736. Ovaj model je za Urech razvio čuveni Marvin ali se zbog visoke cene nisu dogovorili za nastavak suradnje, pa postoji samo nekoliko satova, koji predstavljaju izazov među kolekcionarima.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	6708196c_xxl (1).jpg
Viđeno:	478
Veličina:	120,9 KB
ID:	147762




    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Ocigledno isapde i da sam ja na strani Seikovih mehanizama
    , ali je istina da nisam, naravno da bih i sada vise voleo etin mehanizam u satu, kao sto mi i 6498 stoji pored kreveta u noci, zna se zasto ali prosto ja sam morao reci sta se meni desilo sa 2824, problem je sto se ja ne secam da sam ga uopste navijao, a kamoli "silovao" kao sto Haifisch23 misli. Ali posto se desilo to sto se drailo, a desilo se, moram krivac biti, jel nema logike da se desilo samo od sebe. To naravno ne znaci da je mehanizam losiji od 4r, niti sam ja u bilo kom trenutku hteo to reci. A clanovi koji su na strani Seika, verovatno su povuceni cinjenicom da je u proslosti u neki seiko5 ubacivan mehanizam koji je radio i radi jos uvek u mnogo slucajeva bez greske i servisa, pa sto vise vreme odmice sve vise je izvesno da ni 7s nije nista manje izdrziv. Kakav je taj 4r samo ce vreme pokazati, al to opet nikako ne ne znaci da je izdrzivost mehanizma odlucuje koji je najbolji.

    Pozdrav od bivse, cak nije ni bio toliko esteski los kao sto sam rekao
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMAG0008.jpg
Viđeno:	132
Veličina:	65,5 KB
ID:	147760Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMAG0007.jpg
Viđeno:	142
Veličina:	232,0 KB
ID:	147761
    bezbi and piksi like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •