Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 103
Like Tree220Likes

tema: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

  1. #81
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Sretan Vaskrs svim članovima foruma koji slave.
    Haifisch23, kolega iz mog životnog iskustva a život me na žalost tjerao i preko brda i planina shvatio sam da jedna stvar u životu ima prava vrijednost. To je onaj mali osmjeh koji se pojavi ljudima na licu, trenutak sreće. Ako taj sat ( kopija ) ili šta već uspjeva da navuče taj osmijeh onda je on vrijedan plaćenih para. Meni je moj radni kolega svedjanin pitao: da li me je život bolji sa tolikim satovima. Shvatio sam u momentu da nije ali sam shvatio da mi moji satovi navuku poneki osmjeh.
    Ja sam najsretniji bio kad sam kupio moj prvi auto, kanta bukvalno rečeno. Ljudi ja sam njega toliko prao da sam uspio i hrdju sanirati. Danas imam auto kome točkovi vrijede koliko taj moj prvi auto. Oprao sam ga samo jednom, izgleda kao da svinje švercam.
    Nekog će kopija Rolexa obradovati vise nego nekog pravi Rolex i mislim da je to smisao života.
    Sta da radi neko ko silno želi i svidjamu se jedan sat ali zna da ne postoji mogućnost da ga kupi. Ako će ta kopija ili polukopija učiniti njega sretnim to onda vise nije kopija već nešto sto čini jedno biće sretnim.
    Poslednja ispravka: Ivke1 (19.4.2020. u 10:30)
    eee, Baron, Zorg and 1 others like this.

  2. #82
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Svi smo mi samo pojedinci, koji smo članovi neke zajednice, nekog društva. Verovatno je svima nama cilj, da živimo u što boljem društvu sa što višim moralnim vrednostima. Puno nas je, koji imamo decu i siguran sam, da ne grešim, kada kažem, da svaki roditelj želi dete ostaviti u što zdravijoj i boljoj okolini. Verujem, da nas ima puno više, koji želimo da naša deca odrastu u ljude, koji će sačinjavati zajednicu, gde će vlastiti rad, vlastiti trud i znanje imati prednost pred neznanjem, lenjosti i traženjem prečica, kako bi se što više ugrabilo na tuđi račun. Nadam se, da većina od nas želi, da mu dete odrasta u društvu, gde će originalnost biti cenjena a faliskovanje u bilo kojem obliku biti negirano.
    Kao što bih voleo, da moji sinovi diplomiraju sa diplomskm radom, koji će biti plod njihovog vlastitog i stečenog rada, nego prepisivanjem nekog već postojećeg dela u koji je neko drugi uložio svoj trud i svoje znanje, tako bi mi puno draže bilo, da taj osmeh o kome pričaš kolega Ivke, na lice mlađeg sina, koji već sa deset godina sa velikom radoznalošću stupa u svet satova, izmami Orient nego Steinhart Ocean 1. Neko će reći, ma važno da je on diplomirao i nije važno na koji način, kao što ti kažeš, da je važno, da se radi o osmehu i da je svejedno, da li taj osećaj sreće dolazi od npr. kopije Rolexa. Nikako ne mogu, da se složim sa time i nadam se, da si to napisao samo u želji, da naglasiš taj osećaj sreće. Ne verujem, da je važan samo cilj, nego da je u najmanju ruk jednako važan i put do njega.

    Kao što u ovim teškim danima, nedeljama i mesecima ostajemo kod kuće ne samo zbog toga, da bi sačuvali vlastito dupe, nego da zaštitimo i one članove naše uže i šire zajednice, koji ne bi uspešno podneli susret sa zloglasnim virusom, tako moramo brinuti i za kvalitet društva u kome živimo. Ne sme jedan osmeh zaraženog pojedinca, koga bi izlazak iz kuće potpuno usrećio imati prednost pred sudbinom drugih ljudi oko sebe. Tako i u svetu satova originalnost mora uvek imati prednost pred kopiranjem i ubiranjem plodova sa tuđeg drveta.

    Ja sam potpuno svestan, da moji postovi dižu pozitivne emocije i verovatno puno više negativnih tenzija i da cena za to može biti ono što je kolega Nešoni napisao, da ću na kraju ugažen u prah i prašinu. Time se ne opterećujem, na kraju krajeva uvek mogu otići na neki drugi forum i tamo potražiti odgovarajuće saradnike. Ali čvrsto verujem u to, da oni koji su godinama stekli određeni nivo znanja i iskustava, da ga moraju podeliti sa drugima. Pa zato, ako sam sa svojim pogledima na Steinhart bar jednog trenutnog ili budućeg člana podstrekao na to, da pažnju i istraživanje preusmeri na Orient, Candino, Atlantic, Tissot, Certinu, Mido i Hamilton, do čijih originalnih dela može doći sa jednakim ili sličnim vrednostnim ulaganjem kao u copy/paste Steinhart, onda moje učešće na ovom forumu nije bilo uzaludno.
    Isto tako verujem, da ako sam bar jednog sadašnjeg ili budućeg člana ovog foruma ili samo vanjskog pratioca naših postova, upozorio, da je ceo entry level i 90 % affordable razreda Seika sačinjen od robotsko napravljenih satova i da takvi satovi nisu samo jeftini u nominalnom smislu, nego zbog toga imaju i nešto nižu horološku vrednost od tradicionalno napravljenih satova, onda ni u tom segmentu moje članstvo na ovom forumu nije bilo uzaludno. Na kraju krajeva, sam uvek ukazao, da je reč o kvalitetnim satovima u razredima, kojima pripadaju.

    Ja svoje učešće na ovom forumu ne shvatam kao misiju moralnog propovednika i žao mi je, što neke istina boli. Ali zbog toga ne sme ostati sakrivena. Sve napisano nisu bili samo moji lični stavovi, nego zbir postojećih stvarnih činjenica.
    Znam, da sam postovima uzdizao talase negodovanja i osuda ali sam isto tako ubeđen, da sam na kraju krajeva ipak doprineo određenom kvalitetu ovog foruma. Jer šta ti vredi znanje, ako ga ne prenosiš na druge. To nije samo privilegija nego i dužnost čoveka. Zato smo svi dužni, da se potrudimo, da ono ne ostaje samo u našim vlastitim glavama. Uvek možemo izabrati nonšalantni i hebivetarski pristup, koji napominje kolega Nešoni ili zagristi u kiselu jabuku i potruditi se, da budemo korisni, pa makar i na onaj najbolniji način.
    Ja dobro znam, da postoji više načina ljubavi u horologiji ali postavjanje originalnosti u isti razred sa polufalsifikatima, svakako ne bi trebalo, da se često nalazi na stranicama ovog foruma.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (19.4.2020. u 13:17)
    eee, RUS, dule bg and 4 others like this.

  3. #83
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Kolega, niko nikada nije osporio istinitost tvojih cinjenica, i ne verujem da ikoga ima bilo kakva istina po tom pitanju da kako kazes ''boli''. Taj osecaj srece o koji je Ivke1 pominjao je samo jedan u nizu mnogobrojnih socijalnih aspekata po kojima se upravljamo i zivimo. Materijalni ugao koji je kod mene ispao kao dominantan u ovoj raspravi, takodje je cinjenica koju ti stavljas na neko drugo ili trece mesto, a po svojoj sustini, on je po mnogim parametrima zivota, a posebno proizvodnji satova na prvom mestu. Mi mozemo sanjati o boljem svetu, raditi da on bude bolji, ali na kraju ce taj materijalni aspekat koji sam pominjao da presudi i da stvar napravi ovakvom kakva jeste. Da je i put do cilja vazan, vazan je, ali sve se nakon penjanja na tron zaboravlja, pa i sam put. Ti verovatno imas drugaciju perspektivu jer si materijalno blizi lux-u od velike vecine nas, pa mozes sebi dati slobodu i da stavis ljubav kao apsolutno prvo mesto, ali to je opet tvoja pozicija, i pozicija ljudi slicnih tebi. A ne treba da ponavljam reci hvale za tebe.
    Cini mi se da kada bi neko ko i nije ljubitelj satova citao tvoj zadnji post, pomislio bi da si naivan u shvatanju sveta i kuda smo otisli. Zasto sam ja podrzao Steinhart (iako sam ga i kritikovao), zato sto postoje ljubitelji satova koji zele neki kvalitet koji sebi mogu da priuste, a koje sam brend dopusta za dat novac. To ga ne svrstava u istu klasu sa lux-om i ne dovodi uopste pitanje originalnosti u plan. Ja sam pricao o tome iz ugla kako svet ide poprilicno naopacke, pa recimo jedno dete nosi fake G-Shock ili neki covek Steinharti i pevaju od srece, dok bogata deca instagrama originalne G-shokove razbijaju cekicima i pale ih radi zabave, a imaju i sve zive kolekcije drugih brendova, originalne modele, a ni ne znaju gde su rodjeni ni gde se nalaze, vec imaju samo novac. Brendovima koji te satove prodaju su to musterije bez obzira na njihovo znanje o svemu, dokle god brendovi zaradjuju od njih, a brendovi to koriste pa dizu cene, koje platezno sposobni i placaju, pa se cini da ih podrzavaju u podizanju cena. Dok ce onog iskrenog i srecnog coveka sa nizom klasom ili omazom, ili kako si rekao polufalsifikatom, pljuvati i prikazivati kao svog neprijatelja, a zapravo im je prijatelj. Pateku je Dusan Tadic apsolutno primamljiviji u svakom smislu, nego recimo ti. ''Tebe ce kao poznavaoca u najboljem slucaju potapsati po ramenu, a njega ce pozvati na sampanjac i dati mu i poklon posle uspesne kupovine, bas kao sto bi i tebe da si na njegovom mestu.'' Umetnost sve manje stanuje kod materijalnog, i preti da izumre. Licno sam se uverio, jos od kada sam pre par godina bio zgrozen da je dopusten koncert kafanskih narodnjiaka u Narodnom pozoristu u Beogradu, dok se pred TV kamerama organizator pravdao recima ''ne razumem u cemu je problem, ja sam sve unapred debelo platio''. Novac u kombinaciji sa neznanjem je rusilac tog boljeg sveta znanja i lepote... Tzv. snobovi dominiraju u velikoj meri kada je lux u pitanju. Ti se ne mozes svrstati u njih ni pod kojim slucajem, ali mislim da te tvoj materijalni i drustveni okvir u kome zivis ogranicava da pogledas i tim ocima. A za ljubav i znanje svaka cast!
    Ivke1 likes this.

  4. #84
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ovaj neobičan period ( ne želim da kažem težak ) provodimo uz ovaj svima nama dragi forum i skačemo sa teme na temu pa ću se i ja usuditi da postavim pitanje našem kolegi Haifisch23. Znam da ću nastradati jer na Forumu je sasvim drugo mišljenje ali moj utisak je takav i ne mogu mu se oteti. Zašto je Tag Heuer toliko podcijenjen. Imam Tag Heuer Carrera calibar16 CV2010 i Breitling superocean A17391. Ono sto ja vidim između ova dva sata je da su drugačiji, različite namjene ali ne vidim ni po čemu da je Breitling kvalitetniji. Poredjenju ova dva sata i Daytone razlika se vidi ali između njih ja je ne vidim.
    Postujem tvoje mišljenje i zato sam postavio direktno pitanje, takodjer drago bi mi bilo čuti mišljenje i drugih članova. Ima jako puno znalaca na ovom forumu i drago bi mi bilo da razmjenimo iskustva.
    Pozdrav.
    Waldi likes this.

  5. #85
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ja bih mogao mozda nesto da napisem i da ima velikog smisla, ali mislim da ce citirani kolega da da astronomsko bolji odgovor od mog kada je ova klasa u pitanju. (a i za sasvim sigurno sve ostale klase)

  6. #86
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Ja bih mogao mozda nesto da napisem i da ima velikog smisla, ali mislim da ce citirani kolega da da astronomsko bolji odgovor od mog kada je ova klasa u pitanju. (a i za sasvim sigurno sve ostale klase)
    Waldi, drago bi mi bilo čuti tvoje mišljenje i naravno drugih članova foruma. Zašto sam pokrenuo ovo pitanje. Cijene polovni TH su bas niske i možda je to šansa mnogima da dodju do dobrog sata za ok cijenu. Ja umalo nisam prodao moj TH, sad kad sam ga uporedio sa Brajom nema šanse. Ne kažem da je bolji da me neko ne bi pogrešno shvatio.
    Waldi likes this.

  7. #87
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ova tema mi je bila interesantna do neke 3-4 strane, posle je otišla više u filozofiju, metafiziku, dijalektiku... nego o priči mehanizmima satova.
    chuck, Zorg, Waldi and 1 others like this.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  8. #88
    Član Avatar korisnika aviator
    Član od
    1.12.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    342
    Lajkovi
    1241
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Od tog se više zaradjuje, nego od mehanizama.
    Waldi likes this.

  9. #89
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Trebalo bi otvoriti posebne teme za sva ova druga pitanja i rasprave. Slazem se apsolutno...

  10. #90
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Bilo bi ok da moderator od onog momenta kad tema kreće pogrešnim smjerom prebaci na neko drugo mjesto. Ljudi su toliko dobro objasnili odredjene mehanizme jedino još da su počeli da ih rastavljaju. Poslije toga tema je krenula na drugu stranu mada ja mislim da i u tim postovima ima dosta toga pametnog da se procita.
    mezzano and Waldi like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •