Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 44
Like Tree39Likes

tema: Automatik mehanizmi i odrzavanje

  1. #1
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Imam dva sata sa automatskim mehanizmom, koje ne nosim vec nekoliko godina. Recimo 3 god. Skoro sam cuo da to nije dobro i da satove sa automatskim mehanizmom treba nositi, ili drzati u kutiji sa rotirajucim lezistem. Da li je to istina?

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Istina je da se automatici zbog svoje preciznosti i tačnosti nose i po 12h na ruci. Kakva odstupanja imaju satovi koje imaš?

    Kutija sa rotirajućim ležistem je prava stvar, pogledaj watchmagove ludorije.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Ništa se automaticima neće desiti ako ih ne nosiš! Ja bih ih jedino držao na suvom mjestu i na normalnoj temperaturi(sobnoj)! Automatici se servisiraju svakih 3-5 godina ali ako se nose(ulje mijenja svoj viskozitet,troši se mehanizam)! Ukoliko se ne koriste,ulje i mehanizam miruju i ne troše se,tako da nemaš potrebe brinuti šta će biti sa sata! Naravno,ovo sve važi ukoliko je sat iole kvalitetan,a ne nešto kineske proizvodnje bez ikakvog standarda!

  4. #4
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    E super, vec su poceli da me brinu sa tim pricama. Mada verovatno pre nego sto pocnem da ih nosim treba da ih odnesem na servis. Inace u pitanju su omege, pa mislim da bi trebalo da su ok. Na pitanje koliko je odstupanje ne znam, jer ih ne nosim uopste. A video sam kako moze da se napravi u kucnoj varijanti kutija sa mehanizmom, nego se ja plasim da ja to ne dobro napravio pa bi meni pao sat. Onda boje da ne eksperimentisem.
    I jos jedno pitanje sada oko kutije. Cuo sam da satovi sa automatskim hronograf mehanizmom treba uvek vrteti u jednom smeru. Posto ove kutije obicno imaju opciju menjanja smera kretanja. Nadam se samo da nisam previse konfuzan do sada sam radio neke tabele u Exel-u, pa se izvinjavam ako sam malo bio nejasan. Pozdrav

  5. #5
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    ako imaš više automatica i nosiš ih sve po par dana ovisi kak ti paše uz robu i aktivnosti dobro je imati kutije za navijanje da ih ne moraš svaki put kad uzmeš drugi sat poriktavati vrijeme
    profesijonalne kutije imaju mogućnosti navijanja u obije strane sa pauzana između navijanja tak da što vjernije navijaju sat kao da ga nosiš na ruci.Navijanje u obe strane je bitno jer neku stariji satovi se navijaju samo u jednu stranu
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  6. #6
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    ako imaš više automatica i nosiš ih sve po par dana ovisi kak ti paše uz robu i aktivnosti dobro je imati kutije za navijanje da ih ne moraš svaki put kad uzmeš drugi sat poriktavati vrijeme
    profesijonalne kutije imaju mogućnosti navijanja u obije strane sa pauzana između navijanja tak da što vjernije navijaju sat kao da ga nosiš na ruci.Navijanje u obe strane je bitno jer neku stariji satovi se navijaju samo u jednu stranu
    Ma u pravu si, moracu da nabavim kutije. Nego malo su skuplje, bar ono sto sam ja video. Ako neko zna gde se mogu kupiti kutije po dobroj ceni neka javi. Inace cu morati da pokusam ono sto je watchmag prezentirao
    Pozdrav

  7. #7
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Cini mi se da sam video povoljne u BMP-u, bile su oko 80e ako se ne varam. Pozdrav

  8. #8
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Imam i ja jedno pitanje, vezano sada za kutije. Cuo sam da se satovi koji imaju mehanizme sa hronograf funkcijom moraju da vrte (navijaju) samo u jednom smeru? Da li to tacno?

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Citat iwc kaže: Pregled poruke
    Imam i ja jedno pitanje, vezano sada za kutije. Cuo sam da se satovi koji imaju mehanizme sa hronograf funkcijom moraju da vrte (navijaju) samo u jednom smeru? Da li to tacno?
    Ovo vazi samo za one hronograf mehanizme koji imaju navijanje u samo jednom smeru rotacije tega. Posto je ETA/Valjoux 7750 najcesci automatski hronograf mehanizam, a navija se samo na jednu stranu - pretpostavljam da je odatle dosla zabuna da SVI hrono mehanizmi moraju da se navijaju na jednu stranu. Savet je ipak da se za svaki sat/mehanizam zasebno uveris na koju stranu se navija (ako "winder" bude namesten na pogresnu stranu - sat se nece uopste ni navijati )

  10. #10
    Novi član
    Član od
    10.8.2010.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik mehanizmi i odrzavanje

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Ništa se automaticima neće desiti ako ih ne nosiš! Ja bih ih jedino držao na suvom mjestu i na normalnoj temperaturi(sobnoj)! Automatici se servisiraju svakih 3-5 godina ali ako se nose(ulje mijenja svoj viskozitet,troši se mehanizam)! Ukoliko se ne koriste,ulje i mehanizam miruju i ne troše se,tako da nemaš potrebe brinuti šta će biti sa sata! Naravno,ovo sve važi ukoliko je sat iole kvalitetan,a ne nešto kineske proizvodnje bez ikakvog standarda!
    Bojim se da je ovo netacno; servisiranje je potrebno i ako se sat ne nosi, jer ulja ispare za par godina.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bulova Automatik
    By bradonja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 12:56
  2. Mehanizmi u Rolex satovima
    By iwc in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.8.2010., 20:35
  3. Seiko 5 automatik - saveti
    By Mirotvorac in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 2.2.2010., 17:53
  4. Najlepši mehanizmi...
    By Vladan Stevanovic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.11.2009., 20:44
  5. Kupio bih automatik
    By Milanche78 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 21:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •