Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 103
Like Tree220Likes

tema: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

  1. #71
    Mlađi član
    Član od
    26.10.2012.
    Poruke
    91
    Lajkovi
    688
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Bravo Waldi! Pogodak tacno u centar!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Waldi likes this.

  2. #72
    Član Avatar korisnika aviator
    Član od
    1.12.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    342
    Lajkovi
    1241
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    dusan51 and Waldi like this.

  3. #73
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Samo polusavam da kazem, cega je mnogo, bice ga mao, i obrnuto. IPAK se plasim da me ne shvate pogresno ljudi koji istinski vole satove i imaju mogucnosti da sebi priuste sve sto pozele, da zelim da ih unizim. To nikako. Oni su i sacuvali tradiciju. Samo se plasim da ce na konto te ljubavi, isti proizvodjaci pokusati sve i preko onoga sto vec rade, ne bi li dobili vise profita... Konstatujem te stvari i poredim cesto, mozda nespretno. Ali sve u najboljoj nameri.

  4. #74
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    I nije mi bio cilj da preusmeravam temu, prosto se doslo dovde... I izvinjavam se na skretanju.

  5. #75
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Iskreno mislim da ljudi trebaju da kupiluju ono sto ih čini sretnim. Takodjer i za sat mislim isto. Ako stavim sat na ruku i kad ga pogledam ne izazove nekakvo fino osjećanje taj sat ide na doboš. Tako je bilo sa Apple Watch sad Tissot ide na doboš itd. Takodjer mislim da je ludost kupiti sat pa kad dodje vrijeme za servis počne da boli glava. Znaci kupljeno je nešto za šta ta osoba nije dorasla. Ako ću nositi neku robu i biti u grču to znaci da ta roba nije za mene.
    sdbiba, Vladimir NS, boing and 4 others like this.

  6. #76
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2


  7. #77
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    [QUOTE=Waldi;257081]I ''
    Naveo si primer Seinhart-a, ali oni su daleko blizi vrednosti datog novca i krajnjeg produkta od brojnih lux proizvodjaca, koji su sve blize da postanu ''rupa bez dna'' sto se placanja tice, i siguran sam da ces Steinhart i ti nekome preporuciti za kupovinu. To ko je koga kopirao i kada, vodi nas u nedogled kao u prici o kokoski i jajetu. Moje misljenje.

    Ovime si sve rekao. Posebno pretposlednjim rečenicom. Po tvojem mišljenju neko, ko ne ulaže ništa u sopstveni razvoj i dizajn, ko kopira tuđi rad, ko samo sklapa satove i u njih ubacuje generične mehanizme, neko ko gradi ugled na tuđem radu...to je za tebe prava blizina datog novca i krajnjeg produkta. I onda dodaješ, ko je koga kopirao....kolega, daleko si ti od istinskog ljubitelja satova. Upotrebljavaš alate turbofolka a istovremeno prodaješ priču o klasiki.

    Da si pažljivo čitao, što sam napisao, ne bi Credor i Grand Seiko stavljao kontekst o mojoj priči o štancovanju. Tada ne bi upotrebio taj jadan pokušaj o štancovanju Swiss Made satova. Naravno, da se pola satova iz kvarc produkcije štancuje. Ovo nije priča o kvarcu, već o mehaničkim satovima, a Swiss Made mehanika se ne štancuje.

    Ne znam, gde sam ja to tvrdio i uspoređivao kvalitet sa mehanizmima potražnje i ponude. To su tvoje frustracije, koje očigledno dolaze iz toga, da nisi dobro slušao profesore, koji su ti to predavali. Imaš 28 godina i istovremeno navodiš: Kao neko ko je veoma pomno studirao i ucestvovao i u prodajama i u sirenju raznih dobara na polju umetnosti, a posebno muzike, rekao bih da su mi trziste i marketing veoma dobro poznati. Vrlo je slicno i na svim ostalim poljima jer je u biti to to. Iznenadjuje me da delis pozitivan stav o takvom ustrojstvu, koji zapravo imaju ljudi koji imaju novca, a vrlo plitko znanje? Sticem takav utisak jer ga ti ne kritikujes uopste, vec bi se moglo reci da ga podrzavas. (A ti si ziva knjiga znanja! Barem sto se satova tice. Kao da ne zelis da vrhunski satovi budu povoljniji, i kao da se apsolutno predajes na milost i nemilost cenama i volis da das i vise nego sto se trazi.
    Ne znam na osnovi čega si dobio utisak da ja podržavam stav o takvom ustrojstvu. Da si pažljivo čitao, video bi, da sam samo izneo, kako deluje mehanizam ponude i potrošnje. Sledećom rečenicom, koju navodim i koju sam napisao u tom postu, dovoljno sam rekao, šta mislim o tome: Naravno, imam i ja svoje mišljenje o tome ali je numesno, da ga iznosim u javnost.
    Vidim, da ne znaš, da čitaš i osnovne redove a kamoli da iizvučeš smisao poruke između redova. Na ramena stavljaš teret, koji još ne znaš, da nosiš. Mlad si i nadam se i želim, da ćeš to jednog dana naučiti.

    Ovim bi želeo, da zaključim razmenu mišljenja u ovoj temi sa tobom, jer je šteta i mog i tvog vremena. Jer mi govorimo sasvim drugim jezikom. U svim postovima koje si napisao, nisam nigde osetio iskrenu ljubav i poštovanje prema horologiji nego samo priču o satovima, prvenstveno iz materijalnog vidika i nekim neubedljivim pokušajevima postavljanja kvalitete istih u celu priču. Tačku na I o tvojem trenutnom horološkom dometu si stavio ovim kratkim poglavljem o Steinhartu.

    Kada budeš ljubav i predanost onome, zbog čega si, barem se nadam, postao član ovog foruma, postavio pred materijalni aspekt, onda možemo nastaviti priču.
    sdbiba, Alexander, dule bg and 1 others like this.

  8. #78
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Kolega Haifisch23,

    Prvo. Ti si uporedio lux Swiss koji se ne stancuje za razliku od Seiko-a koji stancuje masinski. A ja sam dodao GS i Credor koji se ''verovatno'' ne stancuju bas tako... a na kraju napravio poredjenje 'kao kvarcni satovi'. Posto ne znam da li pod Seikom podrazumevas sve sto ima veze sa njima, ukljucujuci i kvarc. Ali mislim da opet ne trebamo terati mak na konac. Nisam hteo nikoga da pecnem niti da povredim time...

    Eh sada za Steinhart, imamo 2 opcije, da budemo kriticni zbog toga kako i sta rade na polju razvoja (i sa tim se slazem sa tobom), ili da kazemo da nude dovoljno za novac, sto nije u dobrim odnosima sa prvim stavom. Da li cemo onda biti kriticni prema toni satova koji su dizajnom i estetikom jedinstveni, a unutra diskutabilni (to potenciram uvek jer je tvoj stav, kao i moj, da je unutra srce koje je najvaznije), ili prema dokazanim gigantima koji stavljaju diskutabilno ''srce'' u neke modele. Ili sa kupovinom mehanizama od drugih proizvodjaca, i prikazivanjem kao svojih. Steinhart je po mom shvatanju 'posten' lopov i kamo srece da je jedini, ima i puno gorih rekao bih... A opet, da ih nije svih zajedno, ne znam kako bi izgledala ponuda i ceo ovaj svet. Kritike negativne cemo uvek izvuci, ali i pozitivne , pa sta prevagne. Swiss industrija sama je sebi dovoljan neprijatelj i prijatelj i uzor, bez ikakvog Japana, a isto i za Japan. Kokoska i jaje ce uvek postojati kao tema u svemu, i u muzici i u slikarstvu i ne znam zasto je to toliko problem da postoji i ovde...Tom logikom, ja bih trebao biti proglasen za neprijatelja i mrzitelja umetnosti i slikarstva time ako bih poceo da tvrdim da dela poput Crni Kvadrat ili No.10 nisu umetnost uopste, da su precenjena, ili suludo losa prema jednoj Mona Lizi. Napali bi me svi ljubitelji apstrakcije, postmodernizma i proglasili neprijateljem umetnosti zato sto nisam stavio ljubav prema slikarstvu ispred nekih dela gledajuci samo recimo koliko kostaju. A koje je neka 'elita' procenila na desetine miliona $. (i sram me bilo sto nisam profesore slusao.)

    Sve sto pisem i pisem zbog ljubavi prema satovima, i da mi se ne svidja to kako mnoge stvari postaju komercijalizovane na los nacin. Satovi se kupuju na zalost novcem, a ne ljubavlju. Proizvodjace takodje zanima samo novac i materijalni aspekt su postavili oni. Sta ja da radim sto svet ide naopacke, pa su 8/10 kupaca Steinharta veci i poznavaoi i zaljubljenici u satove od 90+% kupaca lux satova, koji nisu iskreni ljubitelji i poznavaoci kao sto si ti, nego su galantni kupci u takmicenju statusnih simbola zbog kojih cene i idu u oblake ovom brzinom...

    Kada pogledamo kuda se krecemo, ispada da oni jeftiniji stancuju jos jeftinije da bi prodali sto skuplje, a oni skuplji sve sve skuplje. A ono izmedju 'the best of both worlds'' je ono sto dominira silom prilika. Koliko puta smo videli sat da je predivan dizajnom, ali odustanemo od kupovine zbog loseg mehanizma ili visoke cene. Umanjuje li to ljubav prema satovima ili se zove racionalno razmisljanje...

    Super je ako je neko prodavac ili ako zivi od toga, ali ako ces iz ugla coveka koji kupuje, moras ''navijati'' da stvar ne platis vise od one koje ne mora i moras se baviti materijalizmom na isti nacin na koji se bave i isti proizvodjaci satova. I kakve to veze sa ljubavlju ima? I za zdravlje sebi kada kupujes u apoteci lekove, postavices pitanje o cenama i praviti proracune..

    Pokusao si da mi pobjasnis model ponude i potraznje, koji sam i pre, a i posle tvog prethodnog odgovora opisao i kritikovao, a izgledalo je da si ti branio tadasnji primer onoga sto sam nazvao bezobrazluk, pa sam se tome posvetio vise i bacio akcenat i na kvalitet, jer prosto cemu sve bez price o kvalitetu. No ok, ti neces tvoje misljenje da iznosis o tome, a nisam trebao ni ja moje na ovoj temi, ali odosmo predaleko, pa kada smo vec otisli, hajde da ne ostanem nedorecen i krivo shvacen, zato sam nastavio sa tim pisanjem.

    PS: Puno si mi pomagao u shvatanju razlika ne samo ovde, vec uvek, i davao brojne informacije o svemu, i ja to zaista i pamtim i postujem. Veliki si gospodin i iskreni zalubljenik u satove. Verovatno i puno veci nego sto cu ja ikada biti, s obzirom sa koliko zara pises. Nadam se da neces uzeti za zlo ovu silom prilika cudnu raspravu i da nisi ostao licno uvredjen u diskusiji. Ako jesi, ja se najiskrenije izvinjavam. Imas moj naklon do poda za tvoje znanje, imas fenomenalnu kolekciju koju bi svako pozeleo, prosto, najezi se covek koliko nekada dobro napises opis necega. Vidi se da trazis detalj u svemu pa si i u mom pisanju stavio akcenat na neke stvari koje ja tek tako ispalim, a tebe jos dugo drze. Imamo ocigledno neka razilazenja, ali i daleko vise slaganja, a mislim da nema potrebe o prici da smo neprijatelji horologje. Bilo istocne bilo zapadne.

  9. #79
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Mislim da je naš kolega Haifisch pravi izvor podataka, znanja, informacija o satovima i da velika većina nas na forumu prati njege postove jer ima toliko toga za pročitati / naučiti.

    Ali moram da kažem brate Haifisch da si nekada toliko krut , nepopustljiv i tvrdoglav u svojoj ljubavi prema horologiji, da me ponekad podsećaš na one verske pravednike koji će preko žene prebaciti čaršav od glave do prstiju a onda kroz rupicu na čaršavu obaviti svoju obavezu jer tako vera nalaže. Skreni malo sa tvog zacrtanog puta pravednika / poimanja horologije i bićeš „ugažen“ u prah i prašinu.
    Nema moj Haifisch samo jedne, pravilne istinske ljubavi prema satovima. Ima ih mnogo a ponekad su i pomalo egzibicionističke. Ja smatram za ljubitelja horologije i onoga ko uživa u Steinhartima, San Martinima, plastikanerima, Seikovcima, Rolexsašima, koji vole samo mehanizme, „very chunky“, mikrose itd.itd. Pa sada da li su u pravu ili ne, nije to ono što je najviše bitno.
    Mislim da si argumentovano pokazao tvoje razloge ETA vs 4R, pa šta se žestiš i toliko strastveno polemišeš ako neko misli da je 4R bolji. Pa ako mu je bolji, neka mu, neka ga nosi - ako je to ono što greje horološko srce – to je i najvažnije i na kraju krajeva ispravno. Ili šta se sekiraš ako Nešoni i dalje misli da Rolex više predstavlja investicionu nego horološku vrednost i da mu Rolex nije čak ni među prvih deset manufaktura po horološkim doprinosima u svetu. Neka Nešonija, neka i dalje tako misli – nikada neće imati Rolex.
    Hoću da kažem da bi nas bolje edukovao i uticao na članove ako bi malo blaže reagovao na reakcije / različita mišljenja kolega. Ono što pročitaju kod tebe, veruj mi da nije ostalo bez odjeka čak iako čvrsto zastupaju druge stavove.
    Ja hvala bogu pod tvojim uticajem još ne pokrivam ženu sa čaršavom pre vođenja ljubavi (čak idem u nekim suprotnim smerovima ). Ali mogu da ti kažem da sam nedavno preskočio da menjam / nabavim jedan dugo željeni sat koji iako je i eksterno i interno veoma kvalitetan i ima status polukultnog mikro brenda jer – kako dati tolike pare za nešto što ima samo kvalitet a ne i horološku vrednost i priču iza sebe. Otkud sada meni horološka vrednost, originalnost i tako te stvari.O njima nisam ranije razmišljao. Iskren da budem da ima tu i tvojih „gena“ dragi kolega Haifisch. Izgleda da se primio jedan pelcer. Samo malo...
    Pozdrav svima
    dusan51, Zorg and davorb like this.

  10. #80
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Nešoni, dobro si me nasmejao. Ne brini, ne pokrivam ni ja svou lepšu polovinu čaršavima. Daleko od toga, volim kada je pokriveno čipkom...ali da ne idemo više u detalje.
    Ne smatram sebe nikakvim pravednikom ili horološkim sudijom. Slažem se, da su moje rekacije nekada preoštre.
    Jedno je biti poznavaoc a drugo iskreni ljubitelj satova. Najlepše je, kada se oboje ujedini u jednu celinu. Ne volim nikakvo preuveličavanje. Znam, da sebe stavljam na metu svojim odnosom, posebno do Steinharta. Priča o Steinhartu nije priča o proizvođaču nego priča o korisnicima tih satova. Društvo koje prihvaća polufalsifikate i još ih pri tome uveličava, o sebi ne daje najlepšu sliku. Jedna od najvažnijih osobina u horologiji je originalnost. Društvo kupovanjem takvih satova negira tu osobinu, već okolinu oko sebe inficira nižim moralnim vrednostima. Kupovinom takvih proizvoda se podupire neko, ko se obogaćuje sa tuđim radom i tuđim trudom. Steinhart nije priča o homage satovima, jer homage je nešto, što je vremensko ograničeno a gospodin Gunter Steinhart steče veliko bogatstvo kopiranjem tuđih ideja već 20 godina.
    To nema veze sa onim šta je stavljeno u i na te satove, već činjenicom, da dobra unutrašnjost nosi nešto što je moralno upitno i izvorno potpuno nezasluženo. Zato neko, ko sebe proglašava ljubiteljem horologije i na ruku stavi takav sat, podržava i prenosi ideju podupiranja neoriginalnosti. Nije opravdanje u tome, da možda želi doći do izgleda sata, koji inače sebi zbog finansijskih uslova ne može priuštiti, jer se na tržištu mogu naći homage satovi proizvođača, koji imaju takve modele ali veliki deo svojeg postojanja baziraju na ulozima u vlastiti razvoj i sami dizajniraju veći deo svoje produkcije (Davosa, Certina).
    Ja potpuno shvatam, da ima ljudi, koji i ne znaju kako izgleda jedan Submariner ili Tudor Monte Karlo, pa kada vide na netu ponudu Steinharta onda kupuju takve satove, jer im se jednostavno sviđa takav dizajn.
    Sasvim druga je priča, kada neko, ko ima već određeni stepen znanja kupovinom takvog sata podupire neorginalnost i sistem lake zarade, stečenom ne svojim, već tuđim idejama.

    Ja uvek tvrdim. NIje siromašan onaj, ko nema. Siromašan je onaj, ko ne zna.
    A priča o Steinhartu na raznim forumima nije priča o znanju ili neznanju, već priča koja ima sasvim drugu dimenziju. Polufalsifikat, koji je samo jedan korak više od falsikovanja, koje je već akt kriminala. Da li sam ja samo jedan oštar moralni pravednik, kada to javno napišem, ne bih rekao. Oni, koji se zbog toga nađu uvređeni neka odgovore potraže u sebi, a ne u meni.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (19.4.2020. u 9:23)
    BucaJr., chuck, Zorg and 1 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •