Strana 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 103
Like Tree220Likes

tema: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

  1. #31
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.912
    Lajkovi
    13197
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Te Bulove su napravljene do približno 2012 ili 2013 godine.
    Bulova je formalno prešla u vlasništvo Citizena 2008 godine ali je još nekoliko godina pravila satove sa Swiss Made mehanizmima od Ete do Sellite. Zapravo, pravili su ih drugi proizvođači u Švajcarskoj, sa kojima je imala ugovor i satove su brendirali kao Bulova. Bulova je svoju vlastitu fabriku satova imala u švajcarskom Bielu od 1912 do 1983 godine.

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Nosio sam ga na servis na Zelenjak, nije moglo nista da se uradi. Cale nije znao ni da moze da se navija, mislim da ga nije on zeznuo. Vario je sa njim, esteski je bio unisten, nije fizicki. Bio je dress, ako je to bitno. Mozda sam ja nekoliko puta navio, ne secam se..ali u svakom slucaju to ne sme da se desi tek tako. A i poceo je nesto da preskace kada se podesava datum, tako da sam prelomio da ga prodam. I opet bi ga voleo

    Ma neces da ispadnes hejter, pricas realno. Ja sam rekao sa cim sam se ja susreo.
    Poslednja ispravka: bezbi (16.4.2020. u 21:25)

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Te Bulove su napravljene do približno 2012 ili 2013 godine.
    Bulova je formalno prešla u vlasništvo Citizena 2008 godine ali je još nekoliko godina pravila satove sa Swiss Made mehanizmima od Ete do Sellite. Zapravo, pravili su ih drugi proizvođači u Švajcarskoj, sa kojima je imala ugovor i satove su brendirali kao Bulova. Bulova je svoju vlastitu fabriku satova imala u švajcarskom Bielu od 1912 do 1983 godine.
    A Longines dali u svom kalibru radi bilo kakvu izmjenu u odnosu na Eta2824-2 osim što potpiše i išara rotor?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Mogućnost ručnog navijanja, kod automatskih satova je napravljena samo kao pomoć, da se sat pokrene. Ako neko ima želju, da to često radi do besvesti, bez ikakve potrebe i time narušava ovu funkciju kod mehanizma, to je njegov problem
    Pa onda taj isti vlasnik tog automatskog sata mora biti ekspert za satove, pogotovu za Etu, jel ovo sto si napisao nece nigde naci u upustvu za upotrebu sata. Eto, ja sam kao klinjo odmah prepoznao Etu u tom satu, odmah nasao sve o njoj na oficijalnom sajtu i sve o njoj na forumu, ukljucujuci i to da ima mogucnost rucnog navijanja, i postoji velika sansa da sam je zeznuo ja zato sto nisam znao da to ne sme da se radi, niti je to pisalo na oficijalnom sajtu, niti u upustvu sata, a imao sam upustvo. No to je Eta, oprosticemo joj
    Poslednja ispravka: bezbi (16.4.2020. u 21:57)

  5. #35
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ne mozes mene da ubedjujes, imam 50 godina i satove nosim od kada znam za sebe a uz to ih i sam popravljam.Imam iskustva i sa jednim i sa drugim mehanizmima i govorim iz prve ruke i nepristrasno.Rasturao sam i sklapao i etu i mijotu i seiko i razne ruse i mogu da ti kazem da zive u iluzijama svi oni koji favorizuju svajcarske mehanizme i nemacke automobile i tvrdim da su precenjeni.
    Pitao je decko u cemu je razlika i koji je bolji i ja sam izneo svoje misljenje i napisao da taj bazicni mehanizam standard se ne razlikuje od seika misleci na njegovu vrednost, izneo mane i prednosti i jednog i drugog bez namere da bilo koga hipnotisem i ubedjujem u suprotno.
    Shvatio sam da se ne slazes i to je to.
    Poslednja ispravka: stanis (16.4.2020. u 22:35)
    don Alberto and Waldi like this.

  6. #36
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.912
    Lajkovi
    13197
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Kao što sam napisao, nisam nikoga ubeđivao. Samo sam izneo činjenice, koje su neoborive i koje domaći amaterizam postavljaju u drugi plan. To što ti rasklapaš satove i što se susrećeš sa njima, to je svakako pohvalno ali isto tako, to je tvoj problem. Kada ćeš svoje tvrdnje podkrepiti sa licencijama, koje si pridobiio prilikom školovanja na radu sa tim mehanizmima a ne poduhvatima amatera sa You Tube-a, onda će tvoje reči imati pravu težinu. Ja imam 53 godine, svet satova pomno pratim od svoje 25 godine i još uvek se ne usuđujem, da svoja lična iskustva, koja nisu podkrepljena odgovarajućim stvarnim argumentima, javno iznosim.
    U tom vremenu sam imao sreću, da uz posao koji obavljam, dođem u susret sa mnogim profesionalncima na ovom području i zanimljivo, da niko od njih nije iznosio takvo uopšteno mišljenje o švajcarcima i japancima, kao što ti to sebi dozvoljavaš. Zabrinjavajuće je to, što se kačiš na detalj koji je potpuno nevažan. Ručno navijanje kod automatskih satova. Čak i ja kao laik na tehničkom hardwaraeu znam, da je potrebno napraviti samo nekoliko zavrtaja, da bi se sat pokrenuo. Zato je i ta funkcija napravljena, da se sat ne bi nepotrebno stresao pre upotrebe.

    Ovaj forum čitaju i oni, koji nisu članovi u želji da dođu do nekih saznanja, koje će im omogućiti, da se lakše odluče za odabir. Pri tome im neće pomoći tvrdnje jednog od učesnika ove naše debate, da Seiko 5 ima više dodirnih tačaka sa Rolexom nego razlika, da piše o odnosu cena/kvalitet sata, koga je video samo u izlogu ili ispostavljanjem funkcije kod automatskog sata, koja je u sasvim drugom planu i za koju struka napominje, da sa njom ne treba preteravati. Zanimljivo, da si uz sve satove, koje nosiš od kada znaš za sebe i uz sve znanje, koje poseduješ, pisao, da je Zeppelin firma, koja je stara preko 100 godina.
    Kod takvih tvrdnji, koje tako vehementno iznosiš, ne samo ti nego i ostali slični tebi - bez stvarnih činjenica, bilo b fer napomenuti, da se radi samo o ličnom mišljenju, da se ne bi neiskusni čitaoci zavodili amaterskim prosekom.


    Citat stanis kaže: Pregled poruke
    Ne mozes mene da ubedjujes, imam 50 godina i satove nosim od kada znam za sebe a uz to ih i sam popravljam.Imam iskustva i sa jednim i sa drugim mehanizmima i govorim iz prve ruke i nepristrasno.Rasturao sam i sklapao i etu i mijotu i seiko i razne ruse i mogu da ti kazem da zive u iluzijama svi oni koji favorizuju svajcarske mehanizme i nemacke automobile i tvrdim da su precenjeni.
    Pitao je decko u cemu je razlika i koji je bolji i ja sam izneo svoje misljenje i napisao da taj bazicni mehanizam standard se ne razlikuje od seika misleci na njegovu vrednost, izneo mane i prednosti i jednog i drugog bez namere da bilo koga hipnotisem i ubedjujem u suprotno.
    Shvatio sam da se ne slazes i to je to.
    eee, RUS, Alexander and 5 others like this.

  7. #37
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.654
    Lajkovi
    7482
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    @Haifisch23 lepo sročeno. Kapa dole, iskreno.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  8. #38
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ja zaista nisam imao ni zelju a ni potrebu da svedem diskusiju na derbi utakmicu. Imam ogromno postovanje za svakog ucesnika foruma koji iznosi detalje koje ja nisam znao. I zaista svaki put sam se veoma iskreno i s velikim postovanjem odnosio prema ljudima (posebno Haifisch23) od kojih sam zaista puno naucio. Definitivno, imamo neke razlike koje su vidljive ili po pogledu na svet, ili po kolicini znanja o oblasti o kojoj govorimo, ili po zivotnom standardu koji zivimo. No, sve je to za postovanje. I nista nije lose. Forum je. Diskusija je. Gresimo. Ispravljamo se. Ucimo. Pisemo zelje i nade i delimo interesovanja jednog lepog hobija. Nemojmo to zaboraviti.

    Za @Haifisch23 - Apropo mog osvrtaja i kritike na TAG HEUER. - Da li ja trebam potrositi 1000e da bih sebi priustio neku Formulu 1 sa G10 , da bih se uverio da li ona valja ili ne valja i da bih mogao doneti svoj licni sud? Tebi zaista svaka cast na standardu i mogucnosti da to uradis i sa mnogo skupljim modelima istog brenda i kolekcije koju imas, koja je impresivna i koja opravdava tvoje znanje, koje ja ni u jednom momentu nisam osporio. Verujem da imas iskustva i sa Japanskim i sa Swiss brendovima a i sa mnogim drugim i da imas izgradjeno misljenje koje prate cinjenice, kako ih nazivas, i to je sve na mestu. To ako si imao probelm sa Seiko Presage iz najbolje klase, sramota je za Seiko, jer je za taj novac nedopustivo da imas problem... To isto vazi valjda za svaki brend? Ali zasto sam uzeo TAG kao primer? - Brojni su primeri ljudi koji su kupili TAG, i koji imaju problem sa mehanizmom koji kosta 20-30e a TAG im trazi 20x vise za servisiranje. I oni su ti koji se zale. Ja to samo citam i pakujem negde u podsvesti. I nije TAG jedini, naravno, ali je jedan od brendova koji ''iskace iz frizidera'' za razliku od brojnih brendova iz Japana sto se advertajzinga i ekskluzivnosti tice. Ja samo o tome pricam kada poredim pricu o kvalitetu. A valjda je sustina kvaliteta, da nesto traje i koliko i kako traje. Ako trebam kupiti jedan takav sat, da bih ispratio na licnom te price o kvalitetu, ja bih ga radije preskocio. Ali samo zato sto mi 1000e jos uvek igra bitnu ulogu u zivotu. Da sam Tramp Donald, sigurno bih se upustio u takav poduhvat. Da imam mogucnost da sve probam na licnom primeru, 96% ne bih ni bio na forumu.

    Apropo mog poredjenja Seiko 5 sa Rolex-om. To sam valjda pre objasnio? Pozvao sam se na snimak koji sam okacio tada u linku i citirao reci veoma poznatog YouTuber-a, koji je glasom patrijarha Pavla objasnio zasto Rolex kosta 6000$ a zasto Seiko 5 60$. U prevodu, opet sam se pokusao nadovezati tada na pricu o novcu datom i onim dobijenim. Za nekog radnog coveka, koji zaradjuje prosecnu platu, i ne poznaje i ne zeli da poznaje horologiju, Seiko 5 od 60$ je odlican izbor. Takvom coveku Seiko 5 radi, radi precizno sa odstupanjem od par sekundi, on ga ne izlaze promenama pritiska, on ne pliva sa njim, on ga ne grebe, i ta sat mu apsolutno zavrsava ''svaki posao''. Veoma slicno Rolex-u od 6000$ koji bi isto to radio. U tome je slicnost. A ona razlika koja odvaja, a kojima mi ovde vodimo diskusije i kod ostalih brendova, cini da taj sat dobije vrednost koju ima.Pocevsi od materijala, prestiza, tacnosti, preciznosti, izrade, istorije, horologije, lepote, umetnosti, uticaja... Ta razlika nas dovede do razlike kada poredimo bilo koji skupi i jeftini sat. Samo o tome sam pricao tada...

    I za kraj - Da ponovim. Moja licna preferencija prema Japanu nema nikakve veze sa tim da nesto navedem kao bolje, samo zato sto mi se vise dopada. Nikada necu reci da je moj Partizan bolji od Bayern-a bez obzira koliko ga voleo. Ono sto sam hteo da vidim su razlike koje cine ETA i konkretan Seiko mehanizam, prvenstveno zbog cinjenice da se mogu kupiti u relativno pribliznom cenovnom rangu. Na osnovu pretrage po drugim forumima, naisao sam na brojne postove gde ljudi doslovno govore da Seiko traje duze bez servisa od ETA mehanizma kada se uzme u obzir isto vreme koriscenja. Pa jedni poceli pricu od visem taktu rada, drugi o navijanju, a treci napali upravo Seiko jer oni imaju druga iskustva. Nesto slicno kao ovde Pa sam cisto hteo da vidim kako ovde stoje stvari, jer sudeci po standardu koji zivimo, pre cemo naci nekoga sa 4R i 2824 nego Patek i Nardin... Iako sam zelen kao zelena trava u pogledu znanja u poredjenju sa mnogima ovde, ne mogu da se otmem cinjenici da je Swiss skuplji, plasticniji i precenjen, a Japan ''zeza po ciganski'' i ''juri kao muva bez glave'' vrlo cesto i neobjasnjivo. Nisam odusevljen stanjem ni kod jednih ni kod drugih, jedino sto na primer Seiko meni daje mogucnost da istrazim taj svet dosta pristupacnije od Swiss-a. I ima tu liniju koja se meni dopada. A daleko od toga da favorizujem nesto samo kao bozanstvo samo zato sto mi se dopada...
    stanis likes this.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Volio bih da mogu i da imam znanja da diskusutujem sa vama ali sam svjestan svojih nedostataka sto se tiče znanja o satovima.
    Ali zato mogu da uživam u vašim diskusijama, nadam se da ste svjesni momci koliko znanja prenosite na nas druge.
    Čitam forume i po drugim državama i mogu reci da ste sami vrh, u nekim stvarima čak i bolji.
    Veliki pozdrav svim članovima foruma.
    Zagor, stanis, mezzano and 4 others like this.

  10. #40
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.912
    Lajkovi
    13197
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Seiko 4R35 vs ETA 2824 - 2

    Ovo zaista ne razumem. U svakom upustvu za ETA mehanizam je opisan postupak ručnog navijanja.
    Evo, jednog koji se odmah nađe na netu.
    http://markcarson.com/ID/Instruction...A%202824-2.pdf

    Lepo piše, da se navije sa rotacijom od 30 zavrtaja. Ne 300 nego 30.

    Gledam uputstva, koje imam za Davosu Terrnos, koju pokreće ETA 2824-2. Tamo lepo piše: 10 to 15 rotations.
    Takođe uputstva za još jedan sat, koji posedujem sa ETA 2824-2. Sector Sharkmaster: tamo 10 to 20 rotations.

    Tako, da nije istina, da ETA o tome ne obaveštava svoje kupce. Svako, ko se pridržava ovih upustava, na satu, koji se redovno servisira neće imati nikada problema sa ručnim navijanjem.
    Čak i u upustvima za Seiko, koje je kolega postavio, lepo piše, da je za pokretanje sata potrebnih 20 okretaja. Ne 200 nego 20.

    Sudeći kvalitet mehanizma, koji može više da podnese, silovanje sa neprestanim navijanjem je stvar diletantizma i ne pažljivog odnosa prema satovima.




    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Pa onda taj isti vlasnik tog automatskog sata mora biti ekspert za satove, pogotovu za Etu, jel ovo sto si napisao nece nigde naci u upustvu za upotrebu sata. Eto, ja sam kao klinjo odmah prepoznao Etu u tom satu, odmah nasao sve o njoj na oficijalnom sajtu i sve o njoj na forumu, ukljucujuci i to da ima mogucnost rucnog navijanja, i postoji velika sansa da sam je zeznuo ja zato sto nisam znao da to ne sme da se radi, niti je to pisalo na oficijalnom sajtu, niti u upustvu sata, a imao sam upustvo. No to je Eta, oprosticemo joj
    eee, sdbiba and dule bg like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •