Strana 129 od 260 PrvaPrva ... 2979119125126127128129130131132133139179229 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.281 do 1.290 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1281
    Novi član
    Član od
    6.9.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Festina sat -Pomoc-

    Dobar dan svima,
    pre svega bih se zahvalio administatorima na pružanju mogućnosti pronalaženju problema i razmeni informacija vezanih iz nama drage oblasti. Ovo je moj prvi post na forumu i nadam se da ću uživati u provedenom vremenu na njemu.

    Naime, pre nekoliko dana sam dobio na poklon sat Festina F16781.
    Evo i linka: Festina F16781/4 | Svet Satova

    Primetio sam sledeće:

    Kada dođe do promene datuma, ona se izvršava u 00:07
    Promena dana se odlaže za kasnije i izvršava se u 01:41 (kada kazaljka stoji na polovini između dva dana, tj. na položaju između prethodnog i sledećeg dana), da bi tek nešto kasnije u 04:26 stala na trenutni dan, onaj koji i treba biti.

    Da li je ovo normalno za satove ovog mehanizma? Ako ne, da bih znao da se obratim radnji gde je sat kupljen.

    U napred zahvalan!

  2. #1282
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Festina sat -Pomoc-

    Mnogi satovi, tacnije mehanizmi promenu dana/datuma "razvuku", tj. vrse je postepeno.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #1283
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    ^^ Upravo. Moderni satovi su cesto tako namerno podeseni kako ne bi stavljali motore pod nepotrebno opterecenje.

    Uz to, dodao bih da ce ovo mozda da se menja vremenom, tj, ako sad prebacuje datum u 4 ujutru, mozda ce kasnije to raditi u 2, bez nekog posebnog razloga.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #1284
    Novi član
    Član od
    6.9.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Hvala mnogo na brzim odgovorima. Laknulo mi je. Ukoliko dođe do nekih promena- javiću se.
    Pozdrav!

  5. #1285
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    ...Uz to, dodao bih da ce ovo mozda da se menja vremenom, tj, ako sad prebacuje datum u 4 ujutru, mozda ce kasnije to raditi u 2, bez nekog posebnog razloga.
    Sad mene zanima ovo, zbog cega ce to da se desi?

    Imao sam mnooogo satova, i ni na jednom se to nije pomerilo samo od sebe.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #1286
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat RUS kaže: Pregled poruke
    Imao sam mnooogo satova, i ni na jednom se to nije pomerilo samo od sebe.
    +1. Uvek su razlike najvise par minuta.

  7. #1287
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da se ubacim, gledala sam na you tube nekog tipa koji radi za Pateka ili Vaserona, ne mogu da se setim nesto od ta dva, elem, pitanje je bilo upravo promena dana i datuma na satovima. Rece covek da se mehanizam za promenu dana i datuma pocinje pokretati u 21h i zavrsava se u 03h, u tom periodu treba strogo paziti da se sat ne podesava, niti vreme niti datum i dan jer moze da dovede do ozbiljnih ostecenja na mehanizmu. Dakle 6 sati je potrebno mehanizmu da izvrsi prebacivanje, u tom periodu bilo kakvo "razvlacenje" prebacivanja nije problem, ali mislim da nije problem ni nesto malo duze od toga, jer je sigurno velika razlika u mehanizmima izmedju raznih proizvodjaca, samo je vazno ne podesavati sat u tom periodu.

  8. #1288
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Treba mi pomoc, naime burazer ima dva sata za koje trazim delove, e sada posto sam se obratio u vezi jednog i samoj fabrici pa cu videti za drugi mi je veci problem. Naime on ima Longines Admiral iz 1976, i stradao je zupcanik koji sprecava da klatno od mehanizma prakticno odvije oprugu, tj automatik je i pomeranjem ruke on malo navije a onda odvije, imam casovnicara ali nemam deo, a zeleo bi da nadjem samo deo bez dodatnih prckanja po mehanizmu ako je moguce, da li neko moze da mi pomogne?

  9. #1289
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pre svega da pozdravim sve članove foruma.Ovo je moj prvi post.
    Imam Lanco sat kupljen 1979. koji sam dobio za malu maturu.Jedno vreme sam ga nosi,onda se desilo da se razbilo staklo.Moj otac ga je odneo na popravak nekom poznaniku koji se time bavi iz hobija,ali mi je unakazio sat stavljanjem drugačijem stakla i da li je promenio ili skratio kazaljke ne bi tačno znao.Uglavnom iz tog razloga ga nisam nosio godinama,a sad sam zainteresovan da zamenim bar staklo,po mogućnosti original kazaljke.Išao bih na najjeftiniju varijantu stakla važno je da bude jednako oblikom,kazaljke ne znam da li bi se mogle naći .U Sremskoj Mitrovici lokalni časovničar nema takva ravna malo izdignuta stakla sa malo širom bazom.Evo prilažem original sliku i sliku originalnog stanja skinutu sa neta.Molim savet i preporuku,odgovara mi Ruma,Novi Sad ,i kao opcija Beograd.Pitajte časovničara-lanco-automatic-21-rubis.jpgPitajte časovničara-fotografija0005.jpgPitajte časovničara-lanco-sat.jpg

  10. #1290
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Tissot couturier GMT problem

    Mile64, dobro došao na forum.
    Što se Novog Sada tiče možeš pogledati kod Simovića, on je kod Merkatora u Bulevaru Cara Lazara 39. Ukoliko on nema staklo prošetaj do Jevrejske ulice gde ima nekoliko časovničara.Kod pijace je Ačanski, pa prema pozorištu ih je još nekoliko. Imaš njihove brojeve telefona u rubrici Servisi.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •