Strana 56 od 260 PrvaPrva ... 64652535455565758596066106156 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 551 do 560 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #551
    Novi član
    Član od
    21.1.2013.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: mala pomoc

    sto je najgore nzm kad mi menja datum,jer uglavnom spavam tad,kad se probudim ono vec promenilo,nzm kako da provalim kad menja,a sta kazes ako se desava oko podneva da samo kad menja u tom trenutku umesto 12 podne stavim za 12 napred i on kao onda kapira ponoc,jel da

  2. #552
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Nema kada da menja nego u podne ili ponoć ( satni mehanizam menja dan i datum nakon 24 sata samo je pitanje kako je podešeno) tj. proces menjanja počne obično oko 23 časa ( ili 11 sati pre podne-kada nije dobro podešeno ).
    Izvuci krunicu, okreći krunicu tako promeniš datum ( i dan ako ga ima ) , kada dođeš do 20. u mesecu ( to je ponoć ) onda stani sa okretanjem datuma i počni da okrećeš kazaljke tako da od ponoći ( kada je promenjen datum ) dođeš do trenutnog vremena ( sada je skoro 17 časova, znači treba da okrećeš kazaljke 17 sati od trenutka kada je promenjen datum ). Uvuci krunicu i posao je gotov.
    Poslednja ispravka: skydrummer (20.4.2014. u 16:06)

  3. #553
    Novi član
    Član od
    21.1.2013.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Nema kada da menja nego u podne ili ponoć ( satni mehanizam menja dan i datum nakon 24 sata samo je pitanje kako je podešeno) tj. proces menjanja počne obično oko 23 časa ( ili 11 sati pre podne-kada nije dobro podešeno ).
    Izvuci krunicu, okreći krunicu tako promeniš datum ( i dan ako ga ima ) , kada dođeš do 20. u mesecu ( to je ponoć ) onda stani sa okretanjem datuma i počni da okrećeš kazaljke tako da od ponoći ( kada je promenjen datum ) dođeš do trenutnog vremena ( sada je skoro 17 časova, znači treba da okrećeš kazaljke 17 sati od trenutka kada je promenjen datum ). Uvuci krunicu i posao je gotov.
    fala,sredio sam,valjda u 12 bude lepo

  4. #554
    Novi član
    Član od
    30.9.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Pozdrav za sve forumase!

    Prvi put kada sam pisao na ovoj temi dobio sam brz odgovor i resio problem sa svojim satom. Sada se obracam ponovo za savet, posto nisam siguran kako da se postavim po pitanju problema koji se ponovo vratio.
    Naime, vlasnik sam sata Fossil AM4360, kupljen je u aprilu prosle godine i posle nepunih sest meseci sam ga, posle saveta koji sam dobio ovde na forumu, poslao u servis na reklamaciju jer je staklo pocelo da se magli sa unutrasnje strane.
    Sat sam odneo u prodavnicu u kojoj je kupljen i oni su ga poslali u ovlasceni servis u Beogradu. Kada sam preuzeo sat posle servisa prodavacica je rekla da je izvrseno dihtovanje sata, a da su iz servisa porucili da mi preporucuju da ne ulazim u vodu sa satom, za svaki slucaj. Nikada nisam ulazio u vodu sa satom, iako nosi oznaku 10 ATM, i najblize sto je dolazio u kontakt sa vodom je prilikom pranja ruku i umivanja. Tada mi je bilo cudno sto sam dobio takvu preporuku iz ovlascenog servisa, obzirom da je sat deklarisan da moze da se koristi u vodi (osim za ronjenje).
    E sad, moje ponovno obracanje na ovoj temi je iz razloga sto sam juce ponovo primetio da mi se staklo magli sa unitrasnje strane. Sta sad da radim, kako da se postavim u ovoj situaciji? Sat je star godinu dana, u garanciji je jos jednu godinu, a vec drugi put mora da ide u servis zbog prodora vlage (iako nije bio pod vodom).
    Da li mogu da zahtevam da mi servis odobri zamenu sata za novi, posto ovaj ocigledno ima neki problem koji nije trajno otklonjen? Da li cu svakih 6 meseci morati nositi sat na dihtovanje, najpre bez troska u garanciji, a onda o svom trosku posle isteka garancije?
    Koja su moja prava u ovom slucaju i sta mi mozete predloziti da bude moj sledeci korak?

    Hvala unapred

  5. #555
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Ograđujem se da nisam pravnik, ali ako se dobro sećam zakona, mislim da imaš pravo na to da se proizvod zameni novim ili da tražiš da se popravi. Pošto nisu popravili sat kako treba, na tvom mestu bih tražio novi. Ukoliko na forumu ima pravnika, zamolio bih da prokomentariše sledeći zakon: Zakon o zaštiti potrošača (Zakon o potrošačima)

    Član 54 Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač ima pravo da zahteva od trgovca da se otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom, odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te robe.

    Potrošač, na prvom mestu, može da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni opravkom ili zamenom.

    Ako otklanjanje nesaobraznosti u skladu sa stavom 2. ovog člana, nije moguće ili ako predstavlja nesrazmerno opterećenje za trgovca, potrošač može da zahteva umanjenje cene ili da izjavi da raskida ugovor.
    Nesrazmerno opterećenje za trgovca u smislu stava 3. ovog člana, javlja se ako u poređenju sa umanjenjem cene i raskidom ugovora, stvara preterane troškove, uzimajući u obzir:
    1) vrednost robe koju bi imala da je saobrazna ugovoru;

    2) značaj saobraznosti u konkretnom slučaju;
    3) da li se saobraznost može otkloniti bez značajnijih neugodnosti za potrošača.
    Svaka opravka ili zamena se mora izvršiti u primerenom roku i bez značajnijih neugodnosti za potrošača, uzimajući u obzir prirodu robe i svrhu zbog koje ju je potrošač nabavio.
    Sve troškove koji su neophodni da bi se roba saobrazila ugovoru, a naročito troškovi rada, materijala, preuzimanja i isporuke, snosi trgovac.
    Potrošač ima pravo da raskine ugovor, ako ne može da ostvari pravo na opravku ili zamenu, odnosno ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu u primerenom roku ili ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu bez značajnijih nepogodnosti za potrošača.

    Za obaveze trgovca koje nastanu usled nesaobraznosti robe, proizvođač se prema potrošaču nalazi u položaju jemca.
    Potrošač ne može da raskine ugovor ako je nesaobraznost robe neznatna.
    Prava navedena u stavu 1. ovog člana, ne utiču na pravo potrošača da zahteva od trgovca naknadu štete koja potiče od nesaobraznosti, u skladu sa opštim pravilima o odgovornosti za štetu.
    Nemam službeni list i ne znam koliko je ovaj sajt verodostojan, mada sam prilikom kupovine jednog drugog proizvoda iskoristio pravo da mi proizvod bude zamenjen novim.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #556
    Novi član
    Član od
    30.9.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Da, mozda bi mogao neki pravnik da rastumaci ove odredbe zakona. Da li se one odnose na period neposredno nakon kupovine proizvoda, ili vaze za ceo garantni rok.
    Ne znam da li da se najpre obratim telefonom ovlascenom servisu i da ih pitam postoji li mogucnost da odobre zamenu sata, ili cu morati da se obracam nadleznim organizacijama za zastitu potrosaca i trazim njihovu pomoc u ostvarivanju svojih prava.
    Sat definitivno nije u redu cim vlaga vec drugi put ulazi u njega u godinu dana.
    Ako mi servis ne izadje u susret, i ne uspem da izdejstvujem zamenu sata pravnim sredstvima, onda mi jedino preostavje da sat potopim u vodu i tako izazovem trajni kvar. Pa neka onda pokusaju da ga poprave.

  7. #557
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Koliko znam, ovo važi dokle god važi i garancija. Za proizvod druge vrste sam tražio novi, što sam i dobio pošto je servis konstatovao kvar. Predlažem da proveriš sa tržišnom inspekcijom ili organizacijom za zaštitu potrošača, mada mislim da se dosta toga može naći i na internetu.

    Nemoj da se šališ i potapaš sat u vodu, jer onda servis može da konstatuje da ga nisi upotrebljavao u skladu sa deklaracijom, pošto ovaj sat nije za ronjenje, pa bi pobijanje njihovog nalaza oduzelo dosta vremena, a verovatno i novca, što bi ti zagorčalo život. Jednostavnije je da samo pitaš za potvrdu ovoga što sam naveo, pa kad odeš u radnju ili servis, spomeneš svoje pravo, a ako zatežu, spomeneš advokata, novine i inspekciju, pa da vidiš kako će da promene pesmu.

    Zamenu možeš zatražiti i od trgovca koji je prodao sat i od ovlašćenog servisa.
    himmelstrider likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #558
    Novi član
    Član od
    30.9.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Da, u pravu si za potapanje sata u vodu, uvek mogu da tvrde da ga nisam pravilno koristio i onda bih morao da se dokazujem sa njima i idem tezim putem. Ma, da imam nacina da snimim ceo proces od trenutka potapanja sata u vodu pa do njegovog otkazivanja, mozda bih tako i uradio, ali ko zna da li bi sat uopste prestao da radi nakon potapanja u vodu, mozda bi to toga doslo tek nakon 5-6 sati, a ko ce da se zamajava i snima 6 sati kako sat stoji potopljen u posudi sa vodom.
    Elem, videcu prvo sta kazu u prodavnici, pa ako treba kontaktiracu i ovlasceni servis, a ako mi ni oni ne izadju u susret onda cu morati da se obratim nekom udruzenju za zastitu potrosaca za pomoc u ostvarivanju svojih prava. Naravno, pomenucu trzisnu inspekciju prilikom razgovora sa prodavcem/ovlascenim servisom, mozda i to pomogne.

  9. #559
    Novi član
    Član od
    21.4.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Festina 16489/7

    Kao prvo, pozdrav svima na forumu s obzirom da se nisam ni predstavio, ja sam Srdjan

    Pre oko mesec dana sam kupio sat iz naslova teme (festina 16489/7) i na prvi pogled i prvih par dana sve je bilo super. Za kazaljke koje iskreno nisam znao sta pokazuju i sta znace, video sam u ovoj temi - Festina F16489-3
    Medjutim, ja imam jedan drugi problem. Naime, kada startujem stopericu, sve uredno radi, kazaljka itd... ali kada je resetujem, ona se ne vrati na "12" vec cini mi se na dve sekunde pre toga, kao da odatle treba da krece inace. Ne verujem da ovo ovako treba? Sat je pod garancijom jos ali nikako nisam stigao da ga odnesem jer samo odlazem taj zanemarljiv (bar meni) problemcic Da li je neko imao slicno iskustvo i da li neko zna u cemu je problem?
    Bio bih zahvalan na pomoci...

  10. #560
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Festina 16489/7

    Srdjo dobro došao na forum.
    Nisam gledao koji je mehanizam u Festini ali ovo bi moglo pomoći ( ako ne ima još sličnih videa ).

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •