Strana 54 od 260 PrvaPrva ... 44450515253545556575864104154 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 531 do 540 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #531
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Tanis je svajcarska firma koja je poznata po proizvodnji dzepnih satova, najcesce namenjenih zeleznicarima. Staklo je skoro sigurno akrilno, tako da ce zamena biti jeftina (500-1000 din). Opruga se moze zameniti, prave se u svim mogucim standardima tako da sigurno moze da se nadje... ako se ne varam cene su stvarno smesne, do 500 dinara za oprugu + ugradnja. Evo, grubo procenjeno mislim da mozes da ga sredis za oko 3.000 dinara. Godinu proizvodnje je tesko utvrditi kod svih satova, a kamoli bez slike...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #532
    Novi član
    Član od
    26.3.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Bolje ne moze ili ja ne znam
    View image: 102 3260
    View image: 102 3258

  3. #533
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Filipe, ne drži me za reč, ali mislim da je sat napravljen negde posle drugog svetskog rata, bilo je takvih pedesetih godina.
    himmelstrider likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #534
    Novi član
    Član od
    26.3.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da li to igra neku ulogu oko zamene delova i cene popravke,s obzirom da je sat nesto stariji?I kod koga odneti ovaj sat na popravku?Za nekih mesec,dva planiram da odem do Beograda pa ako neko moze da mi da neki savet kod kog sajdzije da odem(moze na pp).

  5. #535
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Imam jedan Tanis i on ima Unitas mehanizam, a raspored kazaljki je isti kao kod tvog. Nagadjam da je i u tvom neki Unitas (posto ih je Tanis dosta koristio), a ako sam u pravu popravka je onda boza. Uz to spada u jedne od prostijih mehanizama tako da nijedan bolji casovnicar nece imati problema sa njime.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #536
    Novi član
    Član od
    26.3.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Razmisljam da sutra obidjem dvojicu sajdzija u kg-u da vidim koliko ce kostati popravka mehanizma i da pogledam da li mozda imaju i staklo.Glavni problem kod mehanizma je taj da kada se sat navije,ne desava se nista.Pretpostavljam da je neka opruga
    Inace,hvala svima na pomoci Sutra idem pa cu videti sta i kako.

  7. #537
    Novi član
    Član od
    26.3.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Tanis je svajcarska firma koja je poznata po proizvodnji dzepnih satova, najcesce namenjenih zeleznicarima. Staklo je skoro sigurno akrilno, tako da ce zamena biti jeftina (500-1000 din). Opruga se moze zameniti, prave se u svim mogucim standardima tako da sigurno moze da se nadje... ako se ne varam cene su stvarno smesne, do 500 dinara za oprugu + ugradnja. Evo, grubo procenjeno mislim da mozes da ga sredis za oko 3.000 dinara. Godinu proizvodnje je tesko utvrditi kod svih satova, a kamoli bez slike...
    Otisla je neka osovina,bar mi tako rece sajdzija.Zamena osovine i stakla kosta 2000.Sat je ostavljen kod majstora,i za par dana ce biti gotov.
    Markoni BG likes this.

  8. #538
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da, zaboravio sam da ti kazem, uhvatio sam se samo za oprugu... slomljena ti je osovina balansnog tocka, zato nije hteo da radi 99% posto. To se realtivno cesto desava pri padu, nista neobicno, pogotovo kod starijih satova.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #539
    Član
    Član od
    19.9.2011.
    Poruke
    101
    Lajkovi
    329
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Novo staklo na satu ?

    Da li mozda neko zna postoji li neka firma koja pravi nova stakla ( safirna ili mineralna ) za starije Seiko satove.
    Dakle, nabavio sam jedan jako lep seiko 5 iz 1974. zeleo bih da promenim staklo koje je dosta izgrebano.
    Cuo sam da postoje neke male firme po Evropi koje prave safirna i mineralna stakla za oderedjene modele satova.
    Da li neko zna za takvu firmu ili je mozda imao iskustva ?

    Hvala unapred

  10. #540
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7473
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom re: Novo staklo na satu ?

    Pretpostavljam da ako je staklo okruglo, svaki bolje opremljeni časovničar može da napravi. Meni je pre par godina tako zamenjeno staklo na Orient-u.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •