Strana 53 od 260 PrvaPrva ... 34349505152535455565763103153 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 521 do 530 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #521
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    za dakovic...
    preskočila ti je viljuškica za premošćivanje funkcije...moraš skinuti cifer da bih je stavio u pravilan položaj...
    na tom uputstvu je pogrešno pokazano,ključ da bi se pravilno izvadio potebno je izvući na prvi položaj i onda pola kruga okrenuti šrafić da bi se oslobodio,ako neće za pola kruga onda dodati još polovinu jer ako se odvrne previše oslobodi se štift i onda ste ponovo u problemu...
    Poslednja ispravka: lemi (16.3.2014. u 17:29)
    VLADAN P and himmelstrider like this.
    ​LEMI

  2. #522
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Po pitanju ovog "krivog" mehanizma... koliko ja znam, nemoguce je to ispraviti. Cifer je fiksiran u odnosu na mehanizam, zbog polozaja osovina za hronograf, a mehanizam je fiksan u odnosu na kuciste zbog jedne jedine rupe za krunicu, i na mehanizmu i na kucistu. Ako se one ne poklapaju krunica ne moze da se stavi. Kaskada bi trebalo da je fiksni deo cifera, ili kucista, tako da se ni ona ne steluje. To probaj da reklamiras kod koga god si kupio, zato sto tako nesto kao sat u dobrom stanju nije moglo da se proda, a ubuduce dobro pazi sta uzimas. Ne znam gde si kupio, ali ako je kod ovlascenog prodavca a ne uvazi ti reklamaciju zoves Trzisnu inspekciju, Drustvo za Zastitu Potrosaca, napises komentare svud redom, ako nista barem ces mu zagorcati zivot. Ne volim da nekom uzimam hleb iz usta, ako to neko tako protumaci, ali jos manje volim da me prave budalom Ruku na srce, i ne vidi se previse, ali si platio za sat po standardnom kvalitetu (ovo je ispod standarda za Seiko) i ovo bi bilo sramota da ti ovlasceni prodavac ne uvazi. Ako si kupio kod privatnog lica... pricaj s njim ali tesko to.

    P.S. Zaboravio sam da kazaljka hronografa mozda moze da se natera na marker, ali dzaba ako je marker kriv
    Poslednja ispravka: himmelstrider (16.3.2014. u 18:05)
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #523
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pitanje... kako se krunica vraca u kuciste a da se dihtung ne osteti ?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #524
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Otvori sat, pored same krunice na masini imas jedan sraf koji je manji od ostalih, odvrni ga i polako uguraj iglu krunice kroz kuciste u masinu, probaj iz vise pozicija da bi nalegla cetvrtka na igli, kada krunica legne zavrni taj sraf i zavrsio si posao. Dihtung ne bi trebao da ti pravi problem
    himmelstrider likes this.

  5. #525
    Novi član
    Član od
    20.3.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    поштовани љубитељи сатова.

    имам један проблем.

    од када знам за себе на мом зиду се налазио функционални сат, на навијање, са клатном, који звони по једном на пола сата и онолико колико има сати на пун сат.

    не знам произвођача, нити на њему пише ишта сем 30 days, а у дну, код шест сати пише коrea

    проблем је у томе што је клатно отпало. отворио сам га и донекле сам схватио концепцију. клатно је закачено за жицу која пролази кроз обруч који даље помера зупчаник за секунде.
    а та жица, за коју је клатно закачено је била закачена неком металном траком за својеврсни држач. изгледа да је та метална трака пукла.

    да ли се то може поправити у домаћој радиности, и од чега је та метална савитљива трака? тражио сам по интернету без икаквог резултата. проблем ми је носити сат до часовничара, пошто живим на селу, и ретко идем у град.

  6. #526
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Otvorio mehanizam, vratio kazaljku na nulu, sad mehanizam nece da se resetuje, brljavi hronograf itd. Blago meni sa "gremlinima", i Marfijevim zakonom. Miyota FS 60 je u pitanju, inace.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #527
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom

    Citat Стеван Исаков kaže: Pregled poruke
    поштовани љубитељи сатова.

    имам један проблем.

    од када знам за себе на мом зиду се налазио функционални сат, на навијање, са клатном, који звони по једном на пола сата и онолико колико има сати на пун сат.

    не знам произвођача, нити на њему пише ишта сем 30 days, а у дну, код шест сати пише коrea

    проблем је у томе што је клатно отпало. отворио сам га и донекле сам схватио концепцију. клатно је закачено за жицу која пролази кроз обруч који даље помера зупчаник за секунде.
    а та жица, за коју је клатно закачено је била закачена неком металном траком за својеврсни држач. изгледа да је та метална трака пукла.

    да ли се то може поправити у домаћој радиности, и од чега је та метална савитљива трака? тражио сам по интернету без икаквог резултата. проблем ми је носити сат до часовничара, пошто живим на селу, и ретко идем у град.
    Ta vasa takozvan metalna trakica je pendel Feder , u domacoj radinosti nece biti bas tako dobar kao kad se kupi u ajmo reci originalu , nije skup mozda nekim 2 eura bitno je samo poneti defektiv Deo kod majstora da vam da odgovarajuci .

    Citat zare kaže: Pregled poruke
    Otvori sat, pored same krunice na masini imas jedan sraf koji je manji od ostalih, odvrni ga i polako uguraj iglu krunice kroz kuciste u masinu, probaj iz vise pozicija da bi nalegla cetvrtka na igli, kada krunica legne zavrni taj sraf i zavrsio si posao. Dihtung ne bi trebao da ti pravi problem
    Zare nebi se bas slozio sa kompletnim izlaganjim, naime Sve je to Tacho StO si napisao osim ovog odvrnuti taj seraf najvise koliko Covek sme je 1 do 1 i Pol okretaja inace bice Jos vise problema , i moracu da se Skidao cifer da bi se vratila poluga Kupplung
    Poslednja ispravka: RUS (21.3.2014. u 19:45)

  8. #528
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Koliko bi, otprilike kostala zamena mehanizma Miyota FS60 ? Hronograf na mom je upokojen... vreme radi odlicno
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #529
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Simke206 kaže: Pregled poruke
    Zare nebi se bas slozio sa kompletnim izlaganjim, naime Sve je to Tacho StO si napisao osim ovog odvrnuti taj seraf najvise koliko Covek sme je 1 do 1 i Pol okretaja inace bice Jos vise problema , i moracu da se Skidao cifer da bi se vratila poluga Kupplung
    Simke, ja to samo amaterski, a da nije nas amatera kako bi majstori imali posla

  10. #530
    Novi član
    Član od
    26.3.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    E ovako,pre svega pozdrav svima.Zovem se Filip ,ovo mi je prva tema na ovom forumu i imam jedno pitanje vezano za ovaj sat,zapravo vise pitanja Najveci problem je taj sto sat ne radi.Ocu je pre nekih 10ak godina pao i jedan sajdzija mu je rekao da je neka opruga pukla,medjutim sajdzija je tada nije imao i nikada nije zamenjena.Da li postoji mogucnost da se ona danas zameni?Takodje je i staklo puklo pa je zalepljeno pre nekih mozda 20 godina pa me zanima da li neko zna koliko bi kostalo da se promeni.Ono sto mene najvise zanima kako utvrditi starost sata?Kada se na satu otvori poklopac sa zadnje strane mogu se videti dva gravirana datuma.Jedan je iz 1970,drugi iz 78.Moja je pretpostavka da su to ugravirale sajdzije koje su sat popravljale.Kada se otvori poklopac mehanizma jedino se vidi broj 7042 ako se lepo secam.Na zalost nisam u mogucnosti da postavim slike sata jer aparat nije kod mene.Bio bih vam puno zahvalan ako neko zna nesto vise o satu,i eventualno o cenama popravke ako je to moguce.Hvala.

    Inace radi se o dzepnom satu tanis 17 rubis.
    Poslednja ispravka: RUS (26.3.2014. u 19:01)

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •