Strana 52 od 260 PrvaPrva ... 24248495051525354555662102152 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 511 do 520 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #511
    Stariji član Avatar korisnika bogojevski
    Član od
    5.7.2012.
    Lokacija
    Makedonija
    Poruke
    555
    Lajkovi
    5263
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Prasanje okolu automatik Seiko so 4r36 mehanizam.

    Ne znam dali e raboti za problem ili toa e voobicaeno za ovoj mehanizam?

    Primetiv deka koga ke go postavis saatot vo ovaa pozicija da lezi na krunata od prilika 10-15 sekundi prestanuva da raboti, iako e potpolno navien. Ako se trgne od ovaa pozicija povtorno si raboti najnormalno.

    Pitajte časovničara-dsc01422.jpgPitajte časovničara-dsc01423.jpg

    Se raboti za nekakva mana ili normalna rabota?

  2. #512
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Nije normalno, mora on da radi u svim polozajima. Zbog cega je tako, nemam pojma.
    bogojevski likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #513
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Problem je polomljena osovina balansvela, pretpostavljam. Moze da bude i prljav, ali sumnjam da toliko dugo nije servisiran
    bogojevski likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #514
    Stariji član Avatar korisnika bogojevski
    Član od
    5.7.2012.
    Lokacija
    Makedonija
    Poruke
    555
    Lajkovi
    5263
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Denes pak go postavuvav vo ista pozicija vo koja zastanuvase, i nema nikako problem ne zastanuva, taka sto ne veruvam deka e nesto skrseno, i e dosta precizen.
    Sepak blagodaram na odgovorite.

  5. #515
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Iskreno ne verujem ni ja da je bilo sta polomenjeno, ipak je sat skoro nov.
    Istestiraj ga jos koji dan pa vidi kako ce da se ponasa.
    bogojevski likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #516
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ne mogu da garantujem, nisam casovnicar, ali znam da kad sat prestaje da radi u nekim polozajima najcesce bude osovina, ili izuzetno zaprljan mehanizam. Servisiraj ga na 5 godina lepo, a ako se ponovi problem odnesi do casovnicara neka pogleda... nije skupa ni popravka, pogotovo za tvoj Seiko

    Vrlo lep sat, uzgred
    bogojevski likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #517
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    Pozdrav narode...

    Imam mali problem.

    Naime juče sam u poletu entuzijazma rešio da otvorim staru Molniju sa SU 3602 mehanizmom, i malo vežbam presađivanje tog mehanizma u kućište ručnog sata...

    Nisam mnogo petljao, rastavljao mehanizam na delove i sl, već sam samo (postupajući po upustvima sa npr. ovog sajta DC's Watches: Molnija 3602 stem removal), otvorio sat, pažljivo olabavio šrafić koji drži krunicu i navijač (valjda se tako kaže stem), uklonio istu, potom skinuo kazaljke i cifer, pa sve to ponovo zapakovao...

    E sad problem je kada vratim krunicu i navijač on više nema dva stepena. Jedan za navijanje, a drugi za podešavanje vremena, već na prvom podešava vreme (okreću se kazaljke)uz pomalo navijanja, na drugom stepenu okreće u prazno...

    Očigledno nisam vratio navijač kako treba, tj. nisam pronašao pravo mesto i dubinu na koju ga treba "ugurati", iako on vizuelno dobro stoji...

    Može neki savet kako da to odradim...

    Drugi problem je što nisam u potpunosti uspeo da odvojim cifer jer je središnji zupčanik sa sat kazaljkom i dalje ostao pričvršćen za njegovu poleđinu... Kako to da odvojim...

    Hvala.
    da bi se odvojio cifer treba pronaci dva mala srafica koja ulaze "bocno" tj radijalno u mehanizam. time se oslobadja pritisak na ispupcenja iliti "usi" koje iz cifera ulaze u mehanizam. ukoliko je ova radnja uspela a cifer i dalje nece da "sidje" pod pretpostavkom da se sredisnji zupcanik "zalepio" od ustajalog ulja - laggano pomoco drvenih ili plasticnih cackalica silom odvojiti.
    Krunica pri vracanju nije legla kako treba - pokusati ponovo strpljivo nekoliko puta, mora biti rezultata.

  8. #518
    Novi član
    Član od
    16.6.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko sndd99p1-pitanje

    Pozdrav svima. Oko godinu dana pratim desavanja na sajtu i evo kupih doticni sat. Pitanje i molba za pomoc je u tome sto na ciferu hrono sekundara, kao i ceo mehanizam stoji malo u stranu (prilozene slike). Cini mi se da i kada bi se mehanizam centrirao u odnosu na markere na kaskadi opet bi bila malo u stranu. Sat je nov i orginal. Da li da reklamiram (imam li pravo) ili pri recimo prvoj zameni baterije trazim da centriraju mehanizam (ako je moguce). Kada se lepo zagleda uocava se da i kada bi se idealno centriralo opet bi bilo dosta odstupanja izmedju markera na ciferu i istih na kaskadi. A, mozda sve to ulazi u tolerancijske okvire?
    Unapred zahvalan.Pitajte časovničara-img_0188.jpgPitajte časovničara-img_0189.jpg

  9. #519
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Kad si kupio sat?
    Nije ti nikakav problem. Zamoli ih da ti isprave to. Ni minut posla.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  10. #520
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Pozdrav.
    Koliko vidim problem je u minutnom prstenu ( chapter ring ) a ne u centriranju mehanizma. Markeri na minutnom prstenu se ne poklapaju ( nisu u liniji ) sa markerima na brojčaniku. Pitanje je da li se tu nešto može uraditi jer recimo marker na poziciji broja tri je u liniji sa markerom na brojčaniku a onaj na poziciji broja devet je milimetar van linije. Drugim rečima pomeranjem minutnog prstena uvek bi neki marker stao nepoklopljen sa markerom na brojčaniku. Što se tiče reklamacije, čisto sumnjam da će je uvažiti ali ništa te ne košta da probaš.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •