Strana 60 od 260 PrvaPrva ... 105056575859606162636470110160 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 591 do 600 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #591
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Baki, pa ti si dnevno 25 puta grejao kaficu pored USSR mikrotalasne
    Pa tu su direkat iz malih radara prebacili megatron

    Ali to nema veze sa problemom kolege.

  2. #592
    Novi član
    Član od
    19.5.2014.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat veberz kaže: Pregled poruke
    steins
    Nisi opisao na kom poslu radis i koji uslovi vladaju na poslu.
    Zalazenje u ove "komore" sa transformatorima od nekoliko kV (sigurno sam se lose odrazio, pre 33 godine sam ucio energetiku i to samo jedan semestar) moze itekako namagnetisati sat (zavisi o satu i zastiti od namagnetisanja u samom satu), isto tako pored kablova kojim proticu velike struje/naponi postoji mogucnost namagnetisanja. A sto se tice nas ljudi - pa ima nas 7-8 koliko li? milijardi tj. previse - nama to ne skodi po danasnjim industrijskim normama.
    - otpadanje brojcanika nema veze sa elektro-magnetikom
    - vlazenje stakla nema veze sa elektro-magnetikom
    - kasnjenje moze itekako imati veze sa elektro-magnetikom!

    Ako se tebi taj sat svidja, trazi zamenu za novi isti takav! Verujem da nije neki ronilacki (pa cak i da jesto do 100m!) pa nemoj se u njemu tusirati, plivati! Nemoj sa njim zalaziti u visoka elektro-magnetna polja, i sa daleko boljim-skupljim-zasticenijim satovima to treba izbegavati! Ja recimo ponekada moram uci u komoru sa transformatorom od 10 ili 20kV i tada skinem sat. Ili, recimo premestam i sredjujem svoja sra.a od slabostrujnih kablova pored ili blizu velikostrujnoh ili velikonaponskih kablova. Onda skinem sat. Ili, imam watch demagnetiser za sicu sa ebaya.
    znaš kako, ja imam i visokonaponskih kabloba i nešto transformatora na poslu - bavim se rentgenima, skenerima i magnentnom rezonancom i ultrazvukom ima i polja sigurno.
    Opet, imam i jedan Seiko 5 automatic koji radi sasvim uredno.
    Tako da nisam pametan.
    A sat mi se baš svidja. Ne znam ni sam šta ću da radim.

    E da, oko vode - nisam se ni tuširao ni plivao - to me je i najviše iznerviralo - ovo je od pranja ruku i slučćajnog kvašenja. Moguće je i da je do mene bilo - da sam slučajno izvukao krunicu ili tako nešto.

    Ne znam, probaću još jednom da porazgovaram sa njima da dobijem drugi sat - a ako ne, uzeću neka dva jeftinija na baterije.

  3. #593
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    steins, dobro došao na forum. Čini mi se da ti je Hadži Dalibor kolega, ili bar radite u sličnoj sredini, tako da će ti verovatno on moći reći svoja iskustva vezano za satove i mag. polja i sl.
    Što se tiče maglenja stakla, morao bi biti najveći baksuz u kosmosu pa da ti sat koji je nov i 100 m vodootporan pusti vodu pri pranju ruku, pošto nisi, moguće je da je po sredi ono što si i sam rekao vezano za izvučenu krunicu.
    Ako može postavi i neku fotografiju Vostoka, misim da niko na forumu nema taj model.
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.6.2014. u 17:30)

  4. #594
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Steins,
    Samo MR može naškoditi satu kada su u pitanju elektro-magnetna polja.
    Najjaču zaštitu od toga imaju nove Omege ali i one do 1.5T,a postoje dobro jače MR.
    CT, UZ, rentgen- ja radim u takvom okruženju i nema problema.

  5. #595
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ja bih iskreno trazio nov sat i zapretio tuzbom,sta bre koga boli uvo gde ti radis,to je tvoja stvar,uostalom otkud znas da nisu oni pokvarili sat nakon prvog servisa,jer ne znas sta su radili a sat je posle toga imao niz problema,nisi ti igrao hokej sa satom pa da se desi tako nesto,imas puno pravo da trazis nov sat,ja bih tako postupio.
    HADzI DALIBOR likes this.


  6. #596
    Novi član
    Član od
    19.5.2014.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    steins, dobro došao na forum. Čini mi se da ti je Hadži Dalibor kolega, ili bar radite u sličnoj sredini, tako da će ti verovatno on moći reći svoja iskustva vezano za satove i mag. polja i sl.
    Što se tiče maglenja stakla, morao bi biti najveći baksuz u kosmosu pa da ti sat koji je nov i 100 m vodootporan pusti vodu pri pranju ruku, pošto nisi, moguće je da je po sredi ono što si i sam rekao vezano za izvučenu krunicu.
    Ako može postavi i neku fotografiju Vostoka, misim da niko na forumu nema taj model.
    hvala puno. Vostok Europe su prelepi satovi, ja sam zaljubljen u čitave kolekcije

    ovaj je (bio) moj.

    Pitajte časovničara-vostok_europe_expedition_5913117.jpg

    to je već stara kolekcija. Predivno stoji, prečnik je 40mm, taman koliko mi odgovara pošto imam tanku ruku, i dok je radio, bio je savršeno precizan. Ima dual time varijantu (pusti rusi ) koja meni ne znači, i imao je savršeno odradjene fluorescentne delove (ne znam zašto, ali mi to nešto puno znači na satu).
    Pre njega sam nosio nekoliko jeftinijih satova /Fossil Arhitekt, Roamer - starije verzije, pre kineza mislim, i još par komada Swatcheva/ i ovaj je svetlosnu godinu ispred svih njih i po izgledu i po kvalitetu izrade i po samom osećaju.
    Mali problem je bio sa narukvicom koja je od neke debele kože pa je leti malo mirisala, al meni se i to svidja
    Ja se ljudi ne razumem mnogo u satove, osim onoga što sam pročitao ovde i na još par foruma. Meni je prodat na preporuku pošto sam mogao da biram za pristojne pare /oko40k/, i rečeno mi je da je super kvalitetan i da ima ok servis u Srbiji.


    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Steins,
    Samo MR može naškoditi satu kada su u pitanju elektro-magnetna polja.
    Najjaču zaštitu od toga imaju nove Omege ali i one do 1.5T,a postoje dobro jače MR.
    CT, UZ, rentgen- ja radim u takvom okruženju i nema problema.
    Ma ja MRu ne prilazim, orjentisan sam na skenere i UZ, zato mi je i čudno da je toliko zabagovao.

    Citat marko14 kaže: Pregled poruke
    Ja bih iskreno trazio nov sat i zapretio tuzbom,sta bre koga boli uvo gde ti radis,to je tvoja stvar,uostalom otkud znas da nisu oni pokvarili sat nakon prvog servisa,jer ne znas sta su radili a sat je posle toga imao niz problema,nisi ti igrao hokej sa satom pa da se desi tako nesto,imas puno pravo da trazis nov sat,ja bih tako postupio.
    To sam i ja mislio, ali problem je u tome što se plašim da probleme ne snosi drugar koji mi je taj sat prodao.

  7. #597
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Je l sat u garanciji?


  8. #598
    Novi član
    Član od
    19.5.2014.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat marko14 kaže: Pregled poruke
    Je l sat u garanciji?
    jeste.

  9. #599
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Mislim da ne moze on da snosi probleme jer je sat u garanciji i imas probleme posle servisiranja.


  10. #600
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Timex - ne radi indiglo osvetljenje

    Kupio sam Timex Ironman za male pare prakticno bez znakova koriscenja, covek tvrdi da je nov ali ne radi indiglo osvetljenje.
    Kada se ukljuci, brojevi na displeju na 3 sekunde malo izgube "jacinu", svetlo se ne pali i posle 3 sekunde se "jacina" vrati na prethodno stanje. Kao da sat povlaci struju ali ili je nema dovoljno ili osvetljenje ne radi.
    Menjao sam bateriju (Ansmann) ali se i dalje desava isto. Zna li neko sta moze biti, da li se to uopste popravlja?

    E da, sta je i gde je taj "AC PAD" koji se prespaja sa plusom baterije nakon zamene baterije?

    Hvala

    Pitajte časovničara-img_9575-.jpgPitajte časovničara-img_9577-.jpg

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •