Strana 55 od 260 PrvaPrva ... 54551525354555657585965105155 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 541 do 550 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #541
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Bacio sam oko na jedan dzepni sat. E sad desava se da se pri navijanju blago pomera minutna kazaljka. Znaci pomera se napred nazad, kao da oscilira. Mehanizam lici na neki Unitas. Da li je ovo normalno? Ako nije koliko je ozbiljano ostecenje i kolko bi okvirno iznela opravka?

  2. #542
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    Citat lemi kaže: Pregled poruke
    za dakovic...
    preskočila ti je viljuškica za premošćivanje funkcije...moraš skinuti cifer da bih je stavio u pravilan položaj...
    na tom uputstvu je pogrešno pokazano,ključ da bi se pravilno izvadio potebno je izvući na prvi položaj i onda pola kruga okrenuti šrafić da bi se oslobodio,ako neće za pola kruga onda dodati još polovinu jer ako se odvrne previše oslobodi se štift i onda ste ponovo u problemu...
    @lemi , nekoga drugoga smo savetovali oko krunice, inace meni se dogadja da prilikom oslobadjanja potezom srfcigera istovremeno krunica sama dodje na prvi zub. naravno ako se sraf potpuno odvije moze da se desi da se "stift" odvoji i da onda sraf ne moze da uhvati navoj, no sve se resi skidanjem cifera.

    nadam se da je kolega hobist resio problemna svom saatu.

    S!

  3. #543
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Seiko sndd99p1-pitanje

    moja greška.....
    ​LEMI

  4. #544
    Novi član Avatar korisnika moltolibero
    Član od
    15.2.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Negde u novembru 1973. kupio sam Roamer Sting Ray Chrono, model 720-9120 802. Služio me je besprekorno, prošao uz mene svet od Sibira do Afrike, ali su ga nažalost stigle godine i traži jedan baš doooooooobar remont. Usput sam se raspitivao u nekoliko časovničarskih radnji, ali iniko nije pokazao želju da se pozabavi ovakvim satom. Očigledno je daleko isplativije i brže menjati baterije u Kinezima. Kontaktirao sam i fabriku i bio baš neprijatno iznenađen kako su me "otkačili" uz obrazloženje da je model star i da nemaju delove? Iako imam bogatu kolekciju, ovaj sat mi je posebno drag i jako bih voleo da ga vratim u život. Vidim da je na ovom forumu puno dobro obaveštenih ljudi i entuzijasta pa se iskreno nadam da će se neko javiti sa korisnim savetom. Unapred hvala!
    Poslednja ispravka: RUS (15.4.2014. u 17:26) Razlog: Premesteno u odgovarajucu temu

  5. #545
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Roamer Sting Ray

    Dobrodošao.
    Pomoglo bi kad bi rekao iz kog si grada.
    Evo pogledaj ovaj spisak (Servisi satova | Svet Satova ) pa kreni redom da ih kontaktiraš.
    Predlažem da kreneš od
    Časovničarska radnja Kostić - Dojčinović

    Jug Bogdanova 3, 11000 Beograd, Srbija
    Tel.: +381 11 2631036
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #546
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Roamer Sting Ray

    Mogli ste da kazete i gde ste trazili casovnicare, u Beogradu ih ima sigurno nekoliko koji bi se pozabavili time. Morate biti svesni da servis stopera (chronographa) nije jeftin. A delove je u vreme interneta vrlo lako nabaviti, a koliko mi se cini Roamer nije stavljao u stopere neke egzoticne mehanizme.

  7. #547
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Zdravo,

    prvo da vam cestitam sto imate jedan naj naj satova na svjetu . (moje misljenje)

    Sta vam treba? Ako vam treba samo servis mehanizma onda ce bit svaki dobar casovnicar dobar. Servis ce vas kostat 200e sigurno. Djelovi se ne dobiju vise ili se dobiju vrlo vrlo vrlo tezko. Masinski djelovi nisu taki problem al problem postane kad vam treba novo staklo, kazaljke, itd. To se nesto dobije na ibeju al stvarno nema izbora.

    Ali ako je stvar samo u servisu mehanizma onda to nece biti tolki problem, samo treba naci nekog majstora koji popravlja hronografe.


    Mlađi brat says hello:


    Dali ste sigurni da je referenca prava? Ako jest iz godine 1973 onda bi trebao bit to model 726.9120.602
    Poslednja ispravka: RUS (15.4.2014. u 17:26)

  8. #548
    Novi član Avatar korisnika moltolibero
    Član od
    15.2.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Hvala na brzom odgovoru! Iz Beograda sam pa ću krenuti predloženim redom.

    Hello mlađem bratu!
    U pravu ste što se tiče broja modela, zamenio sam 6 sa 0, ali nije strašno. Pa, lepo da imam istomišljenika ovde, a što se tiče sata trebao bi da dobije novu krunicu i gornje dugme za aktiviranje štoperice, zatim jedno lepo čišćenje i dihtovanje (dihtung nije menjan bar 10 godina. Staklo malo izgrebano, ako se nađe može i ono. To je sve da ponovo zasija. Hvala na odgovoru.
    Poslednja ispravka: RUS (15.4.2014. u 22:55)

  9. #549
    Novi član
    Član od
    21.1.2013.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    ljudi imam neki seiko sat na baterije,skoro mi crkla baterija pa kad sam kupio novu nikako da namestim datum kako treba uvek mi zuri ili kasni jedan dan,recite mi kada treba da promenim datum na satu,da bi mi ono u ponoc promenilo na novi datum molim vas pozzzz
    Poslednja ispravka: RUS (20.4.2014. u 15:01) Razlog: Premesteno u odgovarajucu temu

  10. #550
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: mala pomoc

    Ne mijenjaj datum između 21h i 04h.
    Drugo: kada ti promjeni datum? Oko podne?
    Ako je tako,onda pomjeri kazaljke unaprijed za 12 sati.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •