Strana 51 od 260 PrvaPrva ... 4147484950515253545561101151 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 501 do 510 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #501
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ovo bi moglo pomoći:



    PS- sada sam pročitao da si rekao da manuelno resetovanje nije baš bilo uspešno.
    himmelstrider likes this.

  2. #502
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Gledano sa striktno mehanicke strane, skoro sam siguran da je nesto polomljeno u mehanizmu, ili, jos bolje, da vise nemam zupcanik unutra, vec tockic. Sky, pokusao sam ovo sad, i nema efekta, dovedem kazaljkicu na 0 i prilikom prvog reseta vraca se na staro.

    Dajte jos neku ideju, ili barem objasnjenje kvara... pre nego sto odlucim sta da radim sa drugaricom
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #503
    Novi član
    Član od
    3.3.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Veliki Pozdrav! Imam jednu Rusku "Slavu", ispravan je mehanizam ali mu nedostaje staklo i sekundača (ako je postojala), jer mi je ostalo od đeda, pa i ne znam baš... Mislim da ima odličan mehanizam. Dopada mi se sat i rado bih ga nosio. Interesuje me šta vi mislite o ovom modelu, jer nisam uspio da pronadjem isti na netu. Ispred piše "26 kamnei", a unutra "21 jewels". Da li to ima veze sa mehanizmom? I da li su oni pravili pozlate ili zlatne varijante, mada čisto sumnjam da je zlato. Evo i fotografije:Prilog 86568

  4. #504
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    @himmelstrider: moze li jedna slika ili model koji to imas(mozda si nekde napisao al ja nevidim)

    Ako je unutra miyota, onda bi trebao povuc krunicu na podesavanje sata i onda pritiskat gornji ili donji dugmic, sigurno mozes probat i da je krunica na poziciji datum.

    ako je unutra neki seiko VDxx kalibar onda isti postupak (stavis krunicu na stelanje sata).

    ako je unutra neka ISA sto ne vjerujem da je u casiu onda moras krunicu izvucit i drzat oba dugmica dok se centralna sekundara sama ne okrene jedan brzi krug i onda stelas sa gornjim dugmicem prvo sekundaru, onda pritisnes donji dugmic da "potvrdis" kde si pustiu sekundaru . I onda mozes stelat jos minute i ure od stoperice.



    tezko vjerujem da je kolegica kriva jer je stvarno tezko unistit samo sa tim da se igras sa gumbičima.
    himmelstrider likes this.

  5. #505
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    http://www.svetsatova.com/forum/atta...3323942432.jpg

    EF-526. Kao sto vidis, 25.02 mu je ta kazaljkica stojala izmedju 1 i 2 umesto na nula, u standby poziciji.

    Kad se krunica izvuce na drugi polozaj, gornjim drukerom se steluje u koracima od po sekundu. Donji druker ne reaguje. Drzanjem gornjeg drukera sam doveo minutnu kazaljku na 0, gde je fabricki bila, kao i sekundaru. Vracanjem krunice i prvim sledecim resetovanjem hronografa minutna kazaljka se vraca na staro mesto (na 51 minut). Prvo sto mi je palo na pamet je da je neka bregasta koja vraca mehanizam ostecena. Da pomenem da sam probao da drzim druker sve dok minutna kazaljka ne okrene ceo krug, kako bih proverio da zupcanici nisu "pojedeni". Uspelo je.

    Ah, da. Unutra je modul 4358. Nisam 100% siguran da je Miyota, ali sam 100 % siguran da kad se drze oba drukera ne desava se nista spektakularno. Kad je krunica izvucena u II polozaj, i drze se oba drukera, ponasa se kao da drzim samo gornji (sekundara krene da se vrti)
    Poslednja ispravka: himmelstrider (4.3.2014. u 13:44)
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #506
    Novi član
    Član od
    3.3.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Moguće da je došlo de neke greške,
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	'Slava' Ruski sat 21 jewels.jpg
Viđeno:	1659
Veličina:	143,1 KB
ID:	86622

  7. #507
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Odgovarao je meni, moj post je odmah ispred tvog.

    Staklo za tvoju Slavu ce kostati oko 500 din, sekundara, ako je postojala, moci ce da bude zamenjena, verovatno delom sa nekog rashodovanog sata, a sam mehanizam nije nista specijalno. To sto napolju pise 26 kamnei a unutra 21 je malo zabrinjavajuce, javice ti se neko ko se razume u ruske satove. Sat je verovatno pozlacen i na kucistu bi trebalo da vidis oznaku Au 10 ili neki slican broj, koji oznacava debljinu pozlate
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #508
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sta je to bre, napisao odgovor, kliknem salji a on izbrise sve sta sam napiso....ajoj boze, jos jednom na kratko:


    Ovaj casio ima Miyota masinu, slicna stvar se dešava na Miyota OS10. Ovako probaj rjesit da ne treba do urara zbog toga.


    Stavi krunico na 2 poziciju kao i sad. Vrti sekundaru kronografa(gornje dugme) toliko vremena da dodjes na 0 minuta, onako kako hoces da bude. Onda NEMOJ stavit krunicu nazad nego prvo pritisni donje dugme. U tom trenutku malo ce "puknut" slicno kao kod reseta i minutna kazaljka ce ostat tamo kde si ju pustio ili mozda ce ič nekoliko minuta nazad. Ako napravi to, onda jos jednom napravi taj postupak koji samo opisao.

    zato sto nije rec o tacno tom mehanizmu kojeg sam ja probao sam (OS10) al je slican i od iste fabrike mozda ce to proradit ali mozda i nece. Ako nece onda idi do casovnicara da ti uzme dole kazajku i stavi je na 0.


    Probaj pa javi

  9. #509
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Probao, nista. Uvek se vraca na 50 umesto da ostane na nula. Kraj krajeva moracu da ga saljem na popravku... >.< Ali dobro, svaka skola se placa - nikad ne daj sat sa ruke nekome ko nema pojma o njima.

    Hvala u svakom slucaju, Sale. Javljam sta mu je uradjeno u servisu, verovatno cu morati u njihov ovlascen da ne bih izgubio garanciju...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #510
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav narode...

    Imam mali problem.

    Naime juče sam u poletu entuzijazma rešio da otvorim staru Molniju sa SU 3602 mehanizmom, i malo vežbam presađivanje tog mehanizma u kućište ručnog sata...

    Nisam mnogo petljao, rastavljao mehanizam na delove i sl, već sam samo (postupajući po upustvima sa npr. ovog sajta DC's Watches: Molnija 3602 stem removal), otvorio sat, pažljivo olabavio šrafić koji drži krunicu i navijač (valjda se tako kaže stem), uklonio istu, potom skinuo kazaljke i cifer, pa sve to ponovo zapakovao...

    E sad problem je kada vratim krunicu i navijač on više nema dva stepena. Jedan za navijanje, a drugi za podešavanje vremena, već na prvom podešava vreme (okreću se kazaljke)uz pomalo navijanja, na drugom stepenu okreće u prazno...

    Očigledno nisam vratio navijač kako treba, tj. nisam pronašao pravo mesto i dubinu na koju ga treba "ugurati", iako on vizuelno dobro stoji...

    Može neki savet kako da to odradim...

    Drugi problem je što nisam u potpunosti uspeo da odvojim cifer jer je središnji zupčanik sa sat kazaljkom i dalje ostao pričvršćen za njegovu poleđinu... Kako to da odvojim...

    Hvala.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •