Strana 120 od 260 PrvaPrva ... 2070110116117118119120121122123124130170220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.191 do 1.200 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1191
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Male kazaljke su teska muka za montiranje bez pravog alata. Ja montirao 3 puta, bez ikakvih ostecenja. Koristis pincetu i stvarno, nije klise, mnogo strpljenja. Kad pogodis poziciju otprilike kazaljka ce sama ostati u pravilnom polozaju. Tad nezno cackalicom pozicioniras na nulu, i tom istom cackalicom pritisnes kazaljku PO OSOVINI, direktno odozgo. Ovo radis osecajno, ne preteruj

    Glasno naglasavam - sve se radi nezno i bez pritiskanja, samo tako ce kazaljka i sat ostati neosteceni
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #1192
    Novi član
    Član od
    9.4.2015.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Male kazaljke su teska muka za montiranje bez pravog alata. Ja montirao 3 puta, bez ikakvih ostecenja. Koristis pincetu i stvarno, nije klise, mnogo strpljenja. Kad pogodis poziciju otprilike kazaljka ce sama ostati u pravilnom polozaju. Tad nezno cackalicom pozicioniras na nulu, i tom istom cackalicom pritisnes kazaljku PO OSOVINI, direktno odozgo. Ovo radis osecajno, ne preteruj

    Glasno naglasavam - sve se radi nezno i bez pritiskanja, samo tako ce kazaljka i sat ostati neosteceni
    Ma prso sam totalno mozda sutra probam opet ....
    inace svo vreme pokousavam sa cackalicom frustriram se nije mi dobro a u pojam me ubija sto mehanizam nije pricscven na cifer pa ako mi se malo mrde sve u dajvo za ovo mora neko postolje dobro da se ususka

  3. #1193
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Lagano uhvatis kazaljku, idealno je ako imas ravnu pincetu, tako ces moci da je uhvatis odozgo, a ne sa strane. Tad mozes da je precizno stavis, ali cak i ovom za obrve polako uhvatis i pokusavas da stavis, cackalica samo da usmeris dodatno kazaljku. Ali, kazem ti, apsolutno nista bez strpljenja, pokusavas, pokusavas i upasce
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #1194
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako skinuti krunicu

    Alarmko moj savet je da lepo prikupis sve delove tog Fosila i odes kod casovnicara, dok jos imas razloga da odes. Nije to tako bezazlen zahvat i kao sto vidis potreban je specifican alat a o iskustvu i motorici da ne govorim. Ne moze se sat popravljati preko forumskih poruka.
    Poslednja ispravka: skydrummer (28.5.2015. u 14:33)

  5. #1195
    Novi član
    Član od
    9.4.2015.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako skinuti krunicu

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Alarmko moj savet je da lepo prikupis sve delove tog Fosila i odes kod casovnicara, dok jos imas razloga da odes. Nije to tako bezazlen zahvat i kao sto vidis potreban je specifican alat a o iskustvu i motorici da ne govorim. Ne moze se sat popravljati preko forumskih poruka.
    Ma ja to uzeo iz zanimljivosti da probam malo al starno bez nekog postolja za drazanje i alata tesko.
    Gde ima neki blizu Ceraka? i sta mislis koliko da spremim $

  6. #1196
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ako je casovnicar normalan, spremi 3-5 $ za kazaljke i montiranje
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #1197
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    alarmko - casovnicar blizu ceraka nema, tj mozda neki tamo i zivi u tajnosti ali radnju nema. idi do grada , casovnicar ce ti se obradovati na kojeg god da naidjes i verovatno ti predloziti neke obimnije radove za odredjene novce jer otpadanje kazaljki je nezgodna stvar. ukoliko nisi u stanju sam da ih vratis na mesto moras da platis - tako je to.
    neko pomenu da negde imaju neki normalni casovnicari, valjda je coveku za verovati - licno ne poznajem niti jednog te ne mogu da procenjujem. no pre neki dan sam poipravio dedin cortevert iz pedeset i neke i kad sam ga zavrsavao citam na poklopcu sta su sve urezivali casovnicari 1959te zatim 1969te i 1977e ali nisam shvatio sta je taj sat trazio kod njih svaki put. ono cega se deda seca je da nije bubao cekicem po satu i da mu je objasnjeno da je sat tesko popravljiv jer nije nekog kvaliteta, malo bolji od nekakvih roskopa ili kako li se to zove. inace radi se o cort cal 677 sa velikim nosacem anker stifta i bez sokprof zastite. u svakom slucaju deda je docekao da mu se sat napravi.

  8. #1198
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    alarmko pobogu , ja saljem sat 120kilometara ili toliko predjem da ga odnesem na servis, neki ljudi salju za ženevu ili london na servis

  9. #1199
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da skratimo priču, evo linka za servise: Servisi satova | Svet Satova

    Kazaljke može da vrati svaki časovničar. Jedini problem može nastati ukoliko je oštećen neki deo koji se mora naručiti ili ga nema na lageru, ali problema ne bi trebalo da bude ukoliko su samo ispale kazaljke.
    skydrummer likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #1200
    Novi član
    Član od
    9.4.2015.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    neznam videcu u subutu se i ovako cimam do grada pa cu da svratim do nekog

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •