Strana 116 od 260 PrvaPrva ... 1666106112113114115116117118119120126166216 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.151 do 1.160 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1151
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ima moja supruga sličan problem sa svojim satom, upitanju je Ronda kvarcni mehanizam, na kraju će morati kod nekog majstora za kvarc.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #1152
    Novi član
    Član od
    15.4.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ljudi moji ne možete da zamislite kakav je to trip, dok je na stolu ili polici radi tačno u sekundu, evo danas pre nego što ću postaviti temu par sati ranije oba podesim eno ih u sekundu rade tačno, užasan je osećaj jer znam kad stavim sat na ruku da će kasniti ajde u redu da je to kašnjenje na koje mogu računati al to kašnjenj emože biti od par minuta do 30 na dan zamislite kakav trip. A najgore od svega kad ga pošaljem na servis znam šta će da bude kako kod nas ne kasni ni na ruci ni na polici. Ajd sad ti budi pametan, jednom sam ovde pročitao da je neko imao sličan problem ali mi se čini da nije dobio neki konkretan odgovor. Bar kad bi mi neko rekao čoveče prirodno si magnetičan batali satove kupi peščani bilo bi mi lakše,ovako ne znam šta sve mogu od servisera da očekujem.

  3. #1153
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Moja gospođa je imala dijametralno suprotan problem od tvog sa svojim kvarcnim Brielom... Kada je bio na ruci sat je radio perfektno, ali čim bi ga skinula, posle određenog vremena bi počeo da "gubi vreme"... Odneo sam ga majstoru i čovek ga je popravio, detaljno mi je objasnio i uzrok tome, a povezan je sa toplotom ljudskog tela koja je neke naduvane kondenzatore na mašini podsticala da rade kako treba dok je sat bio na ruci, a isti su prestajali da rade (što je uticalo na tačnost), čim bi sat bio skinut sa ruke jer su se ohladili. Ovo sam objasnio skroz laički (verovatno sam izbrkao sve moguće termine), ali u biti to je to...

    Ako ovo "ns" u tvom niku znači da si iz Novog Sada, javi mi se na PP da ti dam kontakt od čoveka, jer je stvarno "genije" i za njega nema nerešivog časovničarskog problema, jedino ga moraš malo istolerisati u pogledu vremena trajanja popravke jer čovek voli da radi natenane...

  4. #1154
    Novi član
    Član od
    26.3.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Slican sam problem imao i ja sa jednim reklamnim satom koji sam dobio pre 10ak godina.Inace u satu je seiko mehanizam,cini mi se da je oznaka vx42.Zamenio sam mu bateriju i taj dan ga nosio par sati,i sat je radio odlicno.Nakon toga je stajao u fioci par dana gde je izgubio oko 4 minuta.Ponovo sam podesio vreme,i ostavio sat da stoji 3 dana,i opet je izgubio oko 3 minuta.Nakon toga sam sat podesio da zuri 3 minuta i evo sat radi tacno nekih 2 meseca Koliko utice na mehanizam to sto je baterija stajala u njemu dugo nakon praznjenja?

  5. #1155
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ako baterija nije iscurela onda ne utice ni na koji nacin. Ako iscuri uglavnom mozes da ga bacis.

  6. #1156
    Novi član
    Član od
    17.4.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pitajte časovničara-20150417_163639.jpgPostovKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	20150417_163639.jpg
Viđeno:	227
Veličina:	226,8 KB
ID:	109593anje, vec odavno pratim ovaj portal, i konacno se uclanjujem. Mozda pitanje koje cu postaviti ne postavljam na pravom mestu pa me vi preusmerite, i unapred izvinite ako ovo ne radim kako treba, jer sam nov.
    Odavno imam sat vec nekih 10 ak godina koji sam nasledio od pokojnog dede a da gotovo nista ne znam o njemu, Na satu pise Flora 25 jewels, automatic, incabloc, swiss made. Svuda sam po internetu trazio nesto o njemu medjutim nista nisam nasao, znam samo da ga je deda narucio od nekog coveka koji je ziveo u svajcarskoj 60.ih godina ako sam dobro razumeo. Prilozicu slike pa bi mi znacilo da li ista znate o ovom satu, toj firmi Flora, i koliko je vredan taj sat?
    Hvala unapred, pozdrav
    Lazar G.

  7. #1157
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    slika mehanizma ce dosta reci o tome koji je to sat. mnogi nepoznati proizvodjaci su ugradjivaliiste mehanizme te je porediti dva nepoznata imena moguce jedino poredjenjem njihovih masina.
    Lazar91 likes this.

  8. #1158
    Novi član
    Član od
    17.4.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Hvala puno, slikacu mehanizam sutra, ako budem znao da skinem poklopac.

    Evo i slike mehanizma
    Pitajte časovničara-20150418_022658.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (18.4.2015. u 10:10)

  9. #1159
    Novi član
    Član od
    18.4.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom continental satovi

    imam jedan continetal ronilacki sat,na navijanje,ima lepu koronu koja se ne okrece,cifer je bas pravi ronilacki,mislim da je otprilike 1960-1975 godiste,nesto nepravilno radi .Ima li neki zaljubljenik u ovakve satove i kome ga dati da ga pogleda i mozda popravi pozdrav .

  10. #1160
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: continental satovi

    Svakako da ima zaljubljenika u vintage ronilacke satove. Da ti sat popravi, najbolje da odneses kod nekog casovnicara. Ima u rubrici servisi spisak casovnicara, pa mozes da kontaktiras nekog ko ti je blizu.







    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •