Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 95
Like Tree122Likes

tema: Damasko DC56 sat

  1. #61
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Bit ce normalno cekati i godinu dana pri slanju u Omega, Rolex, Panerai, JLC, Zenith i ostale centre kako je krenulo sa unistavanjem nezavisnih urara, blokiranjem pristupa dijelovima, monopolu itd.
    Onda mi neće biti žao da se cela švajcarska industrija satova uruši.

    Probleme vec mi sami radimo u pocetku kad saljemo sat s tudje adrese, a u svoje ime radi ustede na carinama/davanjima itd. Dodatan rizik da se pomijesaju vlasnici/adrese itd. Na nasu zalost time vec pokazujemo iz kakve zemlje dolazimo.
    Njima definitivno ne stvaram dodatan problem slanjem sata sa druge adrese, oni stvaraju sami sebi problem, zbog loših internih procedura i možda softvera (verovatno trackuju sve pomoću štapa, kanapa i papira).
    Drugo, ne znam zašto je to bitno ako im pokazujemo iz kakve zemlje dolazimo. Da li će da prioretizuju popravke na osnovu nacionalnosti (npr. prvo popravljaju sat Nemcima, pa Austrijancima, pa svima ostalim...??).

    ...Osobno bi to ucinio da mi se i drugi put sat vrati neispravan. Odnosno, treceg puta ne bi bilo, dovidjenja i bye bye.
    Stvar je u tome što ja ne želim da dodje do trećeg puta.

    Moras shvatiti da njih ne interesira koliko muke i problema mi imamo pri slanju satova preko granice. Oni su sat prodali pod uvjetima i garancijom i dok god se toga drze sve pet. Imao sam slicne probleme i uvijek kad je zastekalo sam uzeo telefon u ruke i rijesio stvar. Mailovi su dobri kad nesto nije hitno, ali kod vaznih stvari osobni kontakt ili barem telefon je nezamjenjiv.
    Žao mi je što sada nemam kod sebe garantni list, ali zar ne postoji neki rok u kojem bi trebalo da dobiješ sat nazad sa servisa? Za svu ostalo robu kod nas je po ZAKONU taj rok 45 dana (ne znam da li je tako i dalje). Očigledno da za proizvođače satova takve norme ne postoje. Možda je to zaista tako, ali ponavljam, dok god svi ćutimo i mirno iščekujemo da nam se dragi sat vrati sa servisa tretiraće nas i dalje kao stoku i držaće nam satove i 2 godine ako im se prohte.

    Idem vec i sebi na zivce, ali i dalje ne razumijem zasto ih "stisces" za novi chrono model uz svoju doplatu. Da li je to nesto uobicajeno sto u Damasku inace nude? Buyers guilt?
    Zato što ne želim da dobijem nazad sat sa mehanizmom koji se kvario dva puta za 8 meseci, jer bih ga u slučaju da se to ponovo desi stvarno bacio u reku. Nažalost nisam u situaciji da se baš razbacujem sa parama, a i da jesam ne želim.

    Sretno, nemoj misliti da te napadam ili osudjujem, ja samo iznosim svoje misljenje. Ono ti ne moze ni odmoci ni pomoci u ovoj situaciji.
    Ma sve je OK, ja i želim da čujem druga mišljenja. Nikada nisam ni trvdio da sam uvek u pravu.
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (1.8.2012. u 15:15)
    vladas and backarelli like this.

  2. #62
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Nazalost, za ocekivati je probleme kod mikrobrendova. Ne kazem da oni to rade namerno ali izgleda da se stvari komplikuju cim posao predje odredjenu velicinu posto jednostavno nemaju infrastrukturu za tako nesto.

  3. #63
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Nazalost, za ocekivati je probleme kod mikrobrendova. Ne kazem da oni to rade namerno ali izgleda da se stvari komplikuju cim posao predje odredjenu velicinu posto jednostavno nemaju infrastrukturu za tako nesto.
    Meni se čini da je u pitanju klasično trgovačko kokošarenje - ako ne počneš da ozbiljno tražiš svoje pravo, nećeš ga ni dobiti. Bez obzira na to da li je u pitanju mala ili velika frirma, ili čak fizičko lice, odnos prema kupcu može da se kao bumerang vrati nesavesnom trgovcu ili proizvođaču. Cela Evropa kuka na krizu i mnogi se bore da ostanu na tržištu, a Damasko ne prodaje satove samo Nemcima. Mnogi normalni trgovci i proizvođači su shvatili kako se bije bitka za kupca, ali nekima to tek treba da dopre do malog mozga, s tim što će za neke biti prekasno. Imajući u vidu da u pitanju nisu Omega ili Rolex, ovima nije pametno da se igraju sa poverenjem kupaca.

    Kao ilustraciju ću navesti prodavca polovnih satova od koga sam kupio više komada: jednom sam imao reklamaciju na ispravnost sata koji sam tek kupio, a čovek je ponudio sledeće:

    - popravka sata o njegovom trošku kod mog ili njegovog časovničara
    - povraćaj novca u celosti, s tim što je ponudio i da mi novac donese na ruke u roku od 15 minuta
    - zamena za neki drugi sat iste ili slične vrednosti

    Ko je, dakle, bolji trgovac? Firma koja pretenduje na ugled ili preprodavac koji satove nabavlja na buvljacima i sličnim mestima? Bilo kako bilo, ja ne verujem da bih svoj novac tek tako dao Damasku, jer je na Vladanovom primeru dokazano s kim imamo posla. Pomenutom [pre]prodavcu bih vrlo rado platio svaki sat koji mi se svidi.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #64
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Da slanje sat sa druge adrese nije problem to je već utvrđeno. Da su mu sat ( štoper ) poslali svojom greškom ( jednom u nizu grešaka ) a ne Vladanovom i to je tačno. Ništa on njima nije ukrao , pravno nije vlasnik ali nije ni lopov. Ne vidim zašto on nebi mogao da zardži njihov sat kod sebe isto toliko dugo koliko oni zadržavaju njegov sat osim ako nisu neki dupli standardi u pitanju. Koliko se oni prave ludi toliko i on može da se pravi lud. Ja nisam rekao da sat treba da zadrži po konačnom dospeću svog sata. Da su mu uslovno rečeno oteli sat ( zato sam stavio pod navodnike ) jesu. Sat se dva puta pokvario u garantnom roku a pri tom oni ne samo da se nisu izvinuli nego mu čak u toj čitavoj korespodenciji ni nespominju njegov sat nego im samo nedostaje njihov sat. Na kraju krajeva ako ne umeju da poprave sat neka zamene ceo mehanizam to nebi trebalo da je neki problem ili neka čoveku ponude neku opciju. Uostalom čovek čeka 40 dana i još odbrojava, malo li je. Na osnovu svega pročitanog mogu samo da zaključim da im je poslovnost ispod nule.
    Pritom ako Vladan ima svoja prava zašto se mora boriti za njih. Obespravljeni se bore kao u ovom slučaju. Prava ili su zagarantovana ili nisu.
    Poslednja ispravka: skydrummer (1.8.2012. u 15:32)

  5. #65
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Poslao sam mail u Damasko sa linkom teme, nadam se da ce odgovoriti na sva pitanja pa raspalite i pitajte sto Vas zanima.
    Ja cu biti zadovoljan i ukoliko odgovore na upuceni mail.
    Dalje necu komentirati jer ne poznajem sve cinjenice.
    Ukoliko je moguce molim da se tema ne brise, mijenja ili zakljucava vec ostane otvorenom za daljnju diskusiju.
    Hvala.
    vladas and backarelli like this.

  6. #66
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Jel imaš neke veze (poznanstva) tamo ili čisto onako pljusnuo email na info@damasko.de ?

  7. #67
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Samo jedan offtopic: Nešo ne znam koliko ti je poznato, ali mi smo jedan od retkih evropskih naroda kojima engleski nije tzv.arterial language, a opet smo u stanju da složimo odlično poslovno pismo i da bilo koji poslovnu korespodenciju dovedemo na zavidan nivo. Pored nas, to sam primetio još jedino kod Norvežana, ostali evropski narodi su blago rečeno-krš, stoga me i ne čudi da je pismo koje je primio Vladan ima taj neki "zapovedni" karakter.

  8. #68
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    jel mogu i ja pljusnem email na info@damasko ?

  9. #69
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Poslao mail sa zeljom da se sami izjasne i opravdaju ukoliko to mogu.

  10. #70
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat PedjaSD kaže: Pregled poruke
    Samo jedan offtopic: Nešo ne znam koliko ti je poznato, ali mi smo jedan od retkih evropskih naroda kojima engleski nije tzv.arterial language, a opet smo u stanju da složimo odlično poslovno pismo i da bilo koji poslovnu korespodenciju dovedemo na zavidan nivo. Pored nas, to sam primetio još jedino kod Norvežana, ostali evropski narodi su blago rečeno-krš, stoga me i ne čudi da je pismo koje je primio Vladan ima taj neki "zapovedni" karakter.
    Off-topic: nema frke, to mi je struka, mada i Nemci umeju da se potrude kada hoće, tj. kada piše neko ko to zaista i ume. Preveo sam ili redigovao gomilu poslovnih pisama, ali pravila o tome ko zna bolje često nema. Kada bih isto ovo rekao pred kolegama, tj. koji narodi bolje znaju, izbila bi frka samo tako
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Damasko H35
    By skydiver in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.10.2011., 20:41
  2. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.9.2011., 21:35
  3. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.1.2011., 2:24
  4. Damasko DA36
    By tolarbo in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 25.9.2010., 2:20
  5. Damasko da36
    By tolarbo in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.8.2010., 19:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •