Strana 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 95
Like Tree122Likes

tema: Damasko DC56 sat

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Pod cijenu da me banuju sa foruma ja cu napisati svoje misljenje, zalosti me kako vecina vas razmislja:

    Kao sto sam i mislio, doslo je do greske i poslali su ti pogresan sat KOJI NIJE TVOJ. Razmisli malo, spusti i ti loptu, ljudi se prepoznaju na iskusenjima.
    Zar je stvarno bitno sto, kako i zasto je do greske doslo? Priznali su pogresku, traze TUDJI/SVOJ sat nazad i sad ih treba ucijenjivati za drugi sat/model uz doplatu jer ti tvoj odjednom vise ne odgovara? Pa zasto si ga onda slao u ovlasteni servis ako ne da SVOJ sat dobijes nazad u mint stanju sa garancijom? Zar ti je ovaj drugi toliko zavrtio glavom?!

    Ako ti se svidjaju njihovi kronografi podsjeti ih na ovu neugodnost i trazi popust pri IDUCOJ kupovini. Siguran sam tu nece biti problema. Pri ovakvim stvarima obicno se daruje remen ili produljena garancija, popusti, a ne novi satovi.
    Ne sumnjam da bi "pregovorima" mogao doci do DC56 ili DC66, ali razmisli kojim nacinom si dosada kupovao satove (trazio, stedio, birao i ocekivao), a kako sada zelis doci do njega.
    Toliko od mene.

  2. #42
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Damasko je napravio tešku brljotinu i svakako će morati da je ispravi. Što se tiče onog boljeg sata, mislim da ga svakako treba vratiti, jer na njega sigurno čeka neki kolega ljubitelj/kolekcionar, koji takođe ni kriv ni dužan ispašta zbog neodgovornosti nemačkog servisa. Iz solidarnosti prema nemačkom kolegi, mislim da bi sat trebalo vratiti, a ne zadržavati ga. Koliko mi je poznato, nemački servis je dužan da snosi sve troškove poštarine. Ni u kom slučaju ne bih zadržavao taj drugi sat, bilo zbog tog kolege, bilo zbog nemačkog sudstva, jer pri sledećem ulasku u EU bi moglo da bude problema.

    S druge strane, Damasko bi osim izvinjenja zaista morao da učini neki korak dobre volje, pa da ponudi popust ili pošalje neku narukvicu/kaiš.
    anbeast likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #43
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Kao prvo hvala svima na komentarima i podrsci.
    Da se razumemo, ja svakako planiram da vratim ovaj sat, oko toga nema rasprave.

    Ja samo hocu da me ispostuju kao korisnika, a posebno korisnika koji je toliko toga lepog napisao o njima i koji je autor video recenzije na engleskom koju je pregledalo preko 4000 ljudi. Nista vise od toga. Sa izvesnom Nadjom sa kojom se dopisujem ne zelim da pricam, a trazio sam da pricam direktno sa Konradom ili Petrom. Javljam dalji razvoj situacije...
    backarelli likes this.

  4. #44
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Sorry ako smo te pogrešno shvatili, ali ako nastave da te zavlače, pošto znaju da nisi Nemac, u sledećem mailu im objasni da ćeš se obratiti sledećoj instituciji: Portal der Verbraucherzentralen in Deutschland - bersicht a po potrebi i nemačkom advokatu. Link je za njihovu instituciju koja je pandan našoj tržišnoj inspekciji, a prodavcima se obično tresu gaće ukoliko im gospoda sa linka objasne prava potrošača, jer to objašnjavanje obično podrazumeva cifru u € koja nije nimalo niska. Na početnoj strani imaš i englesku verziju, a ako treba nešto oko nemačkog, moja žena će pomoći.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #45
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Neso,sveznalice!
    Salim se,naravno.Vrlo korisno od tebe,kao i uvek.
    P.S. Ne verujem da je iko sumnjao u Vladana. Ne bi ni on,a ni ostali zadrzali sat. Bilo je samo malo zezanja na tu temu.
    Neša likes this.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Koje zavlacenje, cemu spominjanje nacionalnosti? Zar komunikacija nije uspostavljena? Odbacite mail, telefon u ruke i objasni svoj slucaj ako dolazi do "nesporazuma" u pisanoj rijeci.
    Internet/Svijet je pun ljudi koji cekaju preko 6mj, svoje satove kad ih posalju u Omegu,JLC,Zenith itd. Horror prica da i ne spominjem. Bitno je da se svoja greska prizna i ispravi. Koliko se meni cini Damasko to pokusava i napraviti.

    Meni i dalje mi nije jasno cemu inzistiranje na drugom satu/modelu kad je Vladanov sat jos uvijek kod njih? Nadja je kcer gs.Damaska.

  7. #47
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    OK, pošto vidim da neki od vas ne odobravaju moje postupke i da me osuđuju, biću potpuno otvoren i iskren (kao što i jesam) i reći ću sve, čak i ono što sam mislio da prećutim, a iz razloga da ne blatim reputaciju brenda o kojem imam jako lepo mišljenje (verovali ili ne i posle svega imam lepo mišljenje o njihovim satovima).

    Naime, moj Damasko sat se prvi put pokvario još u Julu prošle godine, ili za one koji ne znaju, 6 meseci nakon što sam ga kupio! Sat je potpuno stao, sekundara se zakucala kao da je nestala rezerva snage i koliko god navijao sat ništa se nije dešavalo. To se desilo tokom noći usled normalnog rada na polici (nisam ga mlatnuo ni u šta). Čekao sam 2 meseca da se stvori prava prilika da ga pošaljem a da pritom ne moram da radim izvoz i uvoz sata u Srbiju. Na nekom događaju u inostranstvu sam se video sa svojom šeficom iz Beča i zamolio je da sat pošalje na servis pošto je procedura daleko jednostavnija kada si u EU. Sredinom oktobra su joj vratili sat sa servisa i onda sam čekao još mesec dana da bih ga preuzeo od koleginice prilikom sledećeg vidjenja u inostranstvu.

    Ono što me najviše iznerviralo je što je posle sve te muke, plaćanja DHL-a i moljakanja svoje šefice koja je u strahu da ne izgubi vredan sat, SAT VRAĆEN NEISPRAVAN!!! Naime čim sam počeo da nosim sat, već u prvoj nedelji sam primetio da rezerva snage skoro da i ne postoji jer se posle normalnog nošenja sata tokom dana on tokom noći na mojoj ruci zaustavi (jednom sam zakasnio na posao zbog toga.)

    Posle svega toga ja trpim u sebi i čekam narednih 8 meseci do prve sledeće prilike (nisam hteo da molim ponovo šeficu) da ga pošaljem nazad na servis. Ostatak priče sam vam već ispričao, tako da shvatate otkud moja tolika frustracija.

    Napisao sam im, da sam u roku od 8 meseci imao dva kvara na satu i sat mi je vraćen neispravan, i koliko muke sam imao da uopšte pošaljem sat na servis, a pritom oni ne odgovaraju na email ili odgovaraju posle 7-10 dana, uz minimum informacija i bez ikakvog izvinjenja i bilo čega sličnog. Pritom ne mogu da me udostoje odgovora na moje pitanje kada da otprilike očekujem popravku svog sata, i na to pitanje nemam odgovor nakon 40 dana!!! Oni mi na to odgovaraju (posle 2 emaila i 10 dana cekanja), da će mi javiti kada budu imali informaciju. Znači nemaju nikakvu informaciju o tome!

    E izvinite gospodine Konrad i gospođo Petra, ali zašto ja ovo moran da trpim za svoj novac. Razumeo bih i da su mi se izvinili zbog neprijatnosti ili bilo šta slično i ponudili da mi se nekako oduže, međutim oni me bukvalno tretiraju kao budalu iz banana zemlje (ok, možda smo blizu banana zemlje, ali budala sigurno nisam) i kuliraju me maksimalno. Ovo vam je kao situacija na lokalnoj tržištu, pravilo je jednostavno: dok ne podigneš svoj glas tretiraće te kao stoku. I tako i jeste, bilo da su Srbi u pitanju ili Nemci, što možemo videti iz mog primera.

    Iako sam jako strpljiv, fin i kulturan, ne želim da me neko tako tretira, bez ikakvog poštovanja, posebno što sam ja kupac, nebitno iz koje zemlje.

    Jole, ako misliš da pretrujem u svojim reakcijama, to je u redu i to je tvoje mišljenje, ali ja mislim da sam bio jako korektan, staložen i strpljiv sve do sada. Sada insistiram da reše moj problem u najkraćem roku, a zbog svega što sam zbog njih pretrpeo. Na kraju krajeva, kako će mi nadoknaditi trošak ponovnog slanja sata koji su mi greškom poslali, to pitanje su takođe iskulirali, ali zato znaju da kukaju i traže da im vratim sat u najkraćem roku.

    Eto, skinuh kamen sa srca, pa nek bude šta bude sa ovim Damaskom, možda ću ga baciti u reku i zaboraviti na sve ovo...ako ga dobijem nazad...
    milan zmaj, anbeast, paki and 2 others like this.

  8. #48
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Meni i dalje mi nije jasno cemu inzistiranje na drugom satu/modelu kad je Vladanov sat jos uvijek kod njih? Nadja je kcer gs.Damaska.
    Insistiram na drugom satu zbog gore pomenute situacije. Znam da je Nadja ćerka, ali koliko mi se čini ne donosi nikakve odluke.

    Jole, misliš li da je normalno to što ljudi čekaju svoje satove po 6 meseci? Ja znam za takve slučajeve, čitao sam dosta toga na WUS-u, ali verujem da će se ta praksa nastaviti dok god ljudi ne budu dizali svoj glas protiv.

  9. #49
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Koje zavlacenje, cemu spominjanje nacionalnosti? Zar komunikacija nije uspostavljena? Odbacite mail, telefon u ruke i objasni svoj slucaj ako dolazi do "nesporazuma" u pisanoj rijeci.
    ...
    Nije u pitanju nacionalnost, već državljanstvo. Doduše, u prethodnom postu je trebalo da kažem da Vladan nije iz Nemačke, umesto što sam upotrebio imenicu Nemac, koja je po svoj prilici izazvala zbrku.

    Srbija nije članica EU, pa su mnoge procedure drugačije i komplikovanije. Vladan je upravo spomenuo da mora da se radi uvoz/izvoz ukoliko hoće da ga šalje, što nije slučaj ako se to uradi npr. iz Francuske, Austrije ili Italije. Svakako da Vladan može da ostvari svoje pravo i odavde, ali uz mnogo birokratskih procedura i čekanja. Zbog toga sam i spomenuo onu instituciju, jer mislim da je situacija sasvim čista, a ono što je Vladan opisao u poslednjem postu pokazuje da Damasko ima loš odnos prema kupcima njihovih proizvoda, ma koliko oni bili poznati ili kvalitetni.

    Dodato: da ne bude zabune, ne osuđujem Vladanov postupak, već sam ono napisao jer ga nisam najbolje shvatio. Ono što je uradio Damasko je teška svinjarija koju treba objaviti, a mislim da bi Damasko trebalo da snosi i posledice zbog nekorektnog odnosa prema kupcu.
    Poslednja ispravka: Neša (1.8.2012. u 14:05)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Jole ne slazem se uopste sa tobom. Jel Vladan kupac?? Jel Damsko prodavac? Damasko sa takvom reputacijom mora da ispostuje svakog kupca, ipak nisu oni neka piljara. Zamisli udjes u prodavnicu i kazu ti imamo taj model za 2 meseca ti i to prihvatis i na kraju dobijes neki treci model, pa onda traze da ti vrate i tako u krug , nasta to lici. Druga stvar taj sat koji Vladan ima nije uopste jeftin, pa da se sa njim moze igrati, a o emotvnoj vrednosti necu ni da pricam. Da li bi ih ja cimao , sigurno bi , posto postujem svoj sat , svoje vreme, a i svoj novac. Jako neozbiljno su se poneli, i uopste mi nije zao navodno ozbiljne i velike kompanije koja tako gresi, mozda ce posle Vladanovog pritiska podignu poslovanje firme , ko zna mozda nam Vladan svima cini uslugu..... Ja samo znam da od sad ne kupujem Damsko izbrisao sam ga iz glave, tolike pare da dajem i ovo da mi se desi
    backarelli likes this.

Slične teme

  1. Damasko H35
    By skydiver in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.10.2011., 20:41
  2. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.9.2011., 21:35
  3. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.1.2011., 2:24
  4. Damasko DA36
    By tolarbo in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 25.9.2010., 2:20
  5. Damasko da36
    By tolarbo in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.8.2010., 19:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •