Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 95
Like Tree122Likes

tema: Damasko DC56 sat

  1. #81
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Vladane, ako se ne varam taj sat je bio na oglasima za prodaju? Jel grešim?
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #82
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Vlado, ako mogu jedno pitanje, krajnje bezazleno, i nije u fazonu "posle bitke svi su generali", da sad pametujem zasto i kako...ali, zanima me zasto si tako olako odpisao sve domace casovnicare? Ta eta koja je u njemu nije nista komplikovana, ne verujem da nesi majstori ne bi mogli da dijagnostikuju, ili odklone kvar.

    Ja imam losa iskustva sa ovlascenim servisima, i bilo koju stvar da kupujem, garantni list ne gledam. Ja sigurno nikada ne bih dao sat, KOD NAS, u ovlasceni servir, bilo da je rec o Seiku, Fortisu, Citizenu, Tagu, Omegi ili nekom drugu. Jednostavno, previse je losih iskustava. Ako vec dodje do kvara, popravio bih o svom trosku kod dobrog majstora. Izgleda da ni kod njih nije bolja situacija po tom pitanju..

    pozdrav

  3. #83
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Što se tiče garancije, nažalost ne mogu da se setim šta tačno piše, a sat sam kupio u radnji u Minhenu kada sam bio na službenom putu.
    Onda bi trebalo da se primenjuje evropsko zakonodavstvo, koje, mislim, daje dosta prava korisnicima. Ne znam kako je tacno regulisano pitanje garancije, rokova za popravku i eventualnog dobijanja nove robe, ali bi to trebalo ispitati.
    Nesa je, kao i uvek, bio praktican i dao ti adrese nadleznih, pa ako ne uspes u direktnom razgovoru, potrazi zadovoljenje na drugoj strani. Iz principa!

    @23jewels: Sa prakticne strane, tvoje pitanje je sasvim opravdano, jer bi u startu eliminisalo sve moguce peripetije slanja, primanja, komunikacije, bla,bla,bla, ali, pobogu, ako je neko dao garanciju, neka je onda i ispuni. Da su nasi otvorili sat i zakljucili da je neophodna zamena mehanizma, nekog dela, cega god, islo bi iz Vladanovog dzepa, a zasto? E, sad, sto smo mi deo treceg sveta pa nemamo predstavnistva (ma kakva bila, ovde su i mozes nekog licno da ''vatas za gusu'' ) pa moramo da se dovijamo - drugo je pitanje...
    Ja sam uvek ZA da se bori za svoja prava. Naravno to ponekad kosta previse novca i zivaca, a u nasoj zemlji jos podrazumeva dugotrajni, kafkijanski hod lavirintima birokratije, ali mislim da vredi. (naravno ipak pre borbr treba uraditi cost-benefit i primentit Sun cuov savet da je najbolje pobediti bez borbe)

    Neka mi neko otme tastaturu, opet sam opsirniji od starca Milije i Filipa Visnjica......
    vladas, VLADAN P and Serb like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #84
    Mlađi član
    Član od
    19.5.2011.
    Poruke
    86
    Lajkovi
    596
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Nakon ovog slucaja definitivno znam da moj DA36 se nikada nece vracati za Nemacku pa makar se i raspao
    Pravda za Vladana!

    Ostaje i nada da ce meni dragi Damasko uvideti svinjariju koju je napravio i makar malo ublaziti muke na koje te je bacio.

  5. #85
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Vladane, ako se ne varam taj sat je bio na oglasima za prodaju? Jel grešim?
    Na razmeni, ali dođe mu isto.

  6. #86
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    Na razmeni, ali dođe mu isto.
    Da, ubačen je odmah po podizanju Razmene satova radi popularizacije iste. Niko se do sada nije interesovao za taj sat, a i da jeste čuo bi od mene ono što sam napisao ovde, pa bi na njemu bilo da odluči da li želi razmenu ili ne. Naravno to bi bilo moguće nakon što se sat vrati sa servisa.
    Oglas će verovatno važiti i dalje, jer realno to što je bio na servisu nije nikakav deal-breaker, barem je bio u ovlašćenom i ima važeću garanciju i servisni list. Kada se to uporedi sa većinom satova koji se prodaju na domaćim berzama, a koji su bili u ko zna kakvom stanju, pa polirani, čišćeni, popravljani kod ko zna koga, i onda uredno stavljani u berzu kao "skoro novi" onda je sve jasno.
    tolarbo likes this.

  7. #87
    Banned
    Član od
    23.5.2012.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Nekoliko stvari mi nije najjasnije. Zasto cekati sa slanjem sata na servis kada je slanje EMS 2200din. Ne placa se nikakva izvozna carina, sat stize za 5dana. Tad bi ih mogao zamoliti da tgh sat nakon servisa oznace kao polovan i stave nisku vrednost, tipa 100e. Drugo, ako si znao da je sat pokvaren zasto nisi to naveo u oglasu. Kakve veze ima sto je bio u ovlastenom servisu kada jdd gh dalje pokvaren. Bio sam i ja u Americi pa nisam postao amerikanac. To nije u redu s tvoje strane pogotovo sto si vlasnik foruma koliko shvatam. A Ako je sve drugo tacno oko peripetija sa satom i njihovom neprofesionalnoscu, tu te podrzavam. ne daj sat dok ti ne vrate tvoj ISPRAVAN.

  8. #88
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Da je neko trazio sat ili ga zamenio sa Vladanom, a on nije rekao za ove probleme, onda bi bilo uredu govoriti sa ovim. Ja pre svega mislim da je hteo da podrzi ideju razmene satova pa ga je ubacio. A da je Damasko odradio posao sat bi bio stvarno kao nov. Stavio je i fortisa u razmenu i koliko ja znam dobio je ponude pa ga i dalje nosi na ruci. Poenta mog topica je, nikom se nije nista lose desilo, i nema potrebe rusiti covekov integritet zbog ne;ega sto se moglo desiti a nije se desilo.

  9. #89
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Covek je lepo reko da bi eventualnom kupcu objasnio situaciju i uopste ne sumnjam u to.mislim da nije tema oglas za zamenu sata vec problem sa firmom damasko tako da je neukusno to sto vas par pokusavate da provucete.

  10. #90
    Banned
    Član od
    23.5.2012.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Ne sumnjam ni ja da bi Vlada do rekao. Ali...zasto ne u oglasu?? To povlaci mnoga pitanja, no nema veze, nije i kraj.

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Damasko H35
    By skydiver in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.10.2011., 20:41
  2. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.9.2011., 21:35
  3. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.1.2011., 2:24
  4. Damasko DA36
    By tolarbo in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 25.9.2010., 2:20
  5. Damasko da36
    By tolarbo in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.8.2010., 19:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •