Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 95
Like Tree122Likes

tema: Damasko DC56 sat

  1. #51
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Meni je potpuno fascinantno da se jedna nemacka firma ovako ophodi prema svom kupcu. Bar su oni u odnosu na ostale,vazili za vrlo profesionalne i kulturne prodavce.Naravno,ne bih da generalizujem stvar,ali ovo baca sasvim drugo svetlo na firmu Damasko,a i mrlju na upravo izreceno misljenje o nemackoj kulturi i poslovnosti.
    Iz gore navedenog se moze zakljuciti da se bas i ne treba petljati sa nima,da ne bi dosli u ovakvu situaciju.
    A ti Vladane,dobro da si i ovoliko izdrzao,ja bih odlepio vec posle prvog puta,kada se sat neispravan vratio sa "popravke".

  2. #52
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    A ti Vladane,dobro da si i ovoliko izdrzao,ja bih odlepio vec posle prvog puta,kada se sat neispravan vratio sa "popravke".
    Ne želiš da znaš kako sam se osećao te nedelje kada sam saznao da opet ne radi kako treba, kao magarčina. Pritom ćutim, štitim njih, a verovatno i sebe da ne ispadnem glup u društvu, posebno nakon svega što sam uradio u cilju promocije ovog brenda, ne samo kod nas već i u inostranstvu.

    Hvala im za sve.

  3. #53
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Iz posta ti "isijava" gorcina.A kako i ne bi?
    Razumem te potpuno.Jeziv je osecaj kada dobijes sat sa popravke,a on ne radi.Osecas se izigranim.
    Ma ko ih j...
    Vladan Stevanovic likes this.

  4. #54
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Pošto se malo bavim customer service-om, mogu da kažem da je ovo nečuvena brljotina firme koja pokušava da se lansira u tu neku "višu" ligu, nebitno koja je industrija u pitanju, koji se proizvod ili usluga nudi. Kad to kažem, mislim da je bitno da te za tvoj novac cene, pa nebitno da li si dao 50 ili 5000 evra-novac je novac i nama isti ne pada sa drveta nego ga teško zarađujemo. Vladane, mogu samo da kažem: izdrži i istraj u svojim namerama, a ovakva mrlja u njihovom poslovanju sigurno neće ostati neprimećena, bar među nama sa ovog foruma.

  5. #55
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Kao magarčine bi trebalo da se osećaju oni iz Damaska, a ne ti. Jeste da je ex-YU relativno malo tržište, ali verujem da će bar neko odustati od kupovine njihovih satova zbog ovoga. Osim toga, možda će neko preneti ovu vest i na strane forume, npr. na one na kojima se piše na engleskom, pa neka gospoda iz Damaska lepo saberu dva i dva i vide koliko im se isplati ovakav odnos prema mušterijama. Mnoge zapadne zemlje uspostavile su mehanizme za zaštitu kupaca, a filozofija mnogih proizvođača bilo koje vrste robe jeste da je Nj. V. Kupac najveće bogatstvo i da se prema njemu treba i mora ophoditi sa poštovanjem. Što se mene tiče, Damasko može da pravi i najbolje satove na svetu, ali ovakav odnos prema kupcu je najblaže rečeno prostački i lopovski.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #56
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    I pre nego si napisao da si i ranije imao problema sa satom mislio sam da ovaj drugi sat ( štoper ) treba da zadržiš dok nevidiš šta će se desiti sa tvojim, ne baš tako jeftinim satom koji već drugi put otkazuje a koji nisu u stanju da osposobe iz nekoliko pokušaja. Sada sam još uvereniji da treba da ga zadržiš dok nedobiješ svoj sat i dok ga ne testiraš par dana. Kada utvrdiš da je sve ok onda im vrati sat i neka oni snose troškove slanja ( pa nisi ti sam sebi poslao njihov sat ). Nisam za otimanje ( mada su oni očigledno tebi "oteli" pare time što si kupio neispravan sat i stvorio sebi dodatne troškove a o utrošku vremena i živaca i da ne pričam ) , nisam za nipodaštavanje, nisam za odugovlačenje ali nažalost oni ne misle isto. Da imaju imalo obraza pitali bi te posle svega koji sat ti se dopada iz njihove ponude pa uz neku doplatu ili čak i bez nje , ne mogu reći dali bi ti sat jer posle svega ništa oni tebi ne daju, ali imao bi neki nov, nadam se ispravan sat. Umesto toga oni ne znaju reći ni "Izvinite" a od tebe očekuju razumevanje, solidarnost, poštenje, učtivost... Dvostruki standardi.
    Vladan Stevanovic, vladas and Serb like this.

  7. #57
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Bit ce normalno cekati i godinu dana pri slanju u Omega, Rolex, Panerai, JLC, Zenith i ostale centre kako je krenulo sa unistavanjem nezavisnih urara, blokiranjem pristupa dijelovima, monopolu itd.

    Ja sam jole777, a ne Damasko pa ne znam sve detalje slucaja. Samo iznosim svoje misljenje.
    Meni Damasko ne predstavlja nista niti zelim biti njihov odvjetnik.

    Ali:

    Probleme vec mi sami radimo u pocetku kad saljemo sat s tudje adrese, a u svoje ime radi ustede na carinama/davanjima itd. Dodatan rizik da se pomijesaju vlasnici/adrese itd. Na nasu zalost time vec pokazujemo iz kakve zemlje dolazimo.

    Sat je morao biti popravljen unutar garancije, ako je opet neispravan opet ga moras poslati makar uz veliko negodovanje, a ako si vec izgubio zivce i volju, kazes im da si nezadovoljan i da mislis popraviti sat lokalno i svoje iskustvo podijeliti sa forumom i svijetom (u vidu negativne reklame uz poslikan racun i uzrok kvara).
    Osobno bi to ucinio da mi se i drugi put sat vrati neispravan. Odnosno, treceg puta ne bi bilo, dovidjenja i bye bye. Emocijama tu nema mjesta. Pa neka se gospoda crvene i razmisljaju sto se i kako dogodilo ako im je to bitno. Ovako imamo slucaj gdje ti cekas po 8 mjeseci, skrivas sramotu u drustvu itd...Nazalost samo cinjenice i ugovor je bitan za sto i kako dalje.

    Moras shvatiti da njih ne interesira koliko muke i problema mi imamo pri slanju satova preko granice. Oni su sat prodali pod uvjetima i garancijom i dok god se toga drze sve pet. Imao sam slicne probleme i uvijek kad je zastekalo sam uzeo telefon u ruke i rijesio stvar. Mailovi su dobri kad nesto nije hitno, ali kod vaznih stvari osobni kontakt ili barem telefon je nezamjenjiv.

    Idem vec i sebi na zivce, ali i dalje ne razumijem zasto ih "stisces" za novi chrono model uz svoju doplatu. Da li je to nesto uobicajeno sto u Damasku inace nude? Buyers guilt?
    Inzistiraj na brzom popravku svog sata i popustu pri slijedecoj kupovini zbog neugodnosti koje si dozivio sada i prije.
    Prodaj svoj sat, dodaj novce i ako i dalje budes zelio DC56/DC66 kupi si ga.
    No nemoj se cuditi ako ti samo ponude novi remen...

    Sretno, nemoj misliti da te napadam ili osudjujem, ja samo iznosim svoje misljenje. Ono ti ne moze ni odmoci ni pomoci u ovoj situaciji.
    vladas, anbeast and DusanSurdulica like this.

  8. #58
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    I pre nego si napisao da si i ranije imao problema sa satom mislio sam da ovaj drugi sat ( štoper ) treba da zadržiš dok nevidiš šta će se desiti sa tvojim, ne baš tako jeftinim satom koji već drugi put otkazuje a koji nisu u stanju da osposobe iz nekoliko pokušaja. Sada sam još uvereniji da treba da ga zadržiš dok nedobiješ svoj sat i dok ga ne testiraš par dana. Kada utvrdiš da je sve ok onda im vrati sat i neka oni snose troškove slanja ( pa nisi ti sam sebi poslao njihov sat ). Nisam za otimanje ( mada su oni očigledno tebi "oteli" pare time što si kupio neispravan sat i stvorio sebi dodatne troškove a o utrošku vremena i živaca i da ne pričam ) , nisam za nipodaštavanje, nisam za odugovlačenje ali nažalost oni ne misle isto. Da imaju imalo obraza pitali bi te posle svega koji sat ti se dopada iz njihove ponude pa uz neku doplatu ili čak i bez nje , ne mogu reći dali bi ti sat jer posle svega ništa oni tebi ne daju, ali imao bi neki nov, nadam se ispravan sat. Umesto toga oni ne znaju reći ni "Izvinite" a od tebe očekuju razumevanje, solidarnost, poštenje, učtivost... Dvostruki standardi.
    Dvostruki standardi, doista.
    A da ti odbiju primiti sat sa tudje adrese jer ne odgovara imenu vlasnika?
    A da te prijave zbog kradje i otudjenja stvari tako da ne mozes preko granice?
    "Oteli" su mu pare time sto su prodali sat koji se pokvario? Lijepo sroceno.

    Vladan ima svoja prava i za njih se mora boriti. Sve preko toga je stvar dogovora i dobre volje obaju strana. Sve ostalo su nasi osobni dozivljaji.
    vladas and DusanSurdulica like this.

  9. #59
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Kao magarčine bi trebalo da se osećaju oni iz Damaska, a ne ti. Jeste da je ex-YU relativno malo tržište, ali verujem da će bar neko odustati od kupovine njihovih satova zbog ovoga. Osim toga, možda će neko preneti ovu vest i na strane forume, npr. na one na kojima se piše na engleskom, pa neka gospoda iz Damaska lepo saberu dva i dva i vide koliko im se isplati ovakav odnos prema mušterijama. Mnoge zapadne zemlje uspostavile su mehanizme za zaštitu kupaca, a filozofija mnogih proizvođača bilo koje vrste robe jeste da je Nj. V. Kupac najveće bogatstvo i da se prema njemu treba i mora ophoditi sa poštovanjem. Što se mene tiče, Damasko može da pravi i najbolje satove na svetu, ali ovakav odnos prema kupcu je najblaže rečeno prostački i lopovski.
    dobro srocheno

    Ne želiš da znaš kako sam se osećao te nedelje kada sam saznao da opet ne radi kako treba, kao magarčina. Pritom ćutim, štitim njih, a verovatno i sebe da ne ispadnem glup u društvu, posebno nakon svega što sam uradio u cilju promocije ovog brenda, ne samo kod nas već i u inostranstvu.
    Sad vise nema razloga da se nerviras, sta je tu je, imas novi sat i ako bude bilo problema javi mi da im malo skachem po zivcima nako' suptilno vec imam par dobrih ideja

  10. #60
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Damasko DC56 sat

    Evo kako se na nemačkom kaže: „Sezame, otvori se." U pitanju su Verbraucherzentrale (tržišna inspekcija, link na prethodnoj strani) i Anwalt (advokat). Pošto mlada dama koja je pisala Vladanu ima problema sa engleskim, imajući u vidu da pismo zvuči kao da naređuje i piše sa visine, doduše, uz krajnje smešno udenuto please, mislim da će vrlo lako povezati ove reči sa povećom cifrom u evropskoj valuti, koja će lako i brzo izaći iz Damaskove kase, a što ume mnogo da boli.

    Uz veliko poštovanje prema Joletu kao forumašu i znalcu, ne bih se složio sa nekim konstatacijama.

    Probleme vec mi sami radimo u pocetku kad saljemo sat s tudje adrese, a u svoje ime radi ustede na carinama/davanjima itd. Dodatan rizik da se pomijesaju vlasnici/adrese itd. Na nasu zalost time vec pokazujemo iz kakve zemlje dolazimo.
    U svetu nije nepoznato da se roba ili pošta mogu slati na tuđu adresu. Provereno na ličnom primeru. Ne bih se složio sa konstatacijom da mi pokazujemo u kakvoj zemlji živimo, već da proizvođač pokazuje svoju dezorganizovanost i nekulturu. Kada sam kupovao stručne knjige od više svetskih izdavača, svi su se pokazali kao maksimalno korektni i ekspeditivni. Neki od tih izdavača imaju dnevno porudžbina koliko i ovi za nekoliko meseci, ali mi nikada nisu napravili ni najmanju brljotinu.

    Što se tiče Vladana, on je Nj. V. Kupac, bez obzira na to da li je iz Srbije, Pakistana, Japana, Kanade ili Zimbabvea. Dao je svoj novac za njihov proizvod, a ako se ne drže uslova koje su sami smislili, onda neka isprave sopstvene greške odmah, ili neka objašnjavaju gospodi iz Verbraucherzentrale zbog čega to nisu učinili dok budu plaćali debelu kaznu.
    anbeast, Serb and Prolaznik like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Damasko H35
    By skydiver in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.10.2011., 20:41
  2. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.9.2011., 21:35
  3. Damasko da36
    By tolarbo in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.1.2011., 2:24
  4. Damasko DA36
    By tolarbo in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 25.9.2010., 2:20
  5. Damasko da36
    By tolarbo in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.8.2010., 19:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •