Strana 150 od 270 PrvaPrva ... 50100140146147148149150151152153154160200250 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.491 do 1.500 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1491
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    E svaka cast, nije mi jasno kako on to nije znao a tako prestizna radnja...http://rs79.vrx.net/interests/watche.../33-3/steel/2/ evo mislim da je to ovaj sat, samo je ovaj na slici sa cistijim brojcanikom. Kod Dojcinovica su mi rekli 150 evra i rece da ce imati onda 95 posto originalne delove. Nisam specificirao sta tacno to znaci, moracu sutra da odem opet pa da pitam. Njegov savet je bio da se to ne radi, da je bolje ostaviti takav kakav jeste a da se dovede u stanje da radi i izvrsi par neophodnih kozmetickih promena. Hvala vam svima na savetima.

  2. #1492
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Koliko sam uspeo da vidim brojčanik je isti a razlikuju se kazaljke, tasteri i mehanizam. Taj mehanizam na linku nije Lemania 15TL. Međutim sve to nije toliko bitno, bitno je da se tvoj sat može servisirati ovde ili napolju.

    Časovničar možda nije odmah prepoznao mehanizam zato što postoji velik broj hronografa pa još plus svi ostali mehanizmi. Teško se sve to pamti. Drugo takvi mehanizmi retko dolaze kod časovničara, pre svega zato što ljudi nisu spremni da plate servis takvih satova. To su kolekcionarski primerci a kolekcionari su u manjini kada se gleda ukupan broj ljudi koji nose satove. Zato časovničari imaju kataloge, knjige, interenet itd pa kada našto zatreba mogu lako pronaći kao što je i tebi rekao da će pogledati.
    Recimo ja sam svojevremeno telefonom razgovarao sa jednim časovničarom koji je na glasu i pitao ga da li ima staklo za Seiko SKX007, misleći da čovek zna koji je model u pitanju jer je aktuelan sat u pitanju , jedan od najpoznatijih Seika itd. Čovek reče:" Ne znam dok ne pogledam sat, morao bih biti genije da upamtim sve oznake." . U principu razumem ih.

    Evo jedne lepe fotografije Lemanie 15TL , kakva se nalazi u tvom Tissot-u.

    http://
    Poslednja ispravka: skydrummer (12.8.2013. u 23:06)

  3. #1493
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    ja da imam tissot iz tih godina, svejedno da li ima nekakvu emotivnu vrednost za mene, ne bih nimalo stedeo na njemu, moj ti je savet, posalji sat kod najboljeg majstora na servis ili na restauraciju, ako imas novca, posalji ga u svajcarsku, nije to vacheron constantin pa da te oderu 2.000evra, kostace te mnogo manje, takvi satovi se ne nalaze na svakom koraku

  4. #1494
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Mislim da su u servisu dojcinovic dali dobar savet.restauracija u svajcarskoj od 170 e je samo za hrono mehanizam.cifer ako ne moze da se sredi ne moze.ima par ljudi u Bg koji to dobro rade ali uvek će se videti.slao sam satove u svajcarsku na servis veruj tamo za 170 e malo mozes da dobiješ.poslusaj savet majstora pa mozda kasnije nadjes cifer.

  5. #1495
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    slazem se sa jagosem, ja sam kontaktirao glashutte, onaj stari iz DDR-a Spezimatik u dobrom stanju, a pritom daleko manje ekskluzivan i daleko mladji od ovog tissota, servis kompletan, zamena svega sto je neispravno, skoro 400evra....ja bih kontaktirao tissot, poslao fotke, pitao koliko kosta kompletna restauracija, koliko kosta sertifikat, ne znam kako tissot vec to sve radi i stedeo bih novac za popravku, a evo setio se da servis breitlinga chrono, eta valjoux u manufakturi, uglavnom izlazi retko kada manje od 500 evra, ali nije kao kod VC gde samo sertifikat kosta 1500evra skoro
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (13.8.2013. u 0:14)

  6. #1496
    Novi član
    Član od
    12.8.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav svima, nov sam na forumu, a rešio sam da kupim prvi ozbiljan sat i onda sam pretraživao sve moguće satove polovne, nove, stare, originale, replike. U celoj toj mojoj zaluđenosti, shvatio sam da moj otac ima neke stare satove koje ne nosi a koliko toliko su na ceni. Interesuje me kolika je kod nas vrednost i kakav je kvalitet sata, kakav je quartz mehanizam, da ne dužim u pitanju je Baume & Mercier MVO 45063 postavio bih sliku, ali ne snalazim se preko telefona. Tako da ako je neko imao iskustva sa ovom markom ili modelom, poznaje kretanje cena, neka se javiPozdrav svima, nov sam na forumu, a rešio sam da kupim prvi ozbiljan sat i onda sam pretraživao sve moguće satove polovne, nove, stare, originale, replike. U celoj toj mojoj zaluđenosti, shvatio sam da moj otac ima neke stare satove koje ne nosi a koliko toliko su na ceni. Interesuje me kolika je kod nas vrednost i kakav je kvalitet sata, kakav je quartz mehanizam, da ne dužim u pitanju je Baume & Mercier MVO 45063 postavio bih sliku, ali ne snalazim se preko telefona. Tako da ako je neko imao iskustva sa ovom markom ili modelom, poznaje kretanje cena, neka se javi.

  7. #1497
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Gore pomenuti Tissot ima takozvani cal 33,3( Lemania) u dobrom stanju ovaj sat kosta i do 3000 dolara , godina proizvodnje je izmedju 1920 i 1970 grubo ocenjeno to je takozvani cifer sa telemeter sajbom , u svakom slucaju popravi ga imaces sat koji je redak a lep
    Poslednja ispravka: Simke206 (13.8.2013. u 8:54)

  8. #1498
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Hvala vam svima na savetima, mnogo stemi pomogli. Dakle ima ta opcija da ga dovede u radno stanje sa novom narukvicom za oko 8000 din. Mogao bih ovih dana pitati, ne stizem da se posvetim lepo jer nesto zavrsavam oko selidbe, taj servis u Svici na sta se tacno odnosi, mada nisam pri parama i trebalo bi mi par meseci da skupim novac za resturaciju.
    Iskreno, taj decko, moram reci decko jer nema vise od 35 godina, mi rece da ovaj sat i nije nesto sada vredan, tj. jeste on star i sve ali da nije na ceni jer Tissot je sada osrednja marka...vi mi kazete da je redak, sa dobrim mehanizmom a posto sam slao i jednom englezu koji je kolekcionar Tissota slike i koji nikada nije video ovaj model i odusevio se, ipak bih se slozio sa vama da ovaj sat nije tako lako naci i da ima neku kolekcionarsku vrednost, koliku tacno, ne znam.

  9. #1499
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ne treba porediti stari i novi Tissot, nije oduvek Tissot bio tu gde je sada tj nekada nije bio ništa lošiji od Omege ( koja je recimo danas mnogo više na ceni ) sa kojom je i delio neke mehanizme konkretno Lemania mehanizme. Lemania je svojevremeno i kupljena od Omege- Tissot da bi ih snabdevala hronografima.
    Po meni može se sat dovesti u radno stanje i to je ok ali pitanje je koliko će rezervni delovi(ukoliko su oni potrebni ) biti orginalni tj da li će i koliko biti ugrožena orginalnost sata. To je bitno ukoliko želiš prodati sat kao kolekcionarski primerak, a koliko sam ja razumeo to je ono što želiš. Druga varijanta je da se raspitaš gde se to može napolju uraditi i da li će biti ugrađeni orginalni rezervni delovi. Pošalji mejl Tissot-u , pitaj i tog kolekcionara kakva su njegova iskustva sa servisom tih satova, orginalnim delovima, cenama servisa, načinom slanja itd. Onda odluči. U svakom slučaju nemoj žuriti.
    Sam mehanizam je, kao što je već rečeno, relativno redak, interesantan je i zato što je to dvotasterska verzija mehanizma Lemania 15CHT koji je korišten u Lemania vojnim hronografima. Mehanizam 15CHT je takođe veoma cenjen kod kolekcionara. Dakle 15TL je unapeđena verzija mehanizma 15CHT. Sve ti ovo govori o kvalitetu mehanizma koji je u tvom satu.

    Jedna fotografija na kojoj možeš videti uporedne fotografije 15CHT, 15TL i 33.3 raniju verziju( potpuno je ista kao i 15TL ) i kasniju verziju .
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-15family.jpg
    Neka je sa srećom.

  10. #1500
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Skydrammer svaka cast Samo jedno pitanje, da li bi se moglo videti iz koje je tacno godine, ako bi se mehanizam bolje ispitao? Hvala na savetima, pitacu njega za pomoc oko servisa i orig. delova. Ako bih slao Tissotu, da idem na njihov sajt pa na neki kontakt mail?



    Ovo mi je on poslao kao mesto gde bi trebalo da se vidi kalibarski broj.

    I samo kratko, cini mi se da u Knezu postoji Tissot radnja, Indentico ili tako nesto, da li se preko njih moze nesto vise saznati?
    Poslednja ispravka: RUS (13.8.2013. u 16:55) Razlog: Spojene poruke

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •