Strana 146 od 270 PrvaPrva ... 4696136142143144145146147148149150156196246 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.451 do 1.460 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1451
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ako mislis da ces se obogatiti od takvog sata, neces, budi siguran u to.

    Vidis i sam kakvo je trziste, a to sto neko trazi par hiljada e na ebay-u i ostalim stranim sajtovima, ne znaci da ce i tamo da dobije toliko.
    Sve zavisi od toga koliko neko zeli taj sat i koliko se dogovoris sa prodavcem. Nisam iskreno da ti kazem pratio koliko se krecu takvi satovi, ali mislim da kod nas trenutno tesko da ces dobiti mnogo vise od eventualne cene popravke. Mozda gresim, ali to je samo moje misljenje.
    Poslednja ispravka: RUS (22.7.2013. u 9:45)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #1452
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Sada mi je jasnije. Otici cu do preporucenog servisa da se konsultujem sta da radim i koliko bi sve to izaslo, nadam se da je ta usluga besplatna, pa cu proceniti sta mi je ciniti dalje. Naravno ako je neko imao iskustva sa slicnim satom neka javi. Hvala Vam jos jednom.

  3. #1453
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Časovničar će ti unapred reći cenu popravke, tako da si sa te strane bezbedan. Naravno, neće ti naplatiti ništa za konstataciju stanja. Mislim da je RUS u pravu kada kaže da se uglavnom ne može izvući cena baš mnogo. Ipak, imaj u vidu da je sve to lutrija, jer ako naletiš na nekoga ko mnogo želi taj sat, možeš i da podigneš cenu. Cena je ovde najklizaviji teren, naročito ukoliko imaš neki ređi model koji nije toliko zastupljen na domaćem tržištu, pa je teško naći cenu za poređenje.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #1454
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    mnogo je 3000 evra za tissot iz tih godina, toliko kostaju zlatni vacheron constantin vintage satovi iz tog perioda, doduse u solidnom stanju, ne i u idealnom, zatim za 3000 se mogu naci legende poput vojnih heuer-a, dok IWC od zlata moze da se nadje za manje para

  5. #1455
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Bio sam do casovnicara, nisam kod predlozenog, nego jednog sto sam kod njega menjao baterije, u Ruzveltovoj u Beogradu...3500 din da popravi mehanizam, 500 za zamenu stakla, rekao mi je da ne moze da se hromira, nego da se polira, nisam pitao za cenu. Ako zelim promenu unutrasnjosti potrebna je kompletna restauracija, kaze moze da mi posalje u Svajcarsku i da ce kostati oko 170 evra. Mislim da cu zameniti sve ovo sto on moze, kupiti neku lepu narukvicu koznu i nositi ja, pa ako neko ponudi nekada neku lepu svotu novca mozda prodam. Uglavnom, hvala Vam na savetima.

  6. #1456
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Poliranje može da se odradi za oko 1.000 dinara, tako da to i neće biti velika stavka. Ako šalje sat u inostranstvo, moraćeš da sačekaš neko vreme, možda i više meseci, ali mislim da se isplati.

    Ako ga središ, postavi slike da vidimo kako izgleda, a slobodno pretraži forum da pogledaš i druga slična iskustva. Evo jedne od takvih tema: Moj sat pre i posle servisa

    Naravno, tu smo na raspolaganju za sva slična pitanja.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #1457
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Nemam trenutno novaca za slanje u Svajcarsku, ali i to ce mozda uskoro biti moguce.
    Nasao sam sat slican mom o kojem sam pisao danas, ima nekih razlika manjih, mozete li mi reci vas misljenje, da li su to slicni, ako ne, posle restauracije, i isti satovi?
    Jedino sto na mom nazad ne pise nista, a kod ovog postoji tekst, pa nisam siguran bas.
    1940's Tissot Swiss Vintage Military Chronograph Watch RARE Lemania Cal 15TL | eBay

  8. #1458
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ako dobro vidim na slici tvog sata, imaš skalu koja se nalazi bliže natpisu Tissot u odnosu na sat sa e-baya. Uporedi i ostale skale, jer ćeš sigurno bolje videti kada pogledaš sat uživo i uporediš ga sa ovim drugim. Koliko mi deluje, modeli su slični, ali im se brojčanici razlikuju. Ne vidim lepo tvoj brojčanik da bih ga detaljno uporedio. Po svoj prilici u pitanju su slični modeli. Ako si u mogućnosti, uporedi vizuelno i mehanizme, mada mislim da je isti u pitanju, pošto mi se čini da su razlike samo u detaljima na brojčaniku.

    Ako misliš na tekst na poklopcu kućišta, uzmi lupu i pogledaj ima li bilo kakvih tragova teksta. To što tekst nedostaje nije čudno, jer je moguće da je sat dosta korišćen i da mu je poklopac poliran, što je moglo da uništi tekst, ili je poklopac zamenjen zbog nekog oštećenja.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #1459
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Nema teksta na poklopcu kucista, bar ga ja ne vidim. U pravu si, skala se nalazi blize natpisu Tissot, ima i jos nekih ralzika u ona dva mala brojcanika, moj ima vise brojeva ucrtanih u odnosu na ovaj sa ebay-a, ima i 10,30,50, ali ocigledno su u najmanju ruku slicni modeli. Elem, uslikacu sutra jos malo moj sat i onda kada budem razmislio sta mi je bolje, koji nacin popravke, postavicu posle slike na temi da vidite razliku. Razmisljam da ako i ulozim 200 evra u njega, da dobijem 1500 isplati se. Necu vas vise daviti, puno ste mi pomogli.

  10. #1460
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    pa ovo je cena u funtama, ispada mnogo vise od 3.000 evra, da je mnogo mnogo je, a sat je jos i pozlacen, ne i zlatan

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •