Strana 147 od 270 PrvaPrva ... 4797137143144145146147148149150151157197247 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.461 do 1.470 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1461
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pošto volim starovremenske satove, a i u džedajskom je duhu da pomažem drugima , reći ću koju o Tissot hronografu. Prvo i ja mislim da je sat negde iz četrdesetih. Drugo mislim da je unutra Lemania , pitanje je koji mehanizam. Moje mišljanje je da je unutra mehanizam 15TL ili 13CH ili još bolje 27 CHRO C12 poznatiji i pod oznakom 2310 ili Omega 321. E sad koji god da je mehanizam unutar sata, dobro je. U kakvom je stanju mehanizam to je već pitanje. Očuvani satovi sa tim mehanizmima nisu jeftini, i cene im idu i do 2-3 hiljade evra, napolju naravno. Ne kažem da bi sat da je očuvan očas posla prodao napolju, jer su većini starovremenski satovi neinteresantni, ali svakako sat bi da je očuvan, vredeo.
    Ne znam kod kog časovničara si bio ali mislim da je cena popravke i više nego povoljna, hromiranje nije tako skupo ( Neša ima iskustva sa tim ) posebno nije za takav sat. Čak mislim i da ako , kao što časovničar kaže, pošalješ sat u Švajcarsku da se kompletno restaurira ( servis, hromiranje , brojčanik ) ,za 170 evra, to nije skupo . Naravno prvo proveri šta tačno podrazumeva restauracija. Ako budeš menjao npr brojčanik zadrži i stari nikad se ne zna a i kolekcionari nekada više vole stari i oštećen nego netaknut brojčanik.
    Ukoliko bi uspeo dovesti sat u pristojno stanje mogao bi napolju dobiti i solidnu cenu za njega. Ne znam koju,nezahvalno je to reći ali uporedi cene starih Tissota sa tim mehanizmom koji ti imaš pa proceni. Kreni od veće cene pa polako snižavaj.
    Na našem tržištu nećeš postići željenu cenu . Nemoj da te pojedini nakupci vozaju sa pričom to je samo Tissot ili u njemu je samo Lemania i sl. ( evo jedne Lemanie pa možeš videti ko je sve ugrađivao u ovom slučaju mehanizam 2310 Lemania 2310 ) . U vreme kada je tvoj sat pravljen bio je u rangu npr Omege . To što je danas Omega u višoj klasi u drugom cenovnom razredu u odnosu na Tissot koji je srednja klasa i srednji cenovni razred, nema apsolutno nikakve veze kada je tvoj sat u pitanju. Nije taj Tissot ništa lošiji od Omege iz tog vremena . U ostalom Omega , Tissot i Lemania činili su SSIH grupu.

    Sve što sam napisao nije imalo za cilj da tebi da neku lažnu nadu da ćeš zaraditi neke neverovatne pare za taj Tissot nego da ti ukaže na to da taj sat treba srediti ( jer takav sat to zaslužuje a i od oca je ) i da u zavisnosti od toga, gledajaću cene napolju, možeš formirati neku svoju cenu i ponuditi sat na nekoj od stranih berzi ili foruma.

    Još ovo da napomenem , ne treba gledati šta se za hiljadu,dve ili tri evra može od satova kupiti nego koliko se može dobiti za konkretan primerak. Da li se može kupiti zlatan VC i slično nije bitno kada je u pitanju prodaja ovog sata. Takođe ne treba porediti satove iz potpuno različitih epoha.

    Za sam kraj, da je sat moj i da je od oca ne bih prodavao, ali to sam ja, na tebi je da sam odlučiš.

    PS-Dušane ukoliko si u prilici postavi još kvalitetnijih slika ovog Tissot-a iz različitih uglova, jer se ovakav sat ne viđa tako često i dobrodošao na forum.

  2. #1462
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ma kakvo davljenje, ovde bar pola foruma uživa u ovakvim pitanjima

    Slobodno slikaj sat i postavljaj slike, a nadam se da ćemo videti i ovaj tvoj sat u novom odelu.

    Pogledaj i ostale teme i uključi se u diskusiju, a nadam se da ćeš ovde zavoleti satove.

    Edit:
    Samo da dodam: obavezno pitaj da li u restauraciju ulazi i sređivanje brojčanika i šta se može sa njim učiniti, tj. da li će ga skroz očistiti ili će napraviti nov prema katalogu. Kako je rekao Sky, stari brojčanik čuvaj. Pridružujem se savetu da ga zadržiš.
    Poslednja ispravka: Neša (22.7.2013. u 15:58)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #1463
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Dok sam ja kucao prethodnu poruku pojavilo se još poruka. Postavljeni Tissot nije vojni. Ima Lemania mehanizam ali nije vojni model. O vojnim Lemaniama ( i mehanizmima koji su korišteni u tim satovima ) možeš nešto više pročitati ovde Lemania - sinonim za kvalitet
    Poslednja ispravka: skydrummer (22.7.2013. u 16:07)

  4. #1464
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ako vam ne dosadjujem onda cu okaciti jos slika ovih dana Hvala na detaljnom obavestenju, sat je sigurno od mog pradede koji je bio sajdzija, pa je prolsedjen niz porodicno stablo, jer mi otac nije bio neki kolekcionar skupih satova, da bih ga ja nasao pre par nedelje u cosku neke fioke i evo naterah sebe da malo bolje pogledam o cemu se radi. Ne mislim da cu se obogatiti, u fazonu Mucki, ali posto sam sa finansijama srednje zalostan, neka znacajnija suma bi mi dobro dosla, naravno kada se malo uredi sat. Znaci stari brojchanik da sachuvam, hvala na savetu Svraticu ovih dana i do servisa Kostic Dojcinovic da se i kod njih raspitam, psoebno ako mogu da mi kazu koji je mehanizam. Veliki pozdrav.

  5. #1465
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ako budeš u prilici, kada časovničar otvori sat, uslikaj mehanizam, naravno u makro modu.

  6. #1466
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!







  7. #1467
    Novi član
    Član od
    22.7.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!







    Izvinjavam se na nekim losijim fotkama, sa mobilnog je snimano. Servis Kostic Dojcinovic ne radi do 12.8. zbog god. odmora pa cu kada se vrate otici kod njih i zamoliti da otvore mehanizam i da uslikam, sto bolje mogu.

  8. #1468
    Novi član
    Član od
    23.7.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Moze li mi neko otprilike dati procenu koriscenog rucnog sata Eberhard Aviograf ?

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-724.jpg

  9. #1469
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    ^ Da li imaš slike konkretno tog sata? Ovako napamet nije baš moguće dati bilo kakvu procenu.

    Pozz i dobro nam došao na portal i forum.

  10. #1470
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat sasham kaže: Pregled poruke
    Moze li mi neko otprilike dati procenu koriscenog rucnog sata Eberhard Aviograf ?
    Ako je reč baš o satu sa slike, model 310xx sa Lemania 1873 mašinom, na ebay-u dostižu 1000 dolara. Tamo toliko, ovde manje... plafon 500e, ako ne grešim, zavisi od stanja.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •